Bu konuyu okuyanlar

Eray Akyol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Selamun Aleyküm,

Ben SDN Forum'a yeni üye oldum ve yaşadığım bir kararsızlığı hazır üye olmuşken sorayım dedim.
Sizin de kendi görüşlerinizi merak ediyorum.

Neyse Anlatayım:
Şimdi benim 3500 TL bütçem var. Bu bütçe için kendime bilgisayar mı alsam yoksa telefon mu alsam bilemedim. Aslında telefon ihtiyacım yok J7 Prime bana yetiyor ama insanoğlu böyle işte yetinemiyor. Bilgisayarımın özellikleri ise:
2GB DDR3 RAM
AMD Phenom II X4 945
NVIDIA GeForce 9600 GT
1 TB HDD
Bunları göz önüne aldığımızda evet bilgisayar daha mantıklı ama...
Şimdi benim yaşım biraz size göre küçük olabilir liseye geçeceğim ve hani böyle düşünün ortamlara girerken falan böyle havalı bir telefon olsa mükemmel olmaz mı? Hava atmam atanlardan da nefret ederim ama cebinden çıkardığında zaten telefon kendini gösteriyor. Düşünsenize böyle cebinizden çıkarıyorsunuz ve telefon farkını ortaya koyuyor 10-0 öndesiniz :D Arkadaş ortamında olsun dışarıda olsun masaya koyduğunda eline aldığında farkını ortaya koyması o çekiciliği yapması İŞTE BU! Bu benim çok hoşuma gidiyor :D Telefon seçenekleri olarak da bilemiyorum 3500 TL bütçem var ama iPhone 7 mi alsam S8 mi S8 Plus mu yoksa biraz daha bekleyip NOTE 8'in ucuzlaması mı? Zaten NOTE 8 1-2 ay geçsin 4000 TL'nin altına düşer. Bu arada NOTE 8'i çok beğendim onu da belirteyim :D Diğer yandan da 3500 TL'ye:

NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB
8 GB DDR4 Ram
AMD Ryzen 5 1500X
1 TB HDD

Bu özelliklerde bir bilgisayarın da keyfini sürmek isterim. Böyle soğuk bir kış gününde sıcak evinde Battlefield 1 oynamak isterim mesela...

Bilemedim :D Siz kendi görüşlerinizi bildirip bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,458
Yani sana kalmış bir karar ama bilgisayar daha mantıklı gibi merak etme ben lisedeyim yok öyle abartılı hava meseleleri falan ancak kot giyip telefonunu bilmem nereye koyup havalı olmak isteyen "birileri" için önemlidir
senin için önemli olan şu hangisini daha çok kullanacaksın hangisi ile daha çok şey yapabilirsin ona göre seç.

Eray Akyol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Yani sana kalmış bir karar ama bilgisayar daha mantıklı gibi merak etme ben lisedeyim yok öyle abartılı hava meseleleri falan ancak kot giyip telefonunu bilmem nereye koyup havalı olmak isteyen "birileri" için önemlidir
senin için önemli olan şu hangisini daha çok kullanacaksın hangisi ile daha çok şey yapabilirsin ona göre seç.
Yok ya ASLA! Öyle insanlardan nefret ederim. Öyle bir insan da değilim. Sadece doğruya doğru Premium bir telefonun bir ortamda böyle güzel göz alıcı bir atmosferi olur :D
--- Gönderi Güncellendi ---
Pc al pc bende j7 2016 kullanıyorum bende param olsa arada kalırdım senin gibi pc mi yeni telmi ama pc omru daha uzun birde almayi dusundugun pc saglam bisey
Teşekkür ederim :)

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,458
Ayrıca bir şey söyliyim telefon önerilerine açsaydın daha çok ilgi görürdü ama aslında telefon onerisi degil fikir istiyordun neyse zamanla ilgi gorur
Bu arada alacaksan premium his icin note 8 xz premium s8 alabilirsi

Eray Akyol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Bilgisayar.elinde yeterli bi telefon var.1060 li bilgisayar uzun zaman goturur seni.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hala Note'u 1-2 aya 4000 altina düşeceğine inanlar var. Yatın ruyanizda görürsünüz.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Sırf hava atmak için pahalı telefon alıp bilgisayarında DOOM oynama fırsatını kaçırmayı göze aldıysan git al :D Ben almazdım. 1500TL benim şahsen bir telefona vereceğim maksimum rakam. 2000TL'ye de gayet güzel oyuncu bilgisayarı toplarsın. Arkadaş ortamında ilk gördüklerinde bir özenirler, sonra ? :D Kimse yanına gelip "Aaa, senin ne güzel telefonun var ? Yaşasın ! Ne güzel telefonun var !" demez :D Zaten sırf arkadaş ortamına girmek için bir telefon alman gerektiğini düşünüyorsan yanlış yoldasın :) Aksine ben zenginim havasında gezmeye kalkarsan sana gıcık dahi olabilirler.

Bunun bir de psikolojik yanına parmak basarak, insanların beynini böylesine yıkayan kapitalistlere buradan büyük bir içtenlikle sövmek istiyorum. Saygılar...

7Fold

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Yılların bitiremediği 2 arkadaşım 2şer 3er tane iPhone eskitti benim bir tane elma logom olmadı.:D Ortamlarda hep beraber olurduk; ne onlar iPhone sayesinde bir şey kazandı ne de ben premium telefonum yok diye bir şey kaybettim. Sen git güzel bir bilgisayar al. Üniversite sınavlarına hazırlanana kadar takılırsın mis gibi :D

Eray Akyol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Beni anlamadıniz siz. Benim amacım hava atmak, zengin gozukmek veya arkadaş ortamı için telefon almak değil . Ben ortamımı kurarim, arkadaş edinirim, kaynasirim ve asla ve asla hic kimseye hava atmam. Sadece sonuçta premium etkisi var ya. Neden yanlış yerlere çekiyorsunuz ?
Yılların bitiremediği 2 arkadaşım 2şer 3er tane iPhone eskitti benim bir tane elma logom olmadı.:D Ortamlarda hep beraber olurduk; ne onlar iPhone sayesinde bir şey kazandı ne de ben premium telefonum yok diye bir şey kaybettim. Sen git güzel bir bilgisayar al. Üniversite sınavlarına hazırlanana kadar takılırsın mis gibi :D
Teşekkür ederim
Hala Note'u 1-2 aya 4000 altina düşeceğine inanlar var. Yatın ruyanizda görürsünüz.
S8 Plus 4500 TL'ydi şu an 3500 TL. Note'da düşer illa ki.
Düşündüm ve bilgisayar almaya karar verdim. Verdiğiniz öğütler için çok teşekkür ederim. İyi günler.