Kar ve hortum geliyor!

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Meteorolojiden, yurt geneli için uyarı geldi. Bu kez sadece yağmur değil, kar, fırtına hatta dolu ve hortum da var.

kar-geliyor-3804310.Jpeg

İstanbul'da 2 gündür kendini hissettiren ılık hava yerini sağanak yağışa bıraktı. İstanbul'da bugün sağanak yağışla birlikte hava sıcaklığında düşüş yaşanacak. Sıcaklıklar 16-17 civarında seyredecek. Hafta sonu yağış beklenmezken İstanbulluları önümüzdeki hafta serin ve yer yer yağışlı bir hava bekliyor. Gelecek hafta İstanbul'un yanı sıra birçok bölgede de sıcaklıklarda düşüş bekleniyor. Batı Karadeniz, İç Ege ve İç Anadolu'nun yüksek kesimlerinde kar görülebilir.

ÇOK KUVVETLİ YAĞIŞLAR GELİYOR

Meteoroloji, Ege ve Batı Akdeniz kıyılarında kuvvetli Muğla ve Antalya' nın kıyı kesimleri için çok kuvvetli yağış uyarısı yaptı. Sel, dolu ve hortum gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması istendi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre; yurdun batı kesimlerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; bugün Muğla genelinde, gece saatlerinden itibaren ve yarın İzmir, Aydın, Muğla, Antalya ile Edirne ve Isparta'nın güneyi, Balıkesir'in batı ilçelerinde kuvvetli, Muğla ile Antalya'nın kıyı kesimlerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 kg/m2) olması beklendiği açıklandı.

Vatandaşların sel, su baskını, kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına, yıldırım, dolu, hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

Milliyet

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Gelsin de keyiflensek. Pencere kıyısında yokuşta kayan küçük çocukları izlemeyi, sıcak çikolata, sahlep içmeyi özledim. Kız arkadaşımın o üşüyen minnacık ellerini ısıtmayı özledim.

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Öff. :p Şimdi her gün soğukta, karda rampa çık. :D

Mg.

Profesör
Reaksiyon puanı
24
soğuk hava, yokuş bir yol ve ayağımda klasik ayakkabı off

esatceza

Asistan
Reaksiyon puanı
0
soguk seven var mı aramızda :) sevenlere güzel haber ama bizim için FELAKET :).Dışarıda arazi de çalısıom ben totom donar artık :((

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Gelsin de keyiflensek. Pencere kıyısında yokuşta kayan küçük çocukları izlemeyi, sıcak çikolata, sahlep içmeyi özledim. Kız arkadaşımın o üşüyen minnacık ellerini ısıtmayı özledim.
Olan var olmayan var niye ulu orta söylüyon ki :p Millet yokluktan kırılıyor zaten :D :p

01xÖMERx01

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Öff. :p Şimdi her gün soğukta, karda rampa çık. :D

Bizim buraya kar yağmadığı için sıkıntı yok :) Ama kışın istanbula gitmiştim kar yağıyodu o zamanda hakikatten alışık olmadığım için her seferinde düşüyodum:hammer: çok zor yürümesi (benim açımdan)

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Bizim buraya kar yağmadığı için sıkıntı yok :) Ama kışın istanbula gitmiştim kar yağıyodu o zamanda hakikatten alışık olmadığım için her seferinde düşüyodum:hammer: çok zor yürümesi (benim açımdan)

Botlar çözüyor kaymayı ama belli bir yere kadar. Çıktığım rampa biraz derin.

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Yağsın yağsın.
Rahmet iyidir.
Yoksa Susuzluktan kırılacağız.:)

faruksio

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Sonunda sabah soğuk öğlene doğru sıcak olmasından bıktım hasta oldum :D artık vakti gelmişti

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Yagsin yagsin iyidir hele ki yagmur altında islmak. Mm yanlış yerde söyledim bunu kız arkadaşıma demem gerekiyordu :D :p

nailasmu

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Kar iyidir.

Bütün pisliklerin üzerini örter

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Yağsın elbet, berekettir yağmur, karda mikropları kırar.

Ama yaşadığınız şehir için uyarılar verilince Balıkesir gibi mesela, insan acaba diyor.
Acaba bir sıkıntı yaşar mıyız?

Rint

Profesör
Reaksiyon puanı
360
Aralığa girecez normaldir artık :) Kışı özledim ya kuru ayazdan iyidir...

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
İstanbul'da yağmur ve rüzgar etkili oldu

22276158.jpg

İSTANBUL’da gece başlayan yağmur ve rüzgar etkili oldu. Rüzgar nedeniyle arabası devrilen bir seyyar satıcı zor anlar yaşadı.

İstanbul’da gece başlayan yağmur vatandaşlara zor anlar yaşattı. Taksim’de kısa sürede yol kenarlarında su birikintileri oluştu.

Vatandaşlar yağmur ve sert rüzgar nedeniyle zor anlar yaşadı. Aşırı rüzgar nedeniyle bir seyyar satıcının arabası devrildi. Seyyar satıcı çevrede bulunan vatandaşların yardımıyla arabasını yerden kaldırdı. Yağmur aralıklarla devam ediyor.

TRAKYA'YA KAR GELİYOR

Devlet Meteoroloji İşleri, Trakya'ya kar uyarısı yaptı. Alınan bilgiye göre, Perşembe gününden itibaren kar yağışı bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'da sıcaklıkların çarşamba günü en yüksek 8-10 derece arasında olacağı tahmin ediliyor. Perşembe gününden itibaren Balkanlar'dan gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisiyle Edirne ve Kırklareli'de kar bekleniyor. Soğuk havanın gece -1 ? -3 derece arasında olacağı öngörülüyor.

BAZI İDO SEFERLERİ İPTAL

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) A.Ş, bazı deniz otobüsü seferlerini iptal etti.

İDO'dan alınan bilgiye göre, iptal edilen bazı deniz otobüsü seferleri ve saatleri şöyle:

"06.45 Bursa-Kadıköy-Kabataş, 07.00 Kabataş-Kadıköy-Bursa, 07.05 Bostancı-Kartal/Yalova ve 08.30 Yalova/Kartal-Bostancı."

Hürriyet

mhmtckmk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gelecegi varsa gorecegi de var:)) kar nimetdir mikropları oldurur

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
İzmir'e gece bir yağdı bir yağdı. Üfff.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
131126_balkanlar.hlarge.jpg

Balkan ülkelerinde, dün gece saatlerinde başlayan kar yağışı etkisini sürdürüyor. Kar yağışı nedeniyle Bosna-Hersek ve Sırbistan'ın bir çok şehri, Hırvatistan, Karadağ, Kosova ve Makedonya'nın bir kısmı beyaza bürünürken, hava sıcaklıklarında önemli düşüşler görüldü.

Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna merkezinde kar kalınlığı 10, yüksek kesimlerde ise 30 santimetreyi aştı.

Kent merkezindeki araç trafiğinde kar yağışı nedeniyle yer yer aksaklıklar yaşanırken, havayolu ulaşımının kar yağışından olumsuz etkilenmediği belirtildi.
Uluslararası Saraybosna Havalimanında, tüm uçuşların planlandığı şekilde gerçekleştirildiği ifade edildi.

Bosna Hersek Federasyonu Meteoroloji Kurumu Uzmanı İbrahim Hacismayloviç, İtalya üzerinden gelen kar kağışının, Balkanlar'da Cuma gününe kadar etkili olmaya devam edeceğini bildirdi.

Karla birlikte hava sıcaklığının Saraybosna merkezinde -2, yüksek kesimlerde ise -13 dereceye düşdüğüne işaret eden Hacismayloviç, vatandaşlara dikkatli olmaları uyarısında bulundu.

Hacismayloviç, ayrıca "kar yağışı ve soğuk havanın Türkiye'ye doğru ilerleyeceğini" kaydetti.

Sırbistan genelinde, gece yarısından itibaren etkili olmaya başlayan kar yağışı nedeniyle hava sıcaklıkları düştü. Belgrad'da, hava sıcaklığı -1'e kadar indi.

Ülkede hava sıcaklıklarının, Perşembe gününden itibaren artacağı ifade ediliyor.

Balkanlar'ın en küçük ülkesi Karadağ'ın kuzey kesimleri de kar yağışının etkisi altına girdi. Ülkenin kuzey ve orta kesimlerdeki yüksek yerlerde kar, diğer kesimlerde yağmur etkili oluyor.

Karadağ'ın yüksek kesimlerindeki kar yağışının yarın da devam etmesi bekleniyor.

Sağanak yağmur ve fırtınanın geçen hafta etkili olduğu Hırvatistan ise halk güne karla başladı.

Kar yağışı, ülkenin yüksek kesimlerinde aralıklarla devam ederken, güney kesimlerde yağmur etkili oluyor.

Hırvatistan'da, kar yağışının etkili olduğu bölgelerde hava sıcaklığının 0 derece, güney kesimlerde 9 derece olması bekleniyor.

Kosova ve Makedonya da kar ve soğuk hava ile mücadele ediyor.

AA - ntvmsnbc

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
8854-izmir-sele-teslim-oldu-yollar-coktu-evleri-su-basti.jpg

Birilerine çok büyük küfür mü etsek?
Kendini haber sitesi sanan bir site yukarıdaki fotoğrafı yayınlayıp haber yapmış. Habere göre adam sel sularına kapılmış. Ufak bir araştırmayla fotoğrafın 8 ay önce Muş'ta hasta çocuğuna ulaşabilmek için beline halat bağlayarak karşıya geçen birine ait olduğunu buldum.
Yalan haber yaparak ellerine ne geçiyor? Bu insanların amacı nedir?

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
Yaşasın kar geliyor ! :D Zaten kaç gündür yağmur yağıyor çorluda gıcık olduk :D