Kapanmayan Gece Modu ve Eşitleme

Bu konuyu okuyanlar

mvlt10line

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yeni bir telefon aldım Xiaomi mi note 10 lite ama şöyle bir durum gelişiyor eskiden kullandığım cihaz gm 5 plus ta ekranı iyi değil diye gece modu aktif ediyordum ekranı sarartıyor güzel oluyordu fakat şimdi Xiaomi telefonuma gmailimi girince aynı şeyi yapıyor ve bir ayarini bulamadım akşam güneş battıktan sonra sabah güneş açana kadar ekranı sarartıyor. Xiaominin okuma modu gibi aynı. Ama okuma modu kapalı, ve gece modu da. bunu nasıl kapatabilirim? Eşitlemeden mi oldu onu da bilmiyorum yardımcı olabilir misiniz?

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Mavi ışık filtresi gibi bir ayar mevcut mu?

mvlt10line

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Telefonda sanırım yok bende iki gündür kullanıyorum

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769

merduino

Asistan
Reaksiyon puanı
253
O zaman başka bir adla vardır. Çünkü bu mavi ışık filtresi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran kısmında başka bir ayar var mı peki bu tarz?
Zaten okuma modu ekranı sarartıyor. Bir nevi mavi ışık filtresi gibi.

merduino

Asistan
Reaksiyon puanı
253
Anladım tamam o zaman. Arkadaşın yapacağı şey cihazı resetlemek herhalde yazılımsal bir hata oluştu madem kapalı ise de.
Yeni bir telefon aldım Xiaomi mi note 10 lite ama şöyle bir durum gelişiyor eskiden kullandığım cihaz gm 5 plus ta ekranı iyi değil diye gece modu aktif ediyordum ekranı sarartıyor güzel oluyordu fakat şimdi Xiaomi telefonuma gmailimi girince aynı şeyi yapıyor ve bir ayarini bulamadım akşam güneş battıktan sonra sabah güneş açana kadar ekranı sarartıyor. Xiaominin okuma modu gibi aynı. Ama okuma modu kapalı, ve gece modu da. bunu nasıl kapatabilirim? Eşitlemeden mi oldu onu da bilmiyorum yardımcı olabilir misiniz?
Evet yazılımsal olabilir. Benim telefonum da arada bir kafayı yiyor. Telefonu önce yeniden başlatmalı. Yüksek ihtimal işe yarayacaktır. Yaramazsa format gerekebilir.

mvlt10line

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Evet yazılımsal olabilir. Benim telefonum da arada bir kafayı yiyor. Telefonu önce yeniden başlatmalı. Yüksek ihtimal işe yarayacaktır. Yaramazsa format gerekebilir.
Fotoğrafını atacaktım ama ekranın sarılığını çekmiyor göstermiyor telefonu alalı iki gün oldu inşallah bir sorun yoktur sizde mi aynı cihazı kullanıyorsunuz yeniden başlatıp geleceğim bir de

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Gmail'inizi girince mi oldu bu?

mvlt10line

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Anladım tamam o zaman. Arkadaşın yapacağı şey cihazı resetlemek herhalde yazılımsal bir hata oluştu madem kapalı ise de.
Hocam telefonu yeniden başlattım ama gündüz güneş doğunca sorun gidiyor güneş batınca başlıyor bu sorun neyle alakalı acaba

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Xiaomi yazılımından kaynaklı olabilir.
Okuma modu, gece modu, ışık filtresi, göz rahatlığı vs kapalıysa önce kapatıp açmanızı sonra da formatlamanızı öneririm.

mvlt10line

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Gmail'inizi girince mi oldu bu?
Sanırım öyle oldu öyle düşünüyorum yukarıda ki arkadaşların dediğini yaptım ama yeniden başlattım sorun devam ediyor fakat gündüz olduğu zaman güneş doğunca ekran normale dönüyor güneş batinca sarariyor

mvlt10line

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Okuma modu ayarlarında zamanlamanın kapalı olduğuna eminsiniz değil mi?
Kapalı hocam her şey telefona maili girdim kurulum yaparken sarardı sabah düzeldi güneş batınca tekrar sarardı

Okuma modu, gece modu, ışık filtresi, göz rahatlığı vs kapalıysa önce kapatıp açmanızı sonra da formatlamanızı öneririm tekefi

Okuma modu, gece modu, ışık filtresi, göz rahatlığı vs kapalıysa önce kapatıp açmanızı sonra da formatlamanızı öneririm.
Daha Yeni bir sürü yedeklemeyi tamamlamıştım hiç atasim yok başka bir şekilde halledemex miyim acaba Google yada Xiaomi ile görüşerek

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Onlarla görüşsen de sıfırlayalım derler. Google ne alaka?

mvlt10line

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Onlarla görüşsen de sıfırlayalım derler. Google ne alaka?
Gmaili girdikten sonra olduğunu düşünüyorum bir de burayı nasıl ayarlı kullanan sizdiniz değil mi? Şu ayarlar nasıl sizde ? Burayla oynayınca az düzeldi gibi tam gündüzki parlaklığı vermesede

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-12-03-21-49-49-671_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2020-12-03-21-49-49-671_com.android.settings.jpg
    38.6 KB · Görüntüleme: 206
  • Screenshot_2020-12-03-21-50-33-927_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2020-12-03-21-50-33-927_com.android.settings.jpg
    43.6 KB · Görüntüleme: 195

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Gmaili girdikten sonra olduğunu düşünüyorum bir de burayı nasıl ayarlı kullanan sizdiniz değil mi? Şu ayarlar nasıl sizde ? Burayla oynayınca az düzeldi gibi tam gündüzki parlaklığı vermesede
Kullanan ben değilim. Tamam madem gmail yüzünden sıfırlayıp deneyin bir.

merduino

Asistan
Reaksiyon puanı
253
Kapalı hocam her şey telefona maili girdim kurulum yaparken sarardı sabah düzeldi güneş batınca tekrar sarardı

Daha Yeni bir sürü yedeklemeyi tamamlamıştım hiç atasim yok başka bir şekilde halledemex miyim acaba Google yada Xiaomi ile görüşerek
Genellikle büyük güncellemelerden sonra bu tarz hatalar Xiaomilerde oluyor ve telefonu formatlamak şart gibi görünüyor. Hem formatlaman şarj süreni de arttırabilir. Fakat formatlamadan önce sistem uygulamalarının güncelliğini ayarlardan kontrol et. Bazen güncelleyince sorun düzelebiliyor.

Gmailden olduğunu düşünüyorsanız hesabı telefondan kaldırıp yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz.

mvlt10line

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Genellikle büyük güncellemelerden sonra bu tarz hatalar Xiaomilerde oluyor ve telefonu formatlamak şart gibi görünüyor. Hem formatlaman şarj süreni de arttırabilir. Fakat formatlamadan önce sistem uygulamalarının güncelliğini ayarlardan kontrol et. Bazen güncelleyince sorun düzelebiliyor.

Gmailden olduğunu düşünüyorsanız hesabı telefondan kaldırıp yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz.
Dediğiniz gibi biraz daha araştırıp olmazsa en son çare format atacağım durumun sonucunu buraya yazarım

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Sanırım öyle oldu öyle düşünüyorum yukarıda ki arkadaşların dediğini yaptım ama yeniden başlattım sorun devam ediyor fakat gündüz olduğu zaman güneş doğunca ekran normale dönüyor güneş batinca sarariyor
Emin değilim ama önceki telefonunuzda yaptığınız bu ayarı Google kaydetmiş olabileceğinden yeni cihaza Gmail'inizi girince bu ayarı uyguluyor olabilir.

mvlt10line

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Emin değilim ama önceki telefonunuzda yaptığınız bu ayarı Google kaydetmiş olabileceğinden yeni cihaza Gmail'inizi girince bu ayarı uyguluyor olabilir.
Şuan saati düzeltip sabah 10 yaptığımda ekran düzeliyor Xiaominin forumlarına baktım 1 kişi yaşamış sorunu redmi note 8 pro ile çözümünü anlatmamış dijital dengeye bakın dediler ama oradan da bir şey çıkmadı

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Şuan saati düzeltip sabah 10 yaptığımda ekran düzeliyor Xiaominin forumlarına baktım 1 kişi yaşamış sorunu redmi note 8 pro ile çözümünü anlatmamış dijital dengeye bakın dediler ama oradan da bir şey çıkmadı
O zaman zamanlanmış olarak seçilidir.

mvlt10line

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-12-03-22-57-24-046_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2020-12-03-22-57-24-046_com.android.settings.jpg
    18 KB · Görüntüleme: 209

mvlt10line

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-12-03-23-07-01-588_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2020-12-03-23-07-01-588_com.android.chrome.jpg
    129.8 KB · Görüntüleme: 196

mvlt10line

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İyi günler an itibari ile sorunu çözdüm dediğim gibi gmail den kaynaklıymış telefonu sıfırladım bilgisayar üstünden de gmail deki mi 10 lite yedeklemesi ve Gm 5 yedeklemesini sildim ve telefona tekrar kurdum sorun düzeldi.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
İyi günler an itibari ile sorunu çözdüm dediğim gibi gmail den kaynaklıymış telefonu sıfırladım bilgisayar üstünden de gmail deki mi 10 lite yedeklemesi ve Gm 5 yedeklemesini sildim ve telefona tekrar kurdum sorun düzeldi.
Benim de tahmin ettiğim gibiymiş sorununuzun çözülmesine sevindim.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
adb shell settings put secure night_display_auto_mode 0
adb shell settings put secure night_display_activated 0