"Kandırıldık!"

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
188
Hiç mi akıllarına gelmemiş yahu. Bu kadar mı kafaları çalışmaz. Hiç mi ilerisini hesap edemediniz. THY'yi mağdur edince onların da mağdur olacağı çok açıktı...

cold38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bence herkesin bir grev yapma hakki vardir ve buna saygi duyarim. Ama THY gibi dunyadaki en buyuk havayolu sirketleri ile rekabet eden bir firmanin boyle bir duruma dusmesi kabullenilemez bir gercek. Bence hata THY yonetimindedir. Grev yapilacagini o gunmu ogrendi bu yonetim? neden daha onceden tedbirini almiyor.Neden olaylarin bu duruma kadar gelmesine izin veriliyor.
Bu arada bu isten cikardigi egitimli 300 kisiyi nasil hemen yenileyecek bunuda cok merak etmekteyim.Zaten yetersiz elemanla calisan bir kurum birde 300 kisiyi isten cikarmasi cok ilginc.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
eylem yapma ve iş bırakma hakları elinden alınıyormuşta falan da filan. sanki market çalışanı efendiler de iş yavaşlatma ve bırakma haklarını arıyorlar. yahu 2 gün iş bırakında 4 milyon dolar kurumu zarara soktunuz, hiç mi kafanız çalışmıyor sizin. koskoca firma bunun altında kalır mı? her kurum iş bırakma hakkına sahip olamaz arkadaş. askerler de mevziden ayrılsın o halde...

geçen seneki referandum öncesi bizim şirketin sahtekar sendikası da bizlere mail atıp haklarımızın ellerimizden alınacağını ve hayır oyu kullanmamızı söylemişti. evet dedik ne oldu şimdi?

sendikacılar Allah aşkına ne iş yapar da yatların villaların sahibi olurlar. ne iş yapar bunlar.

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
bundan oyuna gelindiyi nasıl çıkarırsınız anlaşılamıyor
Grev hakkı gasbedilmiştir.Biz hala cambaza bakıyoruz.Şu konulara bakınız arka planda uludere var üzerine yapıştırılanlar çamlıcaya camii[ne gerekse]kürtaj akabinde genelev kapıları özelleşiyor sezeryen ve korsan taksi yasasına korsan madde haşırttttt sesi duyuluyor
konular birbirini kovalarken 8 milletvekiline soruşturma fezlekesi her güne bir konu ayın 21 .i bize ait hocamızın mahkemesi var eğer konuşulacak konu bulamazlarsa çıkartırlar
Siz gençler özgürlükler kolay kazanılmadıki kolay kaybedilsin adam işçi hakkı için canını veriyor bunlarda işini versin
Herhalde kabin memurluğu kolay bir iş hayır o para onlara az bile gayet masraflı özenli eziyetli bir iş ve dahi riskli
Torba yasaya konan yasa kadar işten çıkarmada korsandır aynı ardarda okuldan atılan gençler gibi
Bu filmi daha önce seyretmiştim anthony quinn oynuyordu Benito mussolini hayranı bir köylünün dramı daha açık yazarsak siyasi olur yakışmaz

uNerreicht

Asistan
Reaksiyon puanı
1
kimse kusura bakmasın ama, böyle bir iş yerinde grev hakkı tanıyan devlettir asıl suçlu!
şimdide hatasının farkına varmış olmalı ki olmaması gereken bu hakkı geri alıyor, tabii olarak.

burada işin niteliğidir önemli olan, böyle bir iş kolunda grev olamaz, yapılamaz, yapılmamalı.
bunun için ki devlet bu insanlara tıp eğitimi gibi dünyanın en zor eğitimini alan insanına bile vermediği kadar para vermiş.

siz zamanında yatıp uyumamış, o eğitimi almış diyorsunuz da, sanki o şirkete girmeden kendi gayretleri, parasıyla o eğitimi almışlar gibi konuşuyorsunuz. hayır, o eğitimi o şirkete girdikten sonra alıyor, o kurum onları eğitim o seviyeye getiriyor.

peki sen yapıyorsun, kalkıp zaten olmaması gereken bir hak elimden alınıyor diye binlerce insanın pemperişan olmasına, sana o imkanları sağlayan kuruma ihanet etmek suretiyle milyonlarca dolar zarar etmesine sebep oluyorsun. çünkü biliyorsun ki, ben bu işi yapmazsam sokaktan adam bulup bu işi yaptıramazlar. daha doğrusu böyle bir mecburiyeti istismar ederek kaos yaratıyorsun. sana nice insanın hayalini süsleyen öyle bir işi sağlayan kurumunun haysiyetini beş paralık ettiğin gibi, binlerce insanı da ortalık da bırakıp, hayatlarını alt-üst ediyorsun. çünkü içlerinde yüzlerce de iş adamı vardır, belki işini kaçırıyor, belki kazanacağı bir ihaleden oluyor vs.

tamam, hak vardır, hukuk vardır. hakkını savunacaksın, ama senin hakkın olduğun kadar mağdur ettiğin devletin de, orada pemperişan bekleyen vatandaşın da hakkı vardır. işin zorluğu gibi sebepler ileri sürmek abesle iştigaldir, çünkü bunu zaten aldığın o 5-6 asgari ücretli maaşı kadar para karşılığı işin en başından zaten sen kabul etmişsin. bugün mızmız etmenin manası yok.

dünyada yeri doldurulamayacak hiç kimse yoktur, dağdaki çobanından cumhurbaşkanına kadar herkesin yeri doldurulur. haddini bileceksin, kendini lâyusel görmeyecek, "rabbena, hep bana" demeden aldığın ücretin hakkını ödeyeceksin.

bu kadar basit.

aksi halde adamı koyarlar kapının önüne, bir ömür pişmanlık içinde yaşar gözyaşı dökersin. o maaşı, o işi hayal eden milyonlarca insan var bu ülkede ve o eğitimi aynı kurum verip senden daha ala iş verimi alabilir. sen de yaptığın aptallığın, ihanetinle başbaşa kalırsın.

Bu kadar :)

Toughwolf

Asistan
Reaksiyon puanı
2
O değilde Atlas , Pegasus , Onur da sanki şartlar daha iyi de oralardan hiç ses soluk çıkmadı. THY de verilen maaşların yakınında bile geçemiyor özel havayolu şirketleri.

Ben de bunu soyleyecektim. Grev hakki THYden alinmadi havacilik sektorunden alindi. Ancak sesi cikanlar bir tek THY ile THY Teknik oldu. THYnin sahip oldugu diger sirketlerden de ses cikmadi.( Sun Express gibi.)

Burda tartisilan aslinda calisanlarin yaptigi grev degil, yaptigi yasa disi grev. Cunku sirketle alakasi olmayan bir olayi sirkete mal ettiler. Sirketle gorusmediler. Grev hakkini veren sirket degildi devletti, alanda devlet. Peki THYnin kabahati ne? THY cogunluk hissesi devletin olmasina ragmen ozel bir kurum. Hissedarlari, kendi yonetimi var. Devletin etkisi yonetim kurulu seciminde genel mudur seciminde etkisi olur.

Yani calisanlar kandirildi. Kim kandirdi? Turkiyedeki curumus sendika yapisi kandirdi. Sendika kendi gucunu gostermek icin calisanlari feda etmekten cekinmedi. Sendikalar calisanlarkan aidatlarini takir takir alir, sendika yonetimleri kendilerine bu aidatlardan kendilerine yuksek maaslar baglar, calisanlar aglar.

BeyaZayeB

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Grev hakkı gasbedilmiştir.Biz hala cambaza bakıyoruz.Şu konulara bakınız arka planda uludere var üzerine yapıştırılanlar çamlıcaya camii[ne gerekse]kürtaj akabinde genelev kapıları özelleşiyor sezeryen ve korsan taksi yasasına korsan madde haşırttttt sesi duyuluyor
konular birbirini kovalarken 8 milletvekiline soruşturma fezlekesi her güne bir konu ayın 21 .i bize ait hocamızın mahkemesi var eğer konuşulacak konu bulamazlarsa çıkartırlar
Siz gençler özgürlükler kolay kazanılmadıki kolay kaybedilsin adam işçi hakkı için canını veriyor bunlarda işini versin
Herhalde kabin memurluğu kolay bir iş hayır o para onlara az bile gayet masraflı özenli eziyetli bir iş ve dahi riskli
Torba yasaya konan yasa kadar işten çıkarmada korsandır aynı ardarda okuldan atılan gençler gibi
Bu filmi daha önce seyretmiştim anthony quinn oynuyordu Benito mussolini hayranı bir köylünün dramı daha açık yazarsak siyasi olur yakışmaz

Olayı hocana bağladın ya sana pes diyorum artık..
Hocan içeri girince birden bire hükümet düşmanı oluverdin..
Dayımın oğlu THY de çalışıyor.. Grevle uzaktan yakından alakası yok diyor.. THY de çalışma şartları ve maaşlar diğer hava yolu şirketlerine göre kıyaslanamayacak kadar iyi..
BUnları yaptığı tamamen siyasi bir gösteri adınıda grev koymuşlar. Sende fırsatını buldun hemen hükümete laf çarp.

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34

10 satır yazı yazıp işi, THY grevinden Cüppeli Hocaya nasıl bağlayabildiniz şaşırdım vallaha.
Size göre bu grev bile gündemi değiştirmek.Yani aklınızca Sizin Hocanın mahkemesi 2.planda kalacak.
Pes yani.Siz ve siz gibiler, Sizin Cemaatinize sempati ile bakanları bile sizden soğutuyor.
Ne olduda birden Hükümet karşıtı kesildiniz?
'Haşırttttt' lafıda size yakışmamış ayrıca.

MBrv

Profesör
Reaksiyon puanı
23
[MENTION=51895]ashabulyemin[/MENTION] şu anda sana sadece gülüyorum yoruma bak haha şaka mısın nesin yav :w00t:

burns206

Profesör
Reaksiyon puanı
1
24 saat mesaye olduktan sonra ne anlami kaldi 4 bin lira alsan. hayatini verdikten sonra .

dadaist

Profesör
Reaksiyon puanı
8
bunlar eylemi kırmak için yapılan dezenformasyon. eylemin yapıldığı tarihte hava-iş sendikasına bağlı çalışanların grev anayasal haklarıydı. anayasal hakkını kullandığı için işten çıkartma, hele ki cep telefonuna mesajla yapılan işten çıkartma bir sebep sayılamaz. çalışanların haklarını aramak için dava açma ve thy'den tazminat hakkı vardır. biri ortaya bir haber atıp da ona sazan gibi atlayan bazı arkadaşlara şunu söylemek istiyorum. bugün bu eylemlerin sonuçları iyi ya da kötü o eylem yapılmazsa yarın sizler için de bir akşamda başka yasalar çıkartılır fakat bu kez siz ardınızda kimseyi bulamazsınız. yetmez ama evet dediğiniz o torba yasalar şimdi vatandaşın başına geçiriliyor. azıcık uyanın artık.

Hwoarang

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Vay anasını habere bak. Devlet korsan taksiyi önleme maksadıyla yaptığı tasarının içine gizlice THY çalışanlarına grev yasağı vb maddeleri gömsün.Ama bu kez yapılan tasarı gözlerden kaçmayıp ,ortya çıkınca çalışanlar örgütlenerek eylem yapsın, karşılığuında büyük bir pişkinlikle ,hiç hoş olmayan bir yöntemle yani sms ,ile sırf diğer çalışanların gözünü korkutmak için bazı çalışanlar işten atılsın ondan sonrada sanki çalışan haksızda hükümet haklı gibi medyaya böyle sipariş haber geçilsin.
Yazık bu Türk medyasına hükümetin elinde kukla olduğu için.
Eskiden gazete okumadığım gün büyük rahatsızlık duyardım, artık okuduğumda rahatsızlık duymaya başladım.

li10sKing

Profesör
Reaksiyon puanı
7
internet sitesine bakınca habere şaşırmadım çok pişmanlarmış yok bilmem ne kimi kandırıyorsunuz ...

artık özel sektörde kimse sendikalı işçiyi istemiyor gıda devi olarak gördüğümüz Ülker bile sendikalıyı sevmiyor neyin yorumunu yapıyoruz sendika en doğal haktır kimse engelleyemez versinler insan hakları mahkemesine thy ne yapar acaba

akrepzeus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Grev yasağını meclise getiren milletvekili neden face. hesabından THY de çalışacak eleman ilanı verip ilgilenlerin kendisine ulaşmasını istiyor?

kemxran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kimse uçağına binemeyip işi yarım kalan saatlerce bekleyen insanları düşünmüyo galiba

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Kaç gün geçti hala daha maaşlarının azlığından çokluğundan bahseden arkadaşlar. Yahu siz görmüyorsunuz yada anlamıyorsunuz. Burada bahsi geçen konu HAK tır HAK. Anlamıyor musunuz? Hiç mi hakkınız olan birşeyi savunmadınız arkadaşlar? Bu insanlar maaşlarına zam istemiyorlar. Kendi HAK larının ezilmesinden bahsediyorlar.

Arkadaş doğru demiş: Sanki haklı olan hükümetmiş gibi çalışanları haksız gösteren medya.

Son mesajlar