Öneri Kanalımı Nasıl Geliştiririm?

Bu konuyu okuyanlar

Grearuler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Selamlar, yaklaşık 7 aydır Twitch yayıncılığı ile uğraşıyorum. Son zamanlarda bir tık duraksama sürecindeyim ve yeni kişilere ulaşmakta zorluk çekiyorum, bu yönden yeni bir izleyici gözünden yorumlarınızı, fikirlerinizi, tavsiyelerinizi, eleştirilerinizi merak ediyorum. Normal şartlarda birçok farklı, hikayeli, bağımsız oyunları insanlara tanıtma amacıyla başlayıp, şimdilik kanal kitlesinin büyümesi için ana akım oyunlara yakın yayınlar gerçekleştiriyorum. Şimdiden yorumlarınız teşekkür ederim.

Kanal paylaşmanın yasak olmadığını umaraktan; Twitch.tv/Grearuler

Reaksiyon puanı
1,056
Selamlar, yaklaşık 7 aydır Twitch yayıncılığı ile uğraşıyorum. Son zamanlarda bir tık duraksama sürecindeyim ve yeni kişilere ulaşmakta zorluk çekiyorum, bu yönden yeni bir izleyici gözünden yorumlarınızı, fikirlerinizi, tavsiyelerinizi, eleştirilerinizi merak ediyorum. Normal şartlarda birçok farklı, hikayeli, bağımsız oyunları insanlara tanıtma amacıyla başlayıp, şimdilik kanal kitlesinin büyümesi için ana akım oyunlara yakın yayınlar gerçekleştiriyorum. Şimdiden yorumlarınız teşekkür ederim.

Aslında yayıncı isen pozitif eğlenceli bol kahkalı yayınlar yapmalısınki insanlar gelebilsin kısaca durmadan aktif ol

Oyunlarıda Online oyunlar oynamaya çalış,böylelikle izleyicilerin ile beraber oynayabilirsin(onlarda oynamak ister diye umuyorum)

Robert Grenee

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
972

Sırf muhabbeti için izlenen yayıncılar var nasıl oynadığın önemli değil bence :D

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,994
Twitch'de olan izlenmeler konusunda pek de bir bilgim yok fakat PUBG gibi oyunların artık izlenmeyeceğini, devrinin geçtiğini ve verim alan kişilerin çoktan aldığını düşünüyorum. VALORANT gibi güncel oyunlara yönelip, bu oyunların yayınını yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
120
Şimdiden başarılı, güzel bir yayıncı olmanız dileğiyle. Günümüzün yayıncılarında eleştirilecek bir çok şey var. Sizin daha güzel, daha saygılı, daha başarılı, daha eğlenceli bir yayıncı olacağınıza inanıyorum. İyi yayınlar.

Grearuler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Twitch açıklamanıza göre VALORANT oynamadığınızı ya da oynuyorsanız bile yayın olarak paylaşmadığınızı fark ettim. Belki de VALORANT olarak yazıp, o kısıma ağırlık vermemişsinizdir fakat VALORANT oynamanızı kesinlikle tavsiye ediyorum. Ben nedense bu oyunun yayınlarında çok eğleniyorum ve şu ân revaçta olduğu için belki siz de bir şeyler elde edebilirsiniz. Twitch'de olan izlenmeler konusunda pek de bir bilgim yok fakat PUBG gibi oyunların artık izlenmeyeceğini, devrinin geçtiğini ve verim alan kişilerin çoktan aldığını düşünüyorum.

Ayrıca eğlenceli ve düzenli bir ekip kurarsan daha iyi işler çıkabilir.
Valorant pek bana göre bir oyun değil evet, kitlesi ile de, tarzı ile de. Keza valorant ve lol gibi oyunların kitleleri daha çok ya profesyonel oyuncu arıyor, ya da su gibi kod vs. dağıtan başlıklara tıklıyorlar. Bir yandan da valorant'da yayın yapan yüzlerce yayıncı var, 50 izlendiğimde dahi ilk sayfalarda görünemiyorum. O yüzden valorant denediğim kadarı ile asla bana yarayan bir oyun olmadı.

Ekip kısmı bence de çok önemli, fakat henüz keyifle zaman geçireceğim arkadaşlara rastladığımı düşünmüyorum sanırım. Teşekkürler.

Şimdiden başarılı, güzel bir yayıncı olmanız dileğiyle. Günümüzün yayıncılarında eleştirilecek bir çok şey var. Sizin daha güzel, daha saygılı, daha başarılı, daha eğlenceli bir yayıncı olacağınıza inanıyorum. İyi yayınlar.
Teşekkür ederim, bu tarz mesajlar çok tatlı oluyorlar. Gerçekten zor bir iş, fazla moral gerektiriyor. Telefonların küçücük kardeşlerimizin ellerine geçtiğinden beri, içerik üreticiliğinin şaka bir iş olmadığını düşünüyorum. Aksine, çok tehlikeli bir iş. Nerede ise küçük dostlarımızın karakterine etki edecek düzeyde tehlikeli. Bu yönden, olabildiğince saygımı kibarlığımı koruyarak yayın yapmaya çalışıyorum. Gerçekten de tatlı ve kaliteli bir ortam yarattığımızı düşünüyorum. İç hastalıkları doktorundan, 12 yaşında ki tatlış kardeşlerime kadar. Kısacası, elimden geldiğince bu örnek davranışlarımı sürdürmeye, küfürsüz, düşünce özgürlüğü dolu bu tatlı ortamı bozmamaya devam edeceğimi umuyorum. Yorumunuza sağlık, çok konuştum. Üzgünüm :)

Reaksiyon puanı
120
Valorant pek bana göre bir oyun değil evet, kitlesi ile de, tarzı ile de. Keza valorant ve lol gibi oyunların kitleleri daha çok ya profesyonel oyuncu arıyor, ya da su gibi kod vs. dağıtan başlıklara tıklıyorlar. Bir yandan da valorant'da yayın yapan yüzlerce yayıncı var, 50 izlendiğimde dahi ilk sayfalarda görünemiyorum. O yüzden valorant denediğim kadarı ile asla bana yarayan bir oyun olmadı.

Ekip kısmı bence de çok önemli, fakat henüz keyifle zaman geçireceğim arkadaşlara rastladığımı düşünmüyorum sanırım. Teşekkürler.

Teşekkür ederim, bu tarz mesajlar çok tatlı oluyorlar. Gerçekten zor bir iş, fazla moral gerektiriyor. Telefonların küçücük kardeşlerimizin ellerine geçtiğinden beri, içerik üreticiliğinin şaka bir iş olmadığını düşünüyorum. Aksine, çok tehlikeli bir iş. Nerede ise küçük dostlarımızın karakterine etki edecek düzeyde tehlikeli. Bu yönden, olabildiğince saygımı kibarlığımı koruyarak yayın yapmaya çalışıyorum. Gerçekten de tatlı ve kaliteli bir ortam yarattığımızı düşünüyorum. İç hastalıkları doktorundan, 12 yaşında ki tatlış kardeşlerime kadar. Kısacası, elimden geldiğince bu örnek davranışlarımı sürdürmeye, küfürsüz, düşünce özgürlüğü dolu bu tatlı ortamı bozmamaya devam edeceğimi umuyorum. Yorumunuza sağlık, çok konuştum. Üzgünüm :)

Hocam problem yok, çok konuşun sorun değil. Size birkaç yayıncıdan örnek vereyim eleştiri ile.

Elraenn: Küfür
Pqueen: Çok ve gereksiz gülüyor
Unlost : Yayınlar eğlenceden çok boş muhabbetten ibaret

Yani size önerim, küfrü olabildiğince kısın, duygularınızı gerektiğinde ortaya çıkarın. Ve yayınlarınız olabildiğince çeşitli ve eğlence dolu olsun.

Grearuler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hocam problem yok, çok konuşun sorun değil. Size birkaç yayıncıdan örnek vereyim eleştiri ile.

Elraenn: Küfür
Pqueen: Çok ve gereksiz gülüyor
Unlost : Yayınlar eğlenceden çok boş muhabbetten ibaret

Yani size önerim, küfrü olabildiğince kısın, duygularınızı gerektiğinde ortaya çıkarın. Ve yayınlarınız olabildiğince çeşitli ve eğlence dolu olsun.
Teşekkür ederim tekrardan fikirleriniz için, düzgünce devam etmeye çalışacağım.

inşallah iyi yerlere gelirsin ( ilerde çok gelişrisne bizi unutma :) )
Forumları pek kullanmıyorum ne yalan söyleyeyim, fikir almak için uygun görüp kayıt oldum dün. Müsait olduğunda twitch'de tanışalım, unutmayacağıma eminim :D

EmirhanEkinci

Doçent
Reaksiyon puanı
311
Teşekkür ederim tekrardan fikirleriniz için, düzgünce devam etmeye çalışacağım.

Forumları pek kullanmıyorum ne yalan söyleyeyim, fikir almak için uygun görüp kayıt oldum dün. Müsait olduğunda twitch'de tanışalım, unutmayacağıma eminim :D
tamamdır o zaman twitch adınızı söyleyin abone olayım

ozcevı

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Hayırlısı olsun umarım daha yi yerlere gelirsin. Fakat o kadar emeğe yaptıklarının karşılıgını alıyor musun desem tartısılır. Birde bu vergı olayından sonra uzak durdum twıtchden kımısı 10 bınden asagıya vergı yok derken, kimiside 1 liranın bıle vergısı var dıyor. En zoru da kesin bir karar yok bu konuda.