"Kamusal alan"da başörtüsü yasağına nasıl bakıyorsunuz?

"Kamusal alan"da başörtüsü yasağına nasıl bakıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    185

metalok

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Hayır ve Evet seçeneklerini kullanmak varken, normal ve saçmalık/iğrenç seçeneklerini kullanmak çok yanlı ve yanlış olmuş...
Dolayısıyla bu tür zihniyetler olduğu sürece türban yasağına evet diyorum.

Tsunmys

Profesör
Reaksiyon puanı
2
[quote author=TDK]
Kamusal alan. : Kamuya ait, kamu ile ilgili işlerin yapıldığı yer.
Kamu : Halk hizmeti gören devlet organlarının tümü.

Devlete vergi veren herkes bir bakıma ortağı oldu kurumlardan görünüşü sebebiyle kısıtlamaya uğramadan faydalanmalıdır bence.[/quote]
tek kelime; süper

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Egkhn, çok samimi ve güzel yazmışsın kardeşim. Tamamen katılıyorum.

quazar

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Kamusal alan Ergenekon terör örgütü tarafından icad edilmiştir ve milleti parçalara ayırmada kullanılan aşamalardan biridir. Milleti sınıflara ayırarak sen ikinci sınıfsın sen buraya giremezsin gbi bir kafa zaten en kibar tarifle barbarlıktır ve bu ergenekon terör örgütünün bugüne kadar yaptıkları hainliklerin yanında solda sıfır kalmaktadır.
Netci itibariyle, bir terör örgütü tarafından halka dikta edilmiş bir rezalet hakkındaki gerçeklerde ortaya çıktığına göre buu devam ettirmenin manası yoktur. Devam etmesinden yana olanlar CHP barbarlığının kölesi olmuş kişlerdir ve onlar bugün gerçek bağnazlıüı temsil etmektedirler..

llavinya

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
92
vatandaş türbanıyla kamusal alana girdiğinde şeriat mi giriyor içeri.
bahane bu ya . saçmalık kesinlikle. Memleketin insanları ne zor durumlarda kalıyor.

zelenga

Profesör
Reaksiyon puanı
18
laiklik ilkesi acaba anayasada süs diyemi var?? din devlet ayrı die boşuna mı dedi ATATÜRK acaba ????

:helpsmilie:
evet, din ile devleti ayır, araya da vatandaşı koy, su sızdırmasın diye bekle...
ya ben devlet miyim ki dinimden ayrılayım... devlet dairesinde de dinimi de yaşarım, dinsize veya dinini içinde/derinlerde-biryerlerde!:stuart: yaşayanlara de negatif ayrımcılık yapmam...
mason oyunları bunlar, müslüman işi değil.. o belli

ek: bizim "laiklik" süs gerçekten de. Ama söylerken nasıl da şık duruyor dimi!!!

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
laiklik ilkesi acaba anayasada süs diyemi var?? din devlet ayrı die boşuna mı dedi ATATÜRK acaba ????

İşte biz de onu soruyoruz, süs diye mi var? Devlet vatandaşın dinine karışmasın diye var.

TeArS

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Atatürkçüyüm diye dolaşanlar hadi Mustafa Kemal Atatürk'ün yaşadığı yıllardaki kamu personeli giyim kuşam dönemine geri dönemlim

yermi ?

yemez o zamanlar serbesti.

Alemci_Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Sorunu kökünden çözmeliyiz ÇİN'deki gibi tek tip kıyafetlerle gezmeli insanlar . Hatta sağlıkçılar beyaz , işçiler lacivet , patronlar kahverengi ,öğretmenler turuncu , mühendisler mavi , çiftçiler sarı renkte ve tek model kıyafetlerle dolaşsa sorun ortadan kalkar hemde insanlar kimin ne iş yaptığını öğrenir ve il alan kodlarıda kıyafetlerinde yazsa kimin nereli olduğunuda kolayca anlarız ... :smartass:

legolas4444

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Toplum belli bir eğitim seviyesine ve ekonomik düzeye ulaşmadan kamusal alanda başörtüsü yasağının devam etmesinden yanayım..Halkımızın eğitim ve ekonomik düzeyi ortadayken bu konu bazı uyanıklar tarafından sürekli sömürülmekte ve çıkar aracı olarak kullanılmaktadır. Ondan sonrada televizyona çıkıpta " Ben bu ülkede ingiliz sömürgesinin olmasını arzu ederdim , çünkü daha özgür olacağımı düşünüyorum" diyen karacahil kız gibileri insanın sinirini bozmaz

intibah

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Eregenkonculardan, yasaklardan ve yasakcılardan kurtulmak dileğiyle....oyumu kullandım içim rahat :)

quazar

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Laiklikte din ve devlet birbilerinin işine karışamaz ama bizde devlet vatandaşın evindeki dine bile karışır çünkü ergenekon terör örgütünün yorumlarına göre bizdeki laiklik zıvanadan çıkmıştır ve Çinle aramızdaki tek fark isim olacak şekilde kapanmak üzeredir. Atatürkçüyüm diyen sahtelarların Atatürkçülükle alakaları yoktur ve bu barbarlar bağnazlıkta zirveye oynamaktadırlar.

rabia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ne kadar sıkılsamda artık bu konudan böyle bir oylama yapıldıgı için teşekkür ediyorum aslında.Matemetik-Bilgisayar ögrencisiyim ve kamusal alan yasaklılarındanım:)bölümüm geregi çogu saygın okula seminer için gittim,yasaklar degil ama insanlar bu kadar kırıcı olmasaydı.

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
yahu devlet bizi uyutmak için ne bulacağını şaşırmış be kardeşim.bi onu çıkarıyolar bi bunu.ülkenin çok daha önemli sorunları var , yazsak forum ortadan ikiye ayrılır.adamlar bu sorunlar ile uğraşacaklarına biz problemleri görmeyelim diye milleti birbirine düşüyorlar.muhabir yolda yürüyen biri türbanlı diğeri türbansız iki arkadaşa konu hakkında ki görüşlerini soruyor , biraz önce gülüşen arkadaşlar aniden birbirine düşüyor.size ne kardeşim isteyen istediğini yapar...

legolas4444

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Kamusal alan Ergenekon terör örgütü tarafından icad edilmiştir ve milleti parçalara ayırmada kullanılan aşamalardan biridir. Milleti sınıflara ayırarak sen ikinci sınıfsın sen buraya giremezsin gbi bir kafa zaten en kibar tarifle barbarlıktır ve bu ergenekon terör örgütünün bugüne kadar yaptıkları hainliklerin yanında solda sıfır kalmaktadır.
Netci itibariyle, bir terör örgütü tarafından halka dikta edilmiş bir rezalet hakkındaki gerçeklerde ortaya çıktığına göre buu devam ettirmenin manası yoktur. Devam etmesinden yana olanlar CHP barbarlığının kölesi olmuş kişlerdir ve onlar bugün gerçek bağnazlıüı temsil etmektedirler..

Nerden biliyorsun terör örgütü olduğunu.Sen terör örgütü ve teröristin ne anlama geldiğini bilmiyorsun sanırım..Daha ortada iddianame var , kesinleşmiş bir netice yok. Hemen terör örgütü yaftasını yapıştırın. Sanırım sen nurcuların kanalı Stv yi fazla izlemişsin. Kim vatanını seviyorsa, kim hükümete muhalifse hemen Ergenekoncu ve terör örgütü üyesi. Oh ne ala memleket. Bende Fethullah amerikaya hizmet ediyor bu adam vatan haini , işi dünyalık çıkara dökmüş diye iddia etsem veya bir savcı bu iddialarda bulunsa bunu kabul edecekmisin? İnanacak mısın? Bu kadar saçma sapan yorumlar yapmayın ya. Sen hem daha Ergenekonun ne anlama geldiğini bile bilmiyorsundur?

idealterror

Asistan
Reaksiyon puanı
0
evet yine her zamanki gibi tek kutuplu gencler yaratma heveslisiyiz. hayatimizda yalnizca siyah ve beyaz var ara renk diye bir sey yok.
fikirlerimiz evet veya hayir gibi tuketici bir temelli cevaplardan ibaret. zira buraya yazan bir iki kisi haric, universitelerde kalksin ama baska yerlerde yasak olsun egilimindeki yazilari okumak guzel...

"simdilik" turkiye laik bir ulkedir, ve bu ilke vicdan inancina saygili olmayi kamu alanindan inanci uzak tutmakla bir tutar. dunyada laikim diyen ikinci ulke olan fransa'da da basortusu ile ciddi problemler olmus. eger ki laiklik bu demek degildir diyen biri varsa acsin baksin "secularism" girdisine wikipedia'dan. laikligin ne oldugunu anlamadan kamusal alanda basortusunu desteklemek laiklige karsi gelmektir, laikligi istememektir.
lutfen kimse bu yorumumdan da laikligi destekledigim veya karsi oldugumu cikarmasin...

son olarak da:
yok yerinde durdukca ve universiteler hala bir devlet kurumu olarak statulerini korudukca akp universitede basortusunu kendi eliyle desteklemektedir. su sartlar altinda universiteye basortusu getirmek icin ya yoku kaldirmali ya da laikligi.

korsan12

Doçent
Reaksiyon puanı
3
ya kardeşlerim yahudiler gelip hava alanında ayin yapıyorlar onlara bişi denilmiyor masonlar ülkede cirit atıyor bişi denilmiyor anamız bacımız saçını kapattığında sen laikçisin diyorlar vay başörtü bilmem nerelerden gelme diyorlar (aslı yoktabi) madem öyle diyorsunu başötü nereden gelme diyorsunuz peki laiklik nerden gelme ben söylüyeyim fransadan ama baktığınız zaman fransızlar bile bu işle uğraşmayalı yüz yılı geçti gerisini siz düşünün

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Nerden biliyorsun terör örgütü olduğunu.

Bu ülke için ölenlere "bunlara üzülmeye değmez" diyen, şehit ailelerine "şerefsiz köpekler" diyen, "bu millet bizim düşmanımızdır" diyenler tabi ki teröristtir. İlginç, adamların kendi ağızlarından dinledik bu namussuz, haysiyetsiz cümleleri, siz hala onları savunuyorsunuz. Adamlar bile şaşırıyordur bu kadar psiliklerimiz meydana çıktı da hala taraftarımız var diyerekten.

legolas4444

Profesör
Reaksiyon puanı
16
evet yine her zamanki gibi tek kutuplu gencler yaratma heveslisiyiz. hayatimizda yalnizca siyah ve beyaz var ara renk diye bir sey yok.
fikirlerimiz evet veya hayir gibi tuketici bir temelli cevaplardan ibaret. zira buraya yazan bir iki kisi haric, universitelerde kalksin ama baska yerlerde yasak olsun egilimindeki yazilari okumak guzel...

"simdilik" turkiye laik bir ulkedir, ve bu ilke vicdan inancina saygili olmayi kamu alanindan inanci uzak tutmakla bir tutar. dunyada laikim diyen ikinci ulke olan fransa'da da basortusu ile ciddi problemler olmus. eger ki laiklik bu demek degildir diyen biri varsa acsin baksin "secularism" girdisine wikipedia'dan. laikligin ne oldugunu anlamadan kamusal alanda basortusunu desteklemek laiklige karsi gelmektir, laikligi istememektir.
lutfen kimse bu yorumumdan da laikligi destekledigim veya karsi oldugumu cikarmasin...

son olarak da:
yok yerinde durdukca ve universiteler hala bir devlet kurumu olarak statulerini korudukca akp universitede basortusunu kendi eliyle desteklemektedir. su sartlar altinda universiteye basortusu getirmek icin ya yoku kaldirmali ya da laikligi.

Kardeşim güzel yorum yapmışsın.Benim kızdığım nokta insanların şerefleriyle haysiyetleriyle bu kadar kolay oynanması. Ortada kesinleşmiş bir suç yok hemen Ergenekoncu terörist örgütü üyesi etiketini yapıştıryorlar. Bu kadar kolaykaralama olur mu? Bu örgütün kasası olduğu iddia edilen adamın cenazesini kaldırcak parası dahi olmadığı anlaşıldı..Ama STV, zaman, yenişafak,vakit , sabah, atv, star ve hükümete yakın gazete ve televizyonlar hemen terör örgütü diyor. Bunların ALLAH tanda korkuları yok. Ya bu adamlar suçsuzsa . Bunlar bilmiyorlarmı ki islamiyette en büyük günahlardan birisi İFTİRA atmaktır. Yarın mahşerde bu insanlar bu iftiralarının bedelini nasıl öderler. Bunlar nasıl müslüman? Erdoğanın atv ve sabahı DAMADININ çalıştığı şirkete nasıl verdiği ortada, AMERİKANIN ırakta müslümanlara yaptığı zulüm ortada ,AMERİKANIN PKK ya bu zamana kadar verdiği destek ortada bunlara ses çıkarmazlar, varsa yoksa Türban,iftira ve AKP. Sanki islamiyet bunlardan ibaret. Bu adamların ben vatansever olduklarına inanmıyorum. Bu benim şahsi görüşüm.Bari müslümanlığı tam savunsalar. HADİ KAMPANYA BAŞLATSIN BU HÜKÜMETE YAKIN GAZETELER. DOKUNULMAZLIKLAR KALKSIN DİYE. HERKESİN NE OLDUĞU ORTAYA ÇIKSIN..Bunu yaparlar mı sence?

hangman

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim güzel yorum yapmışsın.Benim kızdığım nokta insanların şerefleriyle haysiyetleriyle bu kadar kolay oynanması. Ortada kesinleşmiş bir suç yok hemen Ergenekoncu terörist örgütü üyesi etiketini yapıştıryorlar. Bu kadar kolaykaralama olur mu? Bu örgütün kasası olduğu iddia edilen adamın cenazesini kaldırcak parası dahi olmadığı anlaşıldı..Ama STV, zaman, yenişafak,vakit , sabah, atv, star ve hükümete yakın gazete ve televizyonlar hemen terör örgütü diyor. Bunların ALLAH tanda korkuları yok. Ya bu adamlar suçsuzsa . Bunlar bilmiyorlarmı ki islamiyette en büyük günahlardan birisi İFTİRA atmaktır. Yarın mahşerde bu insanlar bu iftiralarının bedelini nasıl öderler. Bunlar nasıl müslüman? Erdoğanın atv ve sabahı DAMADININ çalıştığı şirkete nasıl verdiği ortada, AMERİKANIN ırakta müslümanlara yaptığı zulüm ortada ,AMERİKANIN PKK ya bu zamana kadar verdiği destek ortada bunlara ses çıkarmazlar, varsa yoksa Türban,iftira ve AKP. Sanki islamiyet bunlardan ibaret. Bu adamların ben vatansever olduklarına inanmıyorum. Bu benim şahsi görüşüm.Bari müslümanlığı tam savunsalar. HADİ KAMPANYA BAŞLATSIN BU HÜKÜMETE YAKIN GAZETELER. DOKUNULMAZLIKLAR KALKSIN DİYE. HERKESİN NE OLDUĞU ORTAYA ÇIKSIN..Bunu yaparlar mı sence?
ezbere konuşuosun...

legolas4444

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Bu ülke için ölenlere "bunlara üzülmeye değmez" diyen, şehit ailelerine "şerefsiz köpekler" diyen, "bu millet bizim düşmanımızdır" diyenler tabi ki teröristtir. İlginç, adamların kendi ağızlarından dinledik bu namussuz, haysiyetsiz cümleleri, siz hala onları savunuyorsunuz. Adamlar bile şaşırıyordur bu kadar psiliklerimiz meydana çıktı da hala taraftarımız var diyerekten.

Sen kendin televizyonda bu adamları ekranda görerek kendi ağızlarından bu lafları söylediğine şahit oldun mu?Dikkat et söylerken diyorum , ses kaydı demiyorum. Eğer olmadıysan bence herşeyden emin olma derim . Ama ben müslümanları katletmek için, İsrailin ve Amerikanın güvenliğini sağlamak yürülüğe konan büyük ortadoğu projesinin uygulanmasından sorumlu eşbaşkanlarından Erdoğanın bu projede görevi olduğunu, bunu yerine getirdiğini bizzat kendi ağzından hemde televizyonda izledim. Ses kaydı değil. İstersen bunun video linkini hemen sana yollayabilirim. Ayrıca Erdoğanın şehitler için kelle dediği video da var. Şimdi senin mantığınla gidersem Kardeşim, sence ben Erdoğan için ne düşünmeliyim? Lütfen elini vicdanına koy ve söyle.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Vallahi Erdoğan hakkında ne düşüneceğin hiç önemli değil benim için. Zira onu da sevmem. Ben sadece hakkı gözetirim, ortaya çıkmış onlarca belge ve ses kaydına "kedidir kedi" diyebilecek zihniyete sahipseniz pes abicim, karşısınızda duramıyorum, çünkü vatanı parselleyip bir kısmı ıKrüdistan bir kısmını Ermenistan yapsalar "mutlaka bir hikmeti vardır" diyeceksiniz. Vallahi en radikal tarikatten daha mutaassıpsınız.

Ayrıca kelle demek nerde, "şerefsiz köpek" demek nerde? Üstelik hadi ses kayıtlarına inanmadın, peki şerefsiz saldırılarda kullanılan bombaların seri numaraları da mı bir şey ifade etmiyor? Ya da evlerin bodrumlarında bulunan askeri arşivler?

Zannım o ki kendi gözünle görsen "belki onun imzasını teklit ettiler" diyeceksin, yine de inanmak istemeyeceksin. Dikkat etmeni tavsiye ederim, teknoloji bir imzayı gerçekte kimin attığını veya bir yazıyı kimin yazdığını belirleyecek kadar ileridir. Yani "fotomontajdır, kedidir kedi" demeden önce dikkatli olmalısın.

hangman

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Vallahi Erdoğan hakkında ne düşüneceğin hiç önemli değil benim için. Zira onu da sevmem. Ben sadece hakkı gözetirim, ortaya çıkmış onlarca belge ve ses kaydına "kedidir kedi" diyebilecek zihniyete sahipseniz pes abicim, karşısınızda duramıyorum, çünkü vatanı parselleyip bir kısmı ıKrüdistan bir kısmını Ermenistan yapsalar "mutlaka bir hikmeti vardır" diyeceksiniz. Vallahi en radikal tarikatten daha mutaassıpsınız.

Ayrıca kelle demek nerde, "şerefsiz köpek" demek nerde? Üstelik hadi ses kayıtlarına inanmadın, peki şerefsiz saldırılarda kullanılan bombaların seri numaraları da mı bir şey ifade etmiyor? Ya da evlerin bodrumlarında bulunan askeri arşivler?

Zannım o ki kendi gözünle görsen "belki onun imzasını teklit ettiler" diyeceksin, yine de inanmak istemeyeceksin. Dikkat etmeni tavsiye ederim, teknoloji bir imzayı gerçekte kimin attığını veya bir yazıyı kimin yazdığını belirleyecek kadar ileridir. Yani "fotomontajdır, kedidir kedi" demeden önce dikkatli olmalısın.
+1000 her zamanki gibi... legolas senin bişey öğrenmek gibi bi amacın yok. sen bağnaz olmuşsun... sana bişey anlatabilmek için önce ıslatıp dövmek lazım:D

legolas4444

Profesör
Reaksiyon puanı
16
+1000 her zamanki gibi... legolas senin bişey öğrenmek gibi bi amacın yok. sen bağnaz olmuşsun... sana bişey anlatabilmek için önce ıslatıp dövmek lazım:D

Aferin çırak yine beni takip etmişsin. Dayanamamış yine yorumda bulunmuşsun.Cevabını veremediğin sorulara bağnaz olmuşsun diyip kaç. En kolay yolu seçiyorsun. Ya bu arada ben senin yorumlarına birşey yazmıyorum, Sen ne habire benim yorumlarıma birşeyler yazıyorsun. Ben sana daha öncede demiştim senden daha bilgiliyim ondan sürekli beni takip ediyorsun diye. Bak yine haklı çıktım. AFERİN SANA ... AFERİN..USTANDAN BİRŞEYLER ÖĞREN...

hangman

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Aferin çırak yine beni takip etmişsin. Dayanamamış yine yorumda bulunmuşsun.Cevabını veremediğin sorulara bağnaz olmuşsun diyip kaç. En kolay yolu seçiyorsun. Ya bu arada ben senin yorumlarına birşey yazmıyorum, Sen ne habire benim yorumlarıma birşeyler yazıyorsun. Ben sana daha öncede demiştim senden daha bilgiliyim ondan sürekli beni takip ediyorsun diye. Bak yine haklı çıktım. AFERİN SANA ... AFERİN..USTANDAN BİRŞEYLER ÖĞREN...
tamam tamam benden daha bilgilisin, sen ustasın ben çırak:D nası tatmin oluosan öyle olsun:D

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Legolas, kardeşim laf sokuşturacağına cevap versene! Hep aynı şey, sadece hakaret..

hangman

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Legolas, kardeşim laf sokuşturacağına cevap versene! Hep aynı şey, sadece hakaret..
ben sana söyliyim kardeşim vereceği cevabı;
fethullah şöyle...
tayyip böyle...
hükümet şöyle...
her sorunun cevabı bu:) he bi de ayriyetten bana cvp;
ustandan bişey öğren çırak. ben çok bilgiliyim, deniz baykal gibiyim maaşallah.:D

annttiigs

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
24
konu nerde tartışma nerde !!!

siyaset mühendisi olacaz sayenizde :(

_taha

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Konu dağılmış :)

Aslında Türkiye artık bu tip yasaklara dur demeli
bence yasaklar kalkmalı dünya globalleşiyor ve bireysel özgürlükler verilmeli...

solarcoaster

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bir düşüncenizden dolayı dışlanıp diğer insanlardan ayırt edildiğinizi düşünün. Evet kendinizi o insanların yerine koyun.Bir daha düşünün. Nedir bu nefret ne zaman sona erecek?