Kameramda çizik var

Bu konuyu okuyanlar

Kadir09

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Galiba aynalari temizlerken oldu
Fotografi cektigimde fotografta herhangi bir sorun yok
Bakarken sag tarafinda uzun bir tirnaklamis gibi cizik var
Problem aynada mi sensorde mi
Nereye yaptirabilirim ve ne kadara yaptirabilirim

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Büyük bir ihtimal sensör de sorun oluşmuştur fakat temizlik esnasında sensörler kolay kolay zarar görmez.
Ayna üzerinde kıl tüy de kalmış olabilir fakat bu seferde çektiğin fotoğraflarda kendini belli ederdi.
Eğer sensörde sorun varsa biraz pahalıya patlayabilir.(Cihaza göre değişiklilik gösterir.)

Aynı sorun benim kameramda da mevcut düz bir çizik halinde fakat fotoğraflara yansımadığı için herhangi bir sorun olmuyor.

Kadir09

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Büyük bir ihtimal sensör de sorun oluşmuştur fakat temizlik esnasında sensörler kolay kolay zarar görmez.
Ayna üzerinde kıl tüy de kalmış olabilir fakat bu seferde çektiğin fotoğraflarda kendini belli ederdi.
Eğer sensörde sorun varsa biraz pahalıya patlayabilir.(Cihaza göre değişiklilik gösterir.)

Aynı sorun benim kameramda da mevcut düz bir çizik halinde fakat fotoğraflara yansımadığı için herhangi bir sorun olmuyor.
Bugun biraz daha test ederken fsrk ettim ki
Diyaframı 36 gibi degerlere cikarttigimda kameramda sanki 4-5 adet siyah kısa saç var gibi bunu farkli birisi daha yasamas bu neden kaynaklaniyor ha bu arada bu fotograflara yansiyor(ama 3.5 /f gibi degerlerde bu problem yok)

lucitacapiton

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Kameranda çizik varsa deneysel fotoğraflar çekebilirsin

Kadir09

Asistan
Reaksiyon puanı
10
kıl olayını temizleyerek hallettim
sadece fotoğrafa bakarken çizik var (vizörde çizik yok) bu durumda aynasın da mı oluyor çizik ? bunu yaptırmak ne kadara mal olur