Kamera İçin Telefon Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

osibay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Selamlar Arkadaşlar,
Android İşletim sistemli bir telefon almak istiyorum. Uzun zaman önce böyle bir başlık tekrar açmıştım. Kamerası için uygun fiyatlı bir android akıllı telefon ihtiyacım vardı. Tavsiyeler sonucu Sony Xperia XZ premium satın almıştım. Fakat bir akrabamın telefon ihtiyacından dolayı Sony i ona verdim. Şu an bir telefon ihtiyacım var. Ama ben kesinlikle ve kesinlikle kamerasının çok iyi olmasını istiyorum. Fiyat olarak 3500 tl, maksimum 4000 tl verebilirim. Belki birkaç 100 TL daha olabilir. Ben tamamen kamerası için bu telefonu alacağım. Onun dışında tabi arayüz stabilizasyonun iyi olması gerekiyor.
düşündüğüm birkaç model var tabii ki ama biraz fiyatlarının düşmesini bekliyorum. Siz ne düşünürsünüz acaba?
1. Samsung Galaxy S10E 128 GB
  1. Huawei P20 pro 128 GB
  2. Xiaomi Mi 9 128 GB
alacağım telefonun 4000 TL aşağısında olması çok iyi olurdu aslında ekonomik durumum için. Ama sanıyorum pek de altına inmeyecek bu telefonlar. Herhalde yine 4500 TL yi gözden çıkarmamız gerekecek. yine sizin 4000 TL altına tavsiye edeceğiniz kamerası iyi bir telefon varsa yazabilirseniz çok ama çok sevinirim
herkese hayırlı ve güzel akşamlar diliyorum. Saygılarımla

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
Her şeye ulaşmak mümkün artık, o fiyata bir siteye git filtre at zaten bu telefonlara yakın telefonlar çıkacaktır. Benim gibi fotoğrafa merak duyan birisi isen Huawei üzmez seni... Gerçi ben s10+ yana kullandım hakkımı, dün yolda giderken yakaladığım bir kare aşağıda...
69801

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
4000 den aşağı olsun dersen Mi8, 4000 üstü de olabilir dersen Huawei p20 pro.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Huawei çok yapay renkler sergiliyor ve son derece soluk ama artıları da yok değil bene s10e

osibay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Selamlar,
Öncelikle çok değerli bilginiz için teşekkürler. Ancak Samsung Galaxy S10 Plus çok iyi bir cihaz fakat benim fiyat aralığıma uymuyor. Keşke uysa ama maalesef. Ödeyebileceğim max. 4000 TL olabilir demiştim.
Saygılarımla...

osibay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
4000 den aşağı olsun dersen Mi8, 4000 üstü de olabilir dersen Huawei p20 pro.
Selamlar hocam,
Değerli yanıtınız için teşekkür ediyorum. Mi8 Pro sizce kamera anlamında yukarıda yazdığım 3 modeli yakalayabilir mi? Eğer öyleyse fiyatı çok uygun aslında benim için.
Peki arkadaşlar LG G8 ThinQ hakkında ne düşünüyorsunuz? Fiyatının ne kadar olduğunu bilmiyorum ama 4000 TL altı gibi gelecek dendiydi.
Saygılarımla...

osibay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Huawei çok yapay renkler sergiliyor ve son derece soluk ama artıları da yok değil bene s10e
Selamlar,
İlginiz ve cevabınız için çok teşekkür ediyorum. Ben DxoMark sitesini takip ediyorum. S10 Plus çok iyi bir puan almış (109) fakat S10 ve S10E için herhangi bir bilgi yok. Normalde S10E çok iyi bir cihaz fakat kamerası P20 Pro veya Mi 9 'a göre nasıldır bilmiyorum. Bu arada P20 Pro 109 puan, Mi 9 ise 107 puan almış sitede.
Bilmiyorum sizler ne kadar güveniyorsunuz bu siteye ama S10E nin bulunmaması kafa karıştırıcı bir durum.
Saygılarımla...

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Dxomark hiç güvenilmez değil ama aynı zamanda aşırı da güvenilir sayılmaz.

Bana sorarsan pro modu biliyorsan p20 pro iyi seçim olabilir. Ama geniş açı özelliği yok.

Birde dinamik aralığını önemsiyorsan p20 pro,s9 gibi alternatiflerin gerisinde kalır.

BilgisayarUzmani

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
640
Daima huawei serisi önerim p20 pro ayrı bir hikaye zaten

osibay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Selamlar Arkadaşlar,
Cevaplarınız benim için çok kıymetli. Sizlere çok teşekkür ediyorum. Kendi açımdan şu 3 modeli yorumlarsam:
P20 Pro 'nun kamerası çok iyi. Ancak gerek telefonun daha eski olması (diğer modellerin daha güncel işlemci, tasarım vs) video çekimlerindeki problemden dolayı P20 Proyu 3. sıraya attım.
Ekran boyutu olarak Mi 9 tam istediğim gibi. Kamerası ve özellikleri çok iyi. Tek sorun çıktıktan sonra fiyatıyla ilgili herhangi bir güncelleme yapılacak mı bilmiyorum. Biraz daha 4000 TL ye yaklaşırsa çok harika olur. Ayrıca garanti olayı Xiaomi'de nasıl işliyor bilemedim. Türkiye'de hala çok yeni bir marka.
S10E her anlamda harika bir telefon. Diyecek bir şey yok. Tek eksiği belki arka kamerası Mi 9'a göre biraz daha düşük kalabilir mi bilmiyorum. Yani hiç karşılaştırma şansı bulamadım. Ekran boyutu olarak da keşke 6 veya biraz üzeri olsaydı harika olurdu.

Bunların dışında S9+ modeli de var. Ancak fiyatlar çok yakın olduğu için ve daha güncel telefonlara yöneldiğim için 3 modeli yazmıştım.

İlgi ve alakanızdan dolayı çok teşekkürler. Üstatlardan bu konuda biraz daha yardım rica etmekteyim.
Hayırlı ve güzel dileklerimi bildiriyorum.
Saygılarımla...

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
g8 pahallı gelir ama s10e olabilir yada mi9.

osmanakyildiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar Arkadaşlar,
Android İşletim sistemli bir telefon almak istiyorum. Uzun zaman önce böyle bir başlık tekrar açmıştım. Kamerası için uygun fiyatlı bir android akıllı telefon ihtiyacım vardı. Tavsiyeler sonucu Sony Xperia XZ premium satın almıştım. Fakat bir akrabamın telefon ihtiyacından dolayı Sony i ona verdim. Şu an bir telefon ihtiyacım var. Ama ben kesinlikle ve kesinlikle kamerasının çok iyi olmasını istiyorum. Fiyat olarak 3500 tl, maksimum 4000 tl verebilirim. Belki birkaç 100 TL daha olabilir. Ben tamamen kamerası için bu telefonu alacağım. Onun dışında tabi arayüz stabilizasyonun iyi olması gerekiyor.
düşündüğüm birkaç model var tabii ki ama biraz fiyatlarının düşmesini bekliyorum. Siz ne düşünürsünüz acaba?
1. Samsung Galaxy S10E 128 GB
  1. Huawei P20 pro 128 GB
  2. Xiaomi Mi 9 128 GB
alacağım telefonun 4000 TL aşağısında olması çok iyi olurdu aslında ekonomik durumum için. Ama sanıyorum pek de altına inmeyecek bu telefonlar. Herhalde yine 4500 TL yi gözden çıkarmamız gerekecek. yine sizin 4000 TL altına tavsiye edeceğiniz kamerası iyi bir telefon varsa yazabilirseniz çok ama çok sevinirim
herkese hayırlı ve güzel akşamlar diliyorum. Saygılarımla

Reaksiyon puanı
296
mi 9 TÜRKİYE garantili geçen gün lansmanda bile tanıtımını yaptılar mağaza sayısı 7 adet çıkaracaklarını söylediler gönül rahatlıyla alabilirsin

osibay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Selamlar Arkadaşlar,
Seçeneklerimi 2'ye indirdim arkadaşlar. Ancak kafamda 2 tane soru işareti var.
  1. Samsung Galaxy S10E 'nin kamerası Xiaomi Mi9 'a göre daha mı kötü? Yani birince 2 kamera var birinde 3. 48Mpx kameranın olması da harika Mi 9'da. Yani Hem fotoğraf hem de video anlamda hangisini tavsiye edersiniz?
  2. Xiaomi Mi 9 'ın düz versiyonun kamerası, Explorer Editiona göre çok mu kötü? Özellikle F1.47 kamerası gece çekimlerinde daha iyi EE de. Ayrıca bir videoda EE serisinde kamera 7 parçalı olarak tasarlanmış. Bu da daha kaliteli olacağı anlamına geliyor demişti bir arkadaş.
Son cevaplarınıza göre kesin anlamda hangisini alacağımı karar vereceğim. Tüm yanıtlarınız için çok teşekkür ediyorum.
Hayırlı Günler.
Saygılarımla...

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
Selamlar Arkadaşlar,
Seçeneklerimi 2'ye indirdim arkadaşlar. Ancak kafamda 2 tane soru işareti var.
  1. Samsung Galaxy S10E 'nin kamerası Xiaomi Mi9 'a göre daha mı kötü? Yani birince 2 kamera var birinde 3. 48Mpx kameranın olması da harika Mi 9'da. Yani Hem fotoğraf hem de video anlamda hangisini tavsiye edersiniz?
  2. Xiaomi Mi 9 'ın düz versiyonun kamerası, Explorer Editiona göre çok mu kötü? Özellikle F1.47 kamerası gece çekimlerinde daha iyi EE de. Ayrıca bir videoda EE serisinde kamera 7 parçalı olarak tasarlanmış. Bu da daha kaliteli olacağı anlamına geliyor demişti bir arkadaş.
Son cevaplarınıza göre kesin anlamda hangisini alacağımı karar vereceğim. Tüm yanıtlarınız için çok teşekkür ediyorum.
Hayırlı Günler.
Saygılarımla...
Mi 9 EE'yi ne kadara buldunuz ? Eğer 5000 TL civarındaysa, S10 da düşünebilirsiniz, bütçeniz o miktara çıkabiliyorsa.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
huawei p30 al saat hediyesi var satarsın 5000 mis hatta bir yorumda teknosadan alırsan ing kredi imkanı oluyor kredi erken ödenirse indirimde oluyormuş.

osibay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Mi 9 EE'yi ne kadara buldunuz ? Eğer 5000 TL civarındaysa, S10 da düşünebilirsiniz, bütçeniz o miktara çıkabiliyorsa.
selamlar hocam.
Mi 9 EE 5500Tl ye var ama bu çok pahalı benim için. Onu alamam ??
Mesaj otomatik birleştirildi:

huawei p30 al saat hediyesi var satarsın 5000 mis hatta bir yorumda teknosadan alırsan ing kredi imkanı oluyor kredi erken ödenirse indirimde oluyormuş.
selamlar hocam.
P30 Çok iyi bir telefon. Fakat fiyatı benim için çok pahalı. Sizin dediğiniz durum güzel olabilir ama ben açıkçası krediyle almak istemiyorum. Medya market ve vatan bilgisayarda altı taksit için sıfır faiz deniliyordu. Ama oralarda da telefonlar çok pahalı. Yani neredeyse arada 1000 TL fark var
İlginiz için çok teşekkür ediyorum. Hayırlı akşamlar

selamlar hocam.
Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ediyorum. Evet Mi 9 O civarlarda. Aslında ben hafta sonu Teknosa veya medya market gibi bir yere gidip her iki telefonuda test etmek istiyorum. Yani Huawei P20 Pro, Samsung S10E u İnceleyeceğim. Mi9 belki Teknosa'ya gelirse, onu da inceleyip son kararımı vereceğim.
hepinize çok teşekkür ediyorum. Tekrardan hayırlı akşamlar

Son düzenleme:

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
selamlar hocam.

selamlar hocam.
P30 Çok iyi bir telefon. Fakat fiyatı benim için çok pahalı. Sizin dediğiniz durum güzel olabilir ama ben açıkçası krediyle almak istemiyorum. Medya market ve vatan bilgisayarda altı taksit için sıfır faiz deniliyordu. Ama oralarda da telefonlar çok pahalı. Yani neredeyse arada 1000 TL fark var
selamlar hocam.

selamlar hocam.

selamlar hocam.
Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ediyorum. Evet Mi 9 O civarlarda. Aslında ben hafta sonu Teknosa veya medya market gibi bir yere gidip her iki telefonuda test etmek istiyorum. Yani Huawei P20 Pro, Samsung S10E u İnceleyeceğim. Mi9 belki Teknosa'ya gelirse, onu da inceleyip son kararımı vereceğim.
hepinize çok teşekkür ediyorum. Tekrardan hayırlı akşamlar

Hayırlı akşamlar

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Selamlar,
İlginiz ve cevabınız için çok teşekkür ediyorum. Ben DxoMark sitesini takip ediyorum. S10 Plus çok iyi bir puan almış (109) fakat S10 ve S10E için herhangi bir bilgi yok. Normalde S10E çok iyi bir cihaz fakat kamerası P20 Pro veya Mi 9 'a göre nasıldır bilmiyorum. Bu arada P20 Pro 109 puan, Mi 9 ise 107 puan almış sitede.
Bilmiyorum sizler ne kadar güveniyorsunuz bu siteye ama S10E nin bulunmaması kafa karıştırıcı bir durum.
Saygılarımla...
Bunun sebebi aynı kameraları kullanmaları ekstra bir incelemeye gerek yok yani. Sadece s10e’nin arkasında s10 ve s10+ a göre bir kamera eksik ve s10+ ın s10 ve s10e ye göre önünde bir kamerası daha var.

osibay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Selamlar Arkadaşlar,
Uzun araştırmalarım sonucu Xiaomi Mi9 aldım. 8/128GB Mavi aldım. 4050TL 'e gelmiş oldu. Teknoomehmet'i Hakkı Abi tavsiye etmişti. Ben de ondan aldım ve çok memnun kaldım. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
Yalnız Mi9 Explorer Edition mu alsaydım diye kararsız kaldım. Benim için ram vs. önemli değil de, kamerası daha iyiymiş. Hem 7 parçalı hem de F1.5 kamerası daha iyi normalde. Ama gerçek hayatta çok fark var mı bilemiyorum.
Hayırlı Günler...

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Selamlar Arkadaşlar,
Uzun araştırmalarım sonucu Xiaomi Mi9 aldım. 8/128GB Mavi aldım. 4050TL 'e gelmiş oldu. Teknoomehmet'i Hakkı Abi tavsiye etmişti. Ben de ondan aldım ve çok memnun kaldım. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
Yalnız Mi9 Explorer Edition mu alsaydım diye kararsız kaldım. Benim için ram vs. önemli değil de, kamerası daha iyiymiş. Hem 7 parçalı hem de F1.5 kamerası daha iyi normalde. Ama gerçek hayatta çok fark var mı bilemiyorum.
Hayırlı Günler...

Bence gereksiz masraftan kaçınmaya bakın. Ama değişim düşünüyorsanız ısrarla oneplus 7 de güzel yada lg g8 olabilir.

osibay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Selamlar Hocam,
S10 harika bir telefon. Ancak fiyatı 5k olduğu için alamadım. Keşke 4k civarına düşseydi. Ama bu uzun sürerdi. Belki de 1 sene beklemem lazımdı. S9+ güzel bir telefon. Ama SD855 li Mi9 daha cazip geldi.
Mesaj için teşekkürler...

p30 da iyi bir seçenek gibi...
Selamlar Hocam,
Huawei P30 'nin fiyatı maalesef biraz pahalı. Aslında telefonlarda bir sınır yok. Yani Mi9 'dan daha iyi modeller de vardı. Ancak mali durumumuzu da düşünmemiz lazım.
Cevap için teşekkürler.

Bence gereksiz masraftan kaçınmaya bakın. Ama değişim düşünüyorsanız ısrarla oneplus 7 de güzel yada lg g8 olabilir.
Hocam cevabınız için teşekkür ediyorum. Kesinlikle gereksiz masraftan kaçınmamız lazım. Çünkü ekmek artık aslanın midesinde. 4000TL üstü modellere yönelmek bence sıkıntılı. Gerek 4K, gerekse de 3K telefonları almak daha mantıklı bence. Benim için psikolojik sınır 4000TL. Ancak bazıları için 3K da çok olabilir. Bazıları 1K altı telefonlara yöneliyor. Sonuçta her şey para...
Saygılarımla...

Son düzenleme:

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Selamlar Arkadaşlar,
Hayırlı Günler...
Hayırlı olsun bence harika bir telefon aldın güle güle kullan, benim merak ettiğim o modeli o paraya nasıl ve nereden alabildin, benim gördüğüm en uygun fiyat 4750 tl civarında idi.

osibay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Hayırlı olsun bence harika bir telefon aldın güle güle kullan, benim merak ettiğim o modeli o paraya nasıl ve nereden alabildin, benim gördüğüm en uygun fiyat 4750 tl civarında idi.
Selamlar Hocam,
Hakkı Abi'nin ilk Xiaomi Mi9 ön incelemesinde tanıdım arkadaşı. İnstagram'da @teknoomehmet kullanıcısını takip edin. O arkadaştan satın aldım. Tavsiye ediyorum. Gerek satın alım esnasında verdiği bilgiler, gerekse de telefon elime ulaştıktan sonra destek verdi. Ben kendi açımdan çok memnun kaldım. Sayfası da şuydu:

Güzel dilekleriniz için de teşekkür ediyorum. Umarım siz de sorunsuz bir şekilde kullanırsınız.
Saygılarımla...