Soru "Kalitesiz" sınıfına girmeden alınabilecek en uygun fiyatlı telefon.

Bu konuyu okuyanlar

YokDahaNeler

Asistan
Reaksiyon puanı
121
Poco M3 pro'da 90fps , IPS ekran ve MediaTek Dimensity 700 yonga var.
Oppo A74'te 60fps, Snapdragon 662, Amoled ekran var.

Işlemci hangisi daha iyi bilmiyorum ve IPS mi daha iyi Amoled mi daha iyi onu da bilmiyorum ama Poco cihazın fps'i yüksek.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Araştırdığım kadarıyla amoled çok daha iyimiş

Son düzenleme:

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,734
Oppo A74, Realme 5i, Redmi Note 9 ve Redmi Note 8 Pro'ya bakabilirsiniz bence. Özellikle A74 güzel şeyler vadediyor, fakat sizin bütçenizi bir tık aşıyor sanki.

AMOLED çok daha iyi evet ama bozulursa maliyeti de daha yüksek.

YokDahaNeler

Asistan
Reaksiyon puanı
121
Arkadaşlar sizce "şikayetvar" sitesindeki yorumları dikkate almalı mıyım. O sitede tüm telefonlara dair şikayetler oluyor. Hangi model olursa olsun birilerine problemli ulaşabiliyor. Orada da çok takılma var kasma var diyenler olmuş oppo a74 için.
Satın alacağım o yüzden bu kadar detaylı araştırıyorum.

Agathan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Valla ben herkesin dalga geçtiği şayamicilerdenim. :D sana önersem önersem tek önerebileceğim cep telefonu
xiaomi redmi note 8 cep telefonu olur. fiyatına göre gerçekten iyi bence. hatta alabiliyorsan bunun pro versiyonunu al.

YokDahaNeler

Asistan
Reaksiyon puanı
121
Fiyatına göre bir işlemci işte. Eski bir işlemci değil geçen sene çıktı heralde.

Tabii almış iken Snapdragon 700-800 serisi bir işlemci alsan çok daha iyi olur ama 2900 TL lere bu kadar. Yoksa 4000 TL lere çıkarsan daha güçlü telefonlar tabii ki var.
Hocam ya A74 alacağım ya da Reno 4 Lite alacağım.
Reno 4 Lite 8Gb ram ve süper amoled ekran sunuyor, ancak bataryası 4000
A74 ise 4gb ram'e sahip ve normal amoled ekran. bataryası ise 5000. İki cihaz arasındaki fark 200 tl.
Ayrıca Reno 4 Lite telefonun sar değeri, diğer telefonun yaklaşıl 1.8 katı. Neredeyse 2 katı.
Ne dersiniz ?

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Hocam ya A74 alacağım ya da Reno 4 Lite alacağım.
Reno 4 Lite 8Gb ram ve süper amoled ekran sunuyor, ancak bataryası 4000
A74 ise 4gb ram'e sahip ve normal amoled ekran. bataryası ise 5000. İki cihaz arasındaki fark 200 tl.
Ayrıca Reno 4 Lite telefonun sar değeri, diğer telefonun yaklaşıl 1.8 katı. Neredeyse 2 katı.
Ne dersiniz ?

O fiyatlara çıkabiliyorsan almış iken Oppo Reno 5 lite al madem. Reno 4 lite'a göre 1 daha yeni bir cihaz almış olursun 1 yıl fazladan güncelleme alır. Aralarında 50-100 TL fark anca var.

YokDahaNeler

Asistan
Reaksiyon puanı
121
O fiyatlara çıkabiliyorsan almış iken Oppo Reno 5 lite al madem. Reno 4 lite'a göre 1 daha yeni bir cihaz almış olursun 1 yıl fazladan güncelleme alır. Aralarında 50-100 TL fark anca var.

Biraz ilginç geldi. Reno 4 Lite süperamoled iken Reno 5 Lite normal amoled. Bir de aralarında 310'luk bir batarya farkı var. Süperamoled olması Reno 4 Lite'ı daha iyi bir telefon yapmaz mı ?

Bronz rengi aşırı hoşuma gitti ama bir telefona o kadar para vermek istemiyorum şu an için. Ben 3000tl civarındayım.

Bir şey daha söylemek istiyorum Reno 4 Lite'ın siyahı 3200tl iken beyazı 3500tl'ye satılıyor ben siyah tercih etmiyorum telefonda ilk tercihim siyah değildir. Bu satıcıların abuse ettiği bir durum mu ne var yani ikisi aynı fiyat olsa.

İlk çıktıklarında Reno 4 Lite 100tl daha pahalıymış :D

Son düzenleme:

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Biraz ilginç geldi. Reno 4 Lite süperamoled iken Reno 5 Lite normal amoled. Bir de aralarında 310'luk bir batarya farkı var. Süperamoled olması Reno 4 Lite'ı daha iyi bir telefon yapmaz mı ?

Aralarında pek fark yok diye biliyorum ve Amoled ve Süper amoled veya Oled ekran arasında.

İmkanın varsa ikisinide gidip Vatan- Teknosa - Mediamark gibi mağazalarda inceleyerek eline alarak karar var. Kalınlıklarına renklerine ekran kalitesine kamerasına bak gör öyle karar ver.

Yanına hızlı şarj özelliğini ve 1 yıl fazladan güncelleme almasınıda kat. Fazladan 1 yıl kazandıracak şuan vereceğin 100 TL sana.

YokDahaNeler

Asistan
Reaksiyon puanı
121
Aralarında pek fark yok diye biliyorum ve Amoled ve Süper amoled veya Oled ekran arasında.

İmkanın varsa ikisinide gidip Vatan- Teknosa - Mediamark gibi mağazalarda inceleyerek eline alarak karar var. Kalınlıklarına renklerine ekran kalitesine kamerasına bak gör öyle karar ver.

Yanına hızlı şarj özelliğini ve 1 yıl fazladan güncelleme almasınıda kat. Fazladan 1 yıl kazandıracak şuan vereceğin 100 TL sana.
Hepsiburada benim eski telefonuma (Galaxy S6 , 6 senedir kullanıyorum) 700tl küsur teklif ediyor eğer cidden o hediye çekini alırsam tekrardan bir değerlendiririm. Bu kadar eski telefona vereceklerini düşünmemiştim.

Alper__

Asistan
Reaksiyon puanı
69

Öneririm

magnify

localhost
Reaksiyon puanı
112
Samsung M10 düşünebilirsin. Özellikleri düşüktür fakat temiz kullanımda ömrü uzun olacaktır.

YokDahaNeler

Asistan
Reaksiyon puanı
121
F/p olarak en mantıklısı Oppo A74 sanırım. Kamerayla zaten ilgilenmiyorum. Gorilla Glass teknolojisi yok sanırım A74'te bu eksilerinden biri. Bataryası çok kuvvetli 5000
Reno Lite serilerinde 8GB ram var bu güzel tabii ama 400tl fark ödemek istemiyorum. Bu fark buna değer ama çok ihtiyacım yok telefon işimi görecektir. O telefonlarda ram iyi ama batarya 4000'de. Batarya benim için Ram'den önemli.
Hala önerilere açığım herkese yeniden teşekkür ederim özellikle de OzanK. :D

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
F/p olarak en mantıklısı Oppo A74 sanırım. Kamerayla zaten ilgilenmiyorum. Gorilla Glass teknolojisi yok sanırım A74'te bu eksilerinden biri. Bataryası çok kuvvetli 5000
Reno Lite serilerinde 8GB ram var bu güzel tabii ama 400tl fark ödemek istemiyorum. Bu fark buna değer ama çok ihtiyacım yok telefon işimi görecektir. O telefonlarda ram iyi ama batarya 4000'de. Batarya benim için Ram'den önemli.
Hala önerilere açığım herkese yeniden teşekkür ederim özellikle de OzanK. :D

Bu arada acelen yoksa bir ihtimal Kara Cuma indirimlerini bekle belki bazı telefonlarda güzel indirim olur ? ( Pek umudum yok ama olur mu olur :) ) 3600-4000 TL bandında ki bir telefon 3200 TL lere düşerse alırsın.

26 Kasım galiba Black Friday haftası. Şurda 15 gün kaldı.

YokDahaNeler

Asistan
Reaksiyon puanı
121
Dijital platformlarda satılan oyunlar bu zamanlarda indirime giriyor. Onun haricinde alış-veriş siteleri -olmayan indirimi var gösteriyor. Şu 7-11 Kasım indirimleri de bence bu şekildeydi, çok nadir gerçekten bir indirim bulmak. Ama telefon almamış olursam tabiiki bir bakarım. :D

Samsung Fanboy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Poco M3 pro'da 90fps , IPS ekran ve MediaTek Dimensity 700 yonga var.
Oppo A74'te 60fps, Snapdragon 662, Amoled ekran var.

Işlemci hangisi daha iyi bilmiyorum ve IPS mi daha iyi Amoled mi daha iyi onu da bilmiyorum ama Poco cihazın fps'i yüksek.

Amoled daha iyi

YokDahaNeler

Asistan
Reaksiyon puanı
121
Arkadaşlar tercihimi bu telefondan yana kullandım, konuyu kilitleyebilirsiniz.

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Arkadaşlar tercihimi bu telefondan yana kullandım, konuyu kilitleyebilirsiniz.

Hayırlı olsun.