Soru "Kalitesiz" sınıfına girmeden alınabilecek en uygun fiyatlı telefon.

Bu konuyu okuyanlar

YokDahaNeler

Asistan
Reaksiyon puanı
121
Arkadaşlar ne kamerasının ne gücünün şahane olmasına gerek yok. Ancak dokunmatiği problem çıkaracak, pil ömrü 6 ay içinde mahvolacak vesaire bir telefon istemiyorum. Telefonu sağlıklı kullanmam durumumda beni uzun seneler idare edecek bir telefon arıyorum. Özellikleri sınırda olsun yeterli. Oyun performansı da mühim değil sadece clash royale oynuyorum.

Aklımda 2500 tl vardı ama 2000tl ile de alınabilecek bir telefon varsa önerilere açığım. Üstüne şu kadar daha koy sene 7 sene (misal) idare eder gibi önerilere de açığım. Iyi forumlar.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,927
M21 kullanıyorum, öneririm.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
O fiyat bandında iyi telefon pek yok.

Açıkçası göz ucu ile baktığımda 2900 TL bandındda Oppo A74 güzel gibi geldi. Araştırıp karşılaştırıp almanı öneririm. Xiaomi modellerine bulaşmanı pek önermem.

A74 te Amoeled ekran var. 33 W hızlı şar var 5000 mAH batarya var Snapdragon 662 işlemci var 128 GB hafıza var android 11 ile geliyor 2-3 sene güncelleme alması garanti üstüne Oppo güvencesi ve kalitesi ile işini görecektir...

YokDahaNeler

Asistan
Reaksiyon puanı
121
O fiyat bandında iyi telefon pek yok.

Açıkçası göz ucu ile baktığımda 2900 TL bandındda Oppo A74 güzel gibi geldi. Araştırıp karşılaştırıp almanı öneririm. Xiaomi modellerine bulaşmanı pek önermem.

A74 te Amoeled ekran var. 33 W hızlı şar var 5000 mAH batarya var Snapdragon 662 işlemci var 128 GB hafıza var android 11 ile geliyor 2-3 sene güncelleme alması garanti üstüne Oppo güvencesi ve kalitesi ile işini görecektir...
Neden Xiaomi önermezsiniz. Kardeşim 2 senedir kullanıyor Redmi Note 8 çok memnun.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Neden Xiaomi önermezsiniz. Kardeşim 2 senedir kullanıyor Redmi Note 8 çok memnun.

Düz Xiaomi olsa bir nebzede Redmi resileri Poco serileri bana çok kaba ve kalitesiz malzeme gibi geliyor. Gerek ekran olsun gerak arka plastiği boyut olarak büyük ve kalın olması üstüne yazılımsal ufak tefek can sıkan sorunlar flan...

Aynı fiyata Oppo ve Xiaomi olsa ven Oppo tercih ederim açıkçası.

KaanStinson

Asistan
Reaksiyon puanı
191
Düz Xiaomi olsa bir nebzede Redmi resileri Poco serileri bana çok kaba ve kalitesiz malzeme gibi geliyor. Gerek ekran olsun gerak arka plastiği boyut olarak büyük ve kalın olması üstüne yazılımsal ufak tefek can sıkan sorunlar flan...

Aynı fiyata Oppo ve Xiaomi olsa ven Oppo tercih ederim açıkçası.
redmi serisi dacia gibi allaha emanet gidiyor

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,781
Redmi Note 9S 4GB/64 tavsiye ederim

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Arkadaşlar ne kamerasının ne gücünün şahane olmasına gerek yok. Ancak dokunmatiği problem çıkaracak, pil ömrü 6 ay içinde mahvolacak vesaire bir telefon istemiyorum. Telefonu sağlıklı kullanmam durumumda beni uzun seneler idare edecek bir telefon arıyorum. Özellikleri sınırda olsun yeterli. Oyun performansı da mühim değil sadece clash royale oynuyorum.

Aklımda 2500 tl vardı ama 2000tl ile de alınabilecek bir telefon varsa önerilere açığım. Üstüne şu kadar daha koy sene 7 sene (misal) idare eder gibi önerilere de açığım. Iyi forumlar.
2000tl bandında maalesef sıfır iyi bir cihaz kalmadı artık. İkinci el Galaxy S9 veya S9 Plus lara bakmanızı tavsiye ederim.

AVG Brave

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Bunu önerebilirim. 2000 liraya denk geliyordu sanırım.

YokDahaNeler

Asistan
Reaksiyon puanı
121
Önerileriniz için teşekkürler bende araştırmaya devam ediyorum.
2. El bir cihaz düşünmüyorum.
Oppo cihazları inceliyorum.

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Bu fiyat bandında çok iyi bir cihaz bulmak imkanız. Eskiden Realme cihazları bu fiyatlarda geziyordu ama şimdilerde onlarda uçtu.

Tavsiyem bütçeye artırıp Poco M3 Pro 5G'ye bakmanız olur. Dimensity 700 (7nm) işlemci, 90 HZ ekran, iyi bir pil ve ortalama bir kamera(lar)ya sahip. 4GB'lık olan model en son 2800 filandı. Ama 7 sene gibi bir kullanım ömrü beklemeyin.

Malmedy

Profesör
Reaksiyon puanı
1,059

2. el iPhone 6S veya Redmi Note 9 öneririm.

YokDahaNeler

Asistan
Reaksiyon puanı
121
Poco M3 Pro mu tercih edilmeli yoksa Oppo serisi mi ?

YokDahaNeler

Asistan
Reaksiyon puanı
121
Arkadaşlar Poco M3 Pro'da çok sağlam kamera var. Kamera kötü olsun ucuz olsun kamerasının kalitesi hiç önemli değil benim için.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oppo A52 : 2625 tl
Poco M3 Pro : 2870 tl

Farkettim ki kamera hemen hemen tüm markaların telefonlarında böyle alengirli tasarlanmış. Şu an yukarıda yazdıklarımı düşünüyorum. Ne dersiniz ?

Hangisi daha hızlı şarj olur ve hangisinin şarjı daha uzun süre dayanır biliyorsanız yardımcı olur musunuz

Oppo A31: 2375 tl
4gb ram'e de sahip, önerir misiniz.

Son düzenleme:

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Arkadaşlar Poco M3 Pro'da çok sağlam kamera var. Kamera kötü olsun ucuz olsun kamerasının kalitesi hiç önemli değil benim için.

Oppo A52 : 2625 tl
Poco M3 Pro : 2870 tl

Farkettim ki kamera hemen hemen tüm markaların telefonlarında böyle alengirli tasarlanmış. Şu an yukarıda yazdıklarımı düşünüyorum. Ne dersiniz ?

Hangisi daha hızlı şarj olur ve hangisinin şarjı daha uzun süre dayanır biliyorsanız yardımcı olur musunuz

Oppo A31: 2375 tl
4gb ram'e de sahip, önerir misiniz.

Hocam kamera senin için önemli değilse bile Ekran kalitesi ve Batarya önemli olmalı.

Ben sana tekrardan almış iken Oppo A74 almanı öneririm. Amoled ekran olması ve 33 W hızlı şarj ile snapdragon işlemci ile seni üzmeyecektir ve diğer modellere göre daha uzun ömür sunacaktır.

YokDahaNeler

Asistan
Reaksiyon puanı
121
Hocam kamera senin için önemli değilse bile Ekran kalitesi ve Batarya önemli olmalı.

Ben sana tekrardan almış iken Oppo A74 almanı öneririm. Amoled ekran olması ve 33 W hızlı şarj ile snapdragon işlemci ile seni üzmeyecektir ve diğer modellere göre daha uzun ömür sunacaktır.

Çok teşekkür ederim, kuzenim Galaxy m31s önerdi, fiyatı şu an 3100 tl. Ram / batarya / kamera konusunda daha önde bu model. Fiyattan biraz sapmış olucam ama siz önerir misiniz ?

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
Şu an yukarıda yazdıklarımı düşünüyorum. Ne dersiniz ?
İkisi arasından Poco M3 Pro. Oppo düşünüyorsan ben de A74'e bakmanı öneririm.

Ama şu da var eğer bu ayki kasım indirimlerinde Redmi Note 10S'de bir indirim olur da 3k altına düşerse bunlardan çok daha iyi bir seçenek olur. Bunu da düşünün.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Çok teşekkür ederim, kuzenim Galaxy m31s önerdi, fiyatı şu an 3100 tl. Ram / batarya / kamera konusunda daha önde bu model. Fiyattan biraz sapmış olucam ama siz önerir misiniz ?

Samsung'ta M serisi iyice en alt seviye telefonlar oluyor sen bilirsin tercih meselesi.

Aralarında 200 TL fark var. Kamera konusunda bir iyi olabilir M31s ( Adı bile kötü :) Sordularmı bende emoturbires var flan. )

Telefon hem kalın hemde ağır. İmkanın varsa canlı olarak bir mağazada gör öyle karar ver. Ben kendime alacak olsam oppo A74 alırdım gene.

YokDahaNeler

Asistan
Reaksiyon puanı
121
Öncelikle herkese teşekkür ederim hepsini okudum.
En yakın gelen Oppo a74 oldu. Youtube üzerinden cihazı alan kişilerin yorumlarına baktım. En çok yazılan 2 eleştiri.
-Sanpdragon 662 olması (ne demek benim bilgim yok)
-Telefon yavaş, bunu bilerek alın diyenler olmuş. Tabii ki 5bin tllik telefon performansı beklemiyorum ben ama beni düşündürdü.

Sanpdragon 662 nedir eski bir sürüm falan mı

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Sanpdragon 662 nedir eski bir sürüm falan mı

Fiyatına göre bir işlemci işte. Eski bir işlemci değil geçen sene çıktı heralde.

Tabii almış iken Snapdragon 700-800 serisi bir işlemci alsan çok daha iyi olur ama 2900 TL lere bu kadar. Yoksa 4000 TL lere çıkarsan daha güçlü telefonlar tabii ki var.