Kaliteli PSU markaları?

Bu konuyu okuyanlar

Tarık Baskan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sistem için kaliteli bir PSU ?
Sistem:
R5 1600
RX 570
B450m s2h
Team force 2x8gb ram
Apacer 480gb SSD
Sharkoon tg4 RGB
Xigmatek 500w 80+ PSU
LG 22 MK400H B 1ms 75hz monitör
Xigmatek PSU konusunda nasıl bunu da cevaplarsanız sevinirim

Reaksiyon puanı
7,997
Zalman , FSP , Corsair , CoolerMaster, BeQuiet, Evga , Asus gibi markalar gerçekten kaliteli üreticiler. Eğer bu markalardan alabiliyorsanız alın.

aimnil

Müdavim
Reaksiyon puanı
961
Şu an türkiye piyasasındaki ürünleri çok iyi değil, eskiden daha iyiydi almıştım 7 yıl kullandım hiçbirşey olmadı. Her tarafını metal yapmışlar 7 yılda kaynamış birbirine vidaları söküp içini açıp fanı temizleyemediğim için 2. el den satmıştım. O kadar sağlam yapmış adamlar :) Ama o ürün kaliteliydi bileşenlerine, koruma devrelerine kadar. Şuan ülkemiz piyasasındaki ürünlerine bakıyorum pek iyi değil. Ama everest, rampage, powerbost, cougar, frisby vb markalardan çok daha iyidir. Yukarıdaki arkadaşın saydıkalarına bakabilirsin. Fiyat odaklı istersen zalman, fsp, high power, gigabyte markalarına bakabilirsin. Psuda 80+ plus veririmlik anlamındadır daha az enerji çeker bu da bileşenlerin kaliteli olduğunun göstergesidir bir anlamda, bir de koruma devreleri var ki bu bence en hayati öneme sahip, OVP, SCP, OCP koruması yoksa bir psu alınmamalı en kaliteli marka dahi olsa farketmez bu koruma özellikleri yoksa mesela bir aşırı akım geldiğinde PC çöp olabilir. Diğer bir husus da 12V kanalı mümkünse tek olacak yani 12V1, 12V2 diye ayrılmamış olacak ve 12V kanalından verdiği güce bakacaksın işin orayla çünkü bir nevi tabiri caizse gerçek Watt değeri diyebiliriz.

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Sistem için kaliteli bir PSU ?
Sistem:
R5 1600
RX 570
B450m s2h
Team force 2x8gb ram
Apacer 480gb SSD
Sharkoon tg4 RGB
Xigmatek 500w 80+ PSU
LG 22 MK400H B 1ms 75hz monitör
Xigmatek PSU konusunda nasıl bunu da cevaplarsanız sevinirim

FSP 600W Hydro psu'yu öneririm.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Şu an türkiye piyasasındaki ürünleri çok iyi değil, eskiden daha iyiydi almıştım 7 yıl kullandım hiçbirşey olmadı. Her tarafını metal yapmışlar 7 yılda kaynamış birbirine vidaları söküp içini açıp fanı temizleyemediğim için 2. el den satmıştım. O kadar sağlam yapmış adamlar :) Ama o ürün kaliteliydi bileşenlerine, koruma devrelerine kadar. Şuan ülkemiz piyasasındaki ürünlerine bakıyorum pek iyi değil. Ama everest, rampage, powerbost, cougar, frisby vb markalardan çok daha iyidir. Yukarıdaki arkadaşın saydıkalarına bakabilirsin. Fiyat odaklı istersen zalman, fsp, high power, gigabyte markalarına bakabilirsin. Psuda 80+ plus veririmlik anlamındadır daha az enerji çeker bu da bileşenlerin kaliteli olduğunun göstergesidir bir anlamda, bir de koruma devreleri var ki bu bence en hayati öneme sahip, OVP, SCP, OCP koruması yoksa bir psu alınmamalı en kaliteli marka dahi olsa farketmez bu koruma özellikleri yoksa mesela bir aşırı akım geldiğinde PC çöp olabilir. Diğer bir husus da 12V kanalı mümkünse tek olacak yani 12V1, 12V2 diye ayrılmamış olacak ve 12V kanalından verdiği güce bakacaksın işin orayla çünkü bir nevi tabiri caizse gerçek Watt değeri diyebiliriz.
Cougar dediğiniz kaliteli, Çin merkezli firmalarla karşılaştırılamayacak Alman merkezli bir markadır. Frisby ise giriş seviyesi ucuz PSU'lar hariç, üst seviye ve orta seviye PSU'larını Cougar'dan alır ve Türkiye pazarına sunar. İthalatçısı onlar yani. Cogar PSU kullanım çok memnun kalmışlığım var.

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,800
Hemen hemen hepsi kaliteli.Corsair ve Cooler Master bakabilirsin.