Kali Linux Hakkında

Bu konuyu okuyanlar

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,996
Otomatikmis zaten.

Ekli dosyalar

• IMAG0310.jpg
    IMAG0310.jpg
    806 KB · Görüntüleme: 496
Reaksiyon puanı
16,118
dns'i 91.239.100.100,89.233.43.71 yap devlet baba google'a bişey yapıyor...

iblah60

Asistan
Reaksiyon puanı
482
Maalesef yine aynı hata.Telefonumun interneti ile de aynı sorunu yaşıyorum.Can sıkıcı bir durum olmaya başladı birazcık :(.
bence biraz bekle yani bekle derken bi kaç kez yeniden başlat o zaman düzelir belki ama yine düzelmezse kurulum da bi sıkıntı olmuş olabilir yeniden kurman gerekebilir yani yeniden format at yine düzelmezse farklı bi flash disk ve farklı bi usb girişinden dene
mesela ben şuan pardus deepin kullanıyorum ve kurulum yaparken cd sürücüsü yok diye bi sorunla karşılaştım tmm benim cd rom um yok ama neden böyle yaptı anlamadım ama sonra flash diski kurulum ekranında iken çıkarıp diğer usb girişine taktım düzeldi sorunsuz kurulum denemekte fayda var...

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,996
bence biraz bekle yani bekle derken bi kaç kez yeniden başlat o zaman düzelir belki ama yine düzelmezse kurulum da bi sıkıntı olmuş olabilir yeniden kurman gerekebilir yani yeniden format at yine düzelmezse farklı bi flash disk ve farklı bi usb girişinden dene
mesela ben şuan pardus deepin kullanıyorum ve kurulum yaparken cd sürücüsü yok diye bi sorunla karşılaştım tmm benim cd rom um yok ama neden böyle yaptı anlamadım ama sonra flash diski kurulum ekranında iken çıkarıp diğer usb girişine taktım düzeldi sorunsuz kurulum denemekte fayda var...
Yaklaşık 3 saattir böyle.Kaç defa yeniden başlattım çare olmadım.İşin kötüsü bu hatayı alan kişiler de bir daha düzeltememiş.Galiba Linux Mint KDE geçicem.
--- Gönderi Güncellendi ---
Galiba sorunu çözdüm.Linux mint'i TR sunucusundan indirmeye çalıştığım zaman yine siteye ulaşılamıyor hatası aldım.Sunucuda bakım veya sorun var galiba.Biraz bekleyip daha sonra tekrar denerim güncelleştirmeleri.

iblah60

Asistan
Reaksiyon puanı
482
dediğim gibi biraz bekle demiştim :D:cool:

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Şöyle bir sorunum var.Hiç bir sistem güncellemesini yapamıyorum.Spotify dahi yükleyemiyorum sürekli zaman aşımı hatası veriyor.Kendi internetimi bağladım yine aynı hata.Neden acaba ?
Yurtta kaldığım zamanlar telefon da çekmezdi, hey gidi :')

Şimdilik Arch komutları aklıma gelmiyor, o yüzden ben sorunu söyleyeyim Arch kullanan bir arkadaş hemen atlar. Bağlandığın yansıda bir sıkıntı var sanırım. rc.host diye bir dosya olması gerekiyordu.
Yaklaşık 3 saattir böyle.Kaç defa yeniden başlattım çare olmadım.İşin kötüsü bu hatayı alan kişiler de bir daha düzeltememiş.Galiba Linux Mint KDE geçicem.
Galiba sorunu çözdüm.Linux mint'i TR sunucusundan indirmeye çalıştığım zaman yine siteye ulaşılamıyor hatası aldım.Sunucuda bakım veya sorun var galiba.Biraz bekleyip daha sonra tekrar denerim güncelleştirmeleri.
Linux mint KDE diye bir şey yok hocam yalnız

iblah60

Asistan
Reaksiyon puanı
482
aynen finix hocama katılıyorum linux mint kde isosu yok artık...

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,996
Velhasıl artık update işi yarına kaldı.Maalesef sunucu tek olunca böyle hatalar çıkabiliyor işte.Şuan hiçbir sürüm indirilemiyor.

iblah60

Asistan
Reaksiyon puanı
482
@ConfickerBelasi yalnız işlemcin ve ram ine bakılırsa kde çok az ram tüketiyor bunun için ne yaptın yani nasıl böyle düşük ram tüketiyo sistemin

iblah60

Asistan
Reaksiyon puanı
482
bş ara linux mint 18.2 kde denemem lazım o zaman

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,996
Dünden beri sunucu hala kapalı.Hiçbir şekilde TR sunucusundan herhangi bir linux sürümü indirilemiyor.1 GB güncelleme var hiçbirini yapamadım sistem stabil çalışmıyor bu yüzden.Linux kurdum linux kullanamıyorum :(.Belki Mint KDE için global sürümü indirir kurarım.Daha önce böyle bir şey
olmuş muydu?

Reaksiyon puanı
16,118
Dünden beri sunucu hala kapalı.Hiçbir şekilde TR sunucusundan herhangi bir linux sürümü indirilemiyor.1 GB güncelleme var hiçbirini yapamadım sistem stabil çalışmıyor bu yüzden.Linux kurdum linux kullanamıyorum :(.Belki Mint KDE için global sürümü indirir kurarım.Daha önce böyle bir şey
olmuş muydu?
Ekran Görüntüsü 2017-11-30 22-26-03.png

yansıları değiştir.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,996
TR sunucusu direkt olarak kaldırılmış.Linux Mint içinde artık indirme yapacağınız yerde TR seçeneği yok.Geri gelmesi ne kadar sürer bilemem.Koskoca ODTÜ,İTÜ birer server açsa en azından bu dertler biter.Mint yetkililerine bu konuda e-mail attım fakat cevap gelmedi.Bir linux yükleyelim dedik başımıza gelmeyen kalmadı :D.

iblah60

Asistan
Reaksiyon puanı
482
allah allah bi kaç gün önce linux mintdeydim tr sunucularının kapandağına şahit olmadım...

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,996
allah allah bi kaç gün önce linux mintdeydim tr sunucularının kapandağına şahit olmadım...
Taiwan'ın biraz üstlerinde TR sunucusu yer alıyordu bugün itibari ile yok şimdilik.
Hocam manjaro da nasıl yapıldığını bulamadım açıkçası cahilliğime verin.Nerelere baktıysam bunun gibi bir şey bulamadım.FTP sunucusu nasıl değiştirilir onu araştırayım dedim o da çok uzunmuş.

Ekli dosyalar

• tr.png
    tr.png
    91.1 KB · Görüntüleme: 546
Reaksiyon puanı
16,118
manjora'ya fransızım hatta adını bile telafuz edemiyorum ...
sen en isi Linux Mint 18,3 x64 kur.

iblah60

Asistan
Reaksiyon puanı
482
benim favorim ilk önce xfce sonra deepin

mdkbet

Profesör
Reaksiyon puanı
80
benim favorim ilk önce xfce sonra deepin
benimde aynı şekildeydi ancak şu anda deepin 1 numaraya yerleşti.
bazı stabilite sorunları var ama giderek güzelleşiyor.
kullanım kolaylığı ve tarz olarak şu anda en sevdiğim masa üstü ortamı diyebilirim.

iblah60

Asistan
Reaksiyon puanı
482
aynen şimdilik idare ediyor sizdemi pardus deepin kullanıyosunuz hocam
bilgisayarım biraz daha güçlü olsa idi çok güzel sistem ama dediğim gibi idare ediyo

Son mesajlar