Kağıt Gibi LCD Televizyon

Frostban3

Profesör
CES 2009'da bombalar patlamaya devam ediyor. Teknoloji devi Samsung, dünyanın en ince LED LCD televizyonunu tanıttı. Sizce bu televizyon kaç mm kalınlığında?

Samsung Electronics, teknoloji dünyasının odağındaki CES 2009 Fuarı'nda duyurduğu HDTV LCD'si ile çok iddialı. Samsung'un 6.5mm'lik bu yeni LED TV'si tüm temel özelliklerinin yanı sıra son derece ince oluşuyla ön plana çıkıyor. 6,5 mm'lik LED TV, Kore pazarındaki pek çok ince cep telefonunundan (10 mm) çok daha ince.

200Hz ile Hareketli Görüntülerde Yüksek Kalite

Samsung, 2008 IFA Fuarı'nda iş ortaklarına tanıttığı 8,9 mm'lik LED TV'den sadece 5 ay sonra yeni ve dünyanın en ince LCD TV'sini geliştirdi. Samsung Electronics, ince LCD TV pazarının gelişmesinde lider bir rol oynayan Samsung'un, inceliğinin yanısıra 200 Hz Auto Motion Plus teknolojili hareketli sahnelerdeki görüntü kalitesi, akıllı enerji tasarrufu, Wide Color ControlPro özelliği ile görüntüler daha canlı, seyri daha keyifli.


Samsung'un yeni LCD'leri gerçekten çok ince.

Ayrıca, hem Seri 7 hem de Seri 6'da tüketicilerin enerjiden ve paradan tasarruf etmelerine yardımcı olacak düşük enerji tüketimi özelliği yer alıyor. Her iki seri de oldukça katı kuralları olan Energy Star v3.0 kılavuzuna uyumlu şekilde tasarlandı.

:: Bu kadar geniş ekran sadece 6,5 mm... Taşırken elimizde kalmasın?!

Bilgi için: Samsung
SDN - http://shiftdelete.net
 

fomerfaruk

Üyecik
ben 2006 sonunda bir patent eğitimi sırasında eğitim verenlerle sohbetimiz sırasın da philips bu kadar ince ve bükülebilen lcd nin patentini 2003 yılında aldığını söylemişti. şimdi nasıl lcd ler yaptıklarını hayal bile edemiyorum
 

centigrade

Doçent
'ince ekran' tam olarak anlamını buldu diyebiliriz ve artık ömrü daha uzun.Teknolojiside bu yönde(led) ilerleyecek anlaşılan o ki çok daha ucuza mal olacak.

En kısa zamanda bu teknolojiye hepimizin ulaşabilmesi dileğiyle...
 
Üst