Kafamı Kurcalayan Sorular...

Bu konuyu okuyanlar

ozy33

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Benim derdim şu :)
Şuan xp kullanıyorum ama win7 kurmaya niyetim var...
sistem öz.
3 gb ram...512 mb geforce 7300le ekran kartı... 1.6 intel pentium dual core inside işlemci...240 gb hdd ...

sizce xpden daha fazla yarar sağlarmı win7 yüklesem ??... mesela bazı oyunlarda pc nin kasması win7 yüklememle gidebilirmi ? bazı oyunlar win7 de acılmıyor.. bunu bi çaresi varmııı :)??

Ve win7 nin hangi sürümünü yüklesem daha iyi :)
Bİ Bilene Sor Demiş Atalarımız :) Yardımcı olursanız sevinirim :)

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Bazı oyunlarıda daha fazla ram istiyor. Belki kasmamasına engel olamayabilir.
Bildiğim kadarıyla oyunların büyük kısmı çalışıyor.
3gb ram olduğuna göre 32bit kur.

ozy33

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ram değilde işlemci sorun oluyor heralde :(

CAMBAZ

Asistan
Reaksiyon puanı
7
win7'de eskisi gibi açılmayan oyun şuan yok gibi.ve şu anki sisteminle kasılan oyun win7'de rahat çalışır niyetiyle kurma.tam tersi olabilir.işletim sisteminden çok işlemcini göz önüne getir ondan dolayı kasılma olabilir.win 7 home premium 32bit iyi gider.ultimate kurmaya kalkma,kullanmayacağın bir sürü özellik var,boşuna yığınlık yaratma.

ozy33

Asistan
Reaksiyon puanı
1
teşşkr edermde home premium ve ultimate arasında ne fark var ?

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
101
Direk Windows 7 Ultimate kur arkadaşım... Home Premium ile - Ultimate arasında da dağlar kadar fark var şimdi saymakla bitmez :D Sen benim dediğimi yap ve direk Ultimate i kur. Bilgisayarının da hızlandığını hemen fark edeceksin. Oyunlar konusunu da hiç düşünme, insanlar bazı uygulamalar konusunda neden uyumlu değil diyor ona da bir anlam veremiyorum. Uyumluluk diye bir seçenek yapmışlar bu özellik sayesinde benim şuana kadar çalıştıramadığım bir uygulama ya da oyun yok bu yüzden ona kafanı takma hiç...

lazerboy

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Amd Athlon 64 3000+ @ 2.5 GHz , 2 GB Ram , 256 MB Ekran Kartı ile Windows 7 kurdum XP'den hızlı çalışıyor :) Sadece oyun için XP kurdum XP'yi açar açmaz Wİndows 7'ye geçmek istiyorum çünkü Windows 7 XP'den hızlı çalışıyor bu su götürmez bir gerçek :) Bu arada Ultimate kur sen en iyisi :D Daha rahat olur :)

soner23

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Direk Windows 7 Ultimate kur arkadaşım... Home Premium ile - Ultimate arasında da dağlar kadar fark var şimdi saymakla bitmez :D Sen benim dediğimi yap ve direk Ultimate i kur. Bilgisayarının da hızlandığını hemen fark edeceksin. Oyunlar konusunu da hiç düşünme, insanlar bazı uygulamalar konusunda neden uyumlu değil diyor ona da bir anlam veremiyorum. Uyumluluk diye bir seçenek yapmışlar bu özellik sayesinde benim şuana kadar çalıştıramadığım bir uygulama ya da oyun yok bu yüzden ona kafanı takma hiç...

Ev kullanıcısı için bence Ultimate gereksiz en iyisi Home Premium tabloya bakınız.

http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows7/products/compare

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
101
Ben bu olayı bizzat denedim. Arkadaşımın netbook'unda windows 7 home premium yüklüydü ve resmen yerlerde sürünüyordu bilgisayar sonra ultimate kurduk ve acayip fark yarattı. Netbook olduğu için atom işlemcide farkı bariz gösterdi hani burada kesin bir hız farkı belirtilmemiş olsa bile ben gördüğümü söylüyorum hadi onu geçtik öyle bir fark olmasa bile Xp modu gibi bir çok avantajdan sakınmaya gerek duymuyorum ama illa fazlasını istemem diyorsan home premium bir ev kullanıcısının işini rahatlıkla görür.

ozy33

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ultimate kurarm dedğinize göre :)
32bit oluyor heralde... win7 ultimate nin(türkce mumknse) link vereblrmsnız :)
dvd ye cekıp format atma zamanı geldı yoksa bu pc den hayır gelmez :) 4 sene oldu format atmadm.. bikac sorun harıcınde tıkır tıkır calışıyor :)

ozy33

Asistan
Reaksiyon puanı
1
http://forum.shiftdelete.net/window...turkce-32-64bit-indirin-paylasim-basligi.html

Bu konudaki "Windows 7 MSDN RTM(Final) Orjinal Türkçe (All in One)" başlığı benim indirmek istediğim olablirmi ?
o başlıktan ve resimden anladıgım kadaryla windows 7 sürümlerinin hepsi bi yerde toplanmış(starter,home premium,ultimate....vb)
yani bu programı indirsem ordan istediğimi seçip kurabilme ve o programı dvd ye yazdırabilme şansım var dimi ?...

ona göre indrmeye başlıyım :)

ozy33

Asistan
Reaksiyon puanı
1
kurcam da az once verdıgım lınktekını ındırsem olur dımı full dedıgıne gore hepsı wardır onda ????

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
http://forum.shiftdelete.net/window...turkce-32-64bit-indirin-paylasim-basligi.html

Bu konudaki "Windows 7 MSDN RTM(Final) Orjinal Türkçe (All in One)" başlığı benim indirmek istediğim olablirmi ?
o başlıktan ve resimden anladıgım kadaryla windows 7 sürümlerinin hepsi bi yerde toplanmış(starter,home premium,ultimate....vb)
yani bu programı indirsem ordan istediğimi seçip kurabilme ve o programı dvd ye yazdırabilme şansım var dimi ?...

ona göre indrmeye başlıyım :)
Tam olarak hangisini yüklemek istiyorsun ?
Çünkü bahsetttiğin hepsi bir arada linkleri ölü

ozy33

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ultimate yüklicem ama indirmişken hepsinin bi arada oldugu prgram indirmek istiyorum böyle bi şansım varmı ? ... orda full yazdıgı ıcın sorudm

Son mesajlar