Kafamda Deli Soru Var ?? Modem Anten Kablosu Etki Eder mi ?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
4
Yaklaşık 300m^2 Bi öğrenci evinde 6-7 Kişi Kalıyoruz Alan geniş oldugu için
Çekim konusunda bağzı bölgelerde Sıkıntı çekiyoruz
Sıkıntıyı gidermek için Modemin Anten girişinin Oraya ara kablo ekleyerek modemin antenni Farklı Noktalara Uzatsam
Performansa Ne Etkisi olur
Kablo Kullanın diyen arkadaşlar Bilgisayarlarımızda Genelde kablo var ama Cep Telefonları için kablo kullanmıyoruz Sonuçta
Ruther almak istemiyoruz moDemimiz az çok yeterli ama
Biz sinyal kalitesini Biraz daha artırmak istiyoruz 5Hhz veya 2.4 Ghz hangisi daha iyi olur
Evimizde 75Mbps /5Mbps (Türknet Öğrenciye Destek kodu 1 Ay siz bedava kullanın 1 ay biz ((((RMD39GH31LYL))))) internet var hatlarımızda sıkıntı yok
En kötü biraz yorum yapında Hakkı abiler görüp denesin

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Performansa çok etkisi olmaz, alan genişletmek için kablolu olmak şartıyla access point bağlayabilirsiniz. 2.4 Ghz yeterli, biraz uzağa götürürsünüz evi ikiye bölersek bir taraf ana modemden tam sinyal alır diğer taraf access pointten sinyal alır.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Modem antenine kablo eklemesi yaparak dağıtıcıyı bir miktar hareket ettirebilirsiniz.
Fakat bazı sorunlar ile karşılaşabilirsin. En sağlıklısı bir dağıtıcı alıp onu kullanmak.

Reaksiyon puanı
4
Modem antenine kablo eklemesi yaparak dağıtıcıyı bir miktar hareket ettirebilirsiniz.
Fakat bazı sorunlar ile karşılaşabilirsin. En sağlıklısı bir dağıtıcı alıp onu kullanmak.
Eğer Bilginiz varsa ne tür sorunlar çıkarır Etrafımızda 2.4 Ghz bandında 60 civarında bağlantı var güçlü veya zayıf bunlar acayip bir trafik yaratıyor Kullabilirsek 5 Ghz bandında kullanmayı planlıyorum
Tabi Access point Kulkamak Mantıklı ama bi maliyet birde sonucunu merak ettim

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Eğer Bilginiz varsa ne tür sorunlar çıkarır Etrafımızda 2.4 Ghz bandında 60 civarında bağlantı var güçlü veya zayıf bunlar acayip bir trafik yaratıyor Kullabilirsek 5 Ghz bandında kullanmayı planlıyorum
Tabi Access point Kulkamak Mantıklı ama bi maliyet birde sonucunu merak ettim
Anteni bozabilirsiniz. Kullandığınız kablo çeşidi/uzunluğu bağlantı kalitenizi etkileyebilir.
Dediğiniz gibi 2.4 bandında çok fazla ağ varsa 5 bandını kullanmanız çok daha verimli olacaktır fakat bu bantta çekim mesafesinin de düşeceğini göz önünde bulundurmak gerek.

Son mesajlar