Yardım Kablosuz bağlantı hızı kabloludan daha fazla

Bu konuyu okuyanlar

Emre 1905

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Turknet 100 mbps paketini kullanmaktayım. Wifi ile hız testi yaptığımda 115 mbps hızları görürken modemden cat 5 kablo ile bağlı olan bilgisayarımda hız testi yaptığımda 95 mbps hızını geçemiyorum. Normalde 95 de benim için fazlasıyla iyi ama cat 5 yerine cat 6 kablo kullansam 115’i geçecek bir hıza erişir miyim merak ediyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

EmrahGürleyen

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Turknet 100 mbps paketini kullanmaktayım. Wifi ile hız testi yaptığımda 115 mbps hızları görürken modemden cat 5 kablo ile bağlı olan bilgisayarımda hız testi yaptığımda 95 mbps hızını geçemiyorum. Normalde 95 de benim için fazlasıyla iyi ama cat 5 yerine cat 6 kablo kullansam 115’i geçecek bir hıza erişir miyim merak ediyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Cat5 i değiştir. cat6 ya geç o zaman fark eder tabiki. cat 5 max 100 mb e kadar destekler.

Reaksiyon puanı
76
Kablolu iletimde istenmeyen kayıplar vardır, modeme takılan ethernet kablosunun takıldığı LAN portlarının yerini değiştirin, ethernet kablosunun klipslerinin "çıt" sesiyle çok iyi kapandığından emin olun, çok eskiyse ethernet kablosunu yenisiyle değiştirin. CAT 5/CAT 6 değişimiyle çok büyük bir fark olacağını sanmıyorum, ethernet kablosu klipsleri kırıksa aradaki boşluk için araya pamuk sıkıştırarak, çok fazla eskiyse yenisiyle değiştirerek mevcut download hızını artırırsınız. Kolay gelsin.