Kablosuz adatörü acces point yapmak

suNpex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar elimde everest ewn 905 wireless adaptor var bundaki interneti eve dağıtmak istiyorum wireles arayüzünde erişim noktası modunu gördüm modu açınca telefonlar görüyor ancak internete erişilmiyor bunu nasıl yaparım ?

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278

suNpex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yanlız interneti kablosuz olarak alıyorum evde sinyal zayıf olduğu için pcyi acces point olarak kullanıp neti tekrar dağıtmak istiyorum mümkğn mü ?

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
iki yolu var
1. si komut istemi ile
2. connectfy adlı program ile (ücretli) (ücretsiz versiyonunda her 1,5 saatte bir paylaşımı tekrar açmanız gerekiyor)

ben ilk yolu anlatayım:

> komut istemini yönetici olarak aç

> netsh wlan set hostednetwork mod=allow ssid=isim key=wifişifreniz kodu koyu yazılan yerleri düzenleyerek komut istemine yazıp enter e basın (şifreniz en az 8 karakterli olmalı)

yukarıdaki işlemi yapınca access point oluşur ama aktif olmaz

>netsh wlan start hostednetwork komutu ile ağı aktifleştirirsiniz.

>en son olarakda ağ ve paylaşımö merkezine gidin, bağdaştırıcılkar sayfasını açın, oradan yerel ağ bağlantısı xx gibi bir bağlantı görürsünüz, özelliklerini açıp paylaşım sekmesine gelin

>"diğer kullanıcılar bu bilgisayarın internet bağlantısı yoluyla bağlansın" seçeneği seçin,

>aynı sayfada ayarları seçip https ve http yi seçip tamam deyip çıkın,

garanti değil ama bu şeklide yapabilirsiniz

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bu şekilde yapamazsanız yine %100 garanti olmayan bir kaç ücretsiz uygulama da var
virtual router
hotspot
mhotspot

bu ücretsiz uygulamalarda işine yarayabilir

suNpex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok saolun connectfy kullanıyorum crack yaptım evin her yerinden sorunsuz çekiyor az daha acees pointe 100 lira verecektim :D