Kablo TV'ye zam geldi! Sizin seçiminiz hangisi?

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
http://shiftdelete.net/kablo-tv-tarifeleri-yeni-33970.htmlYeni yıldan itibaren Kablo TV tarifeleri de değişti. Zamlanan fiyatlardan sonra doğru karar vermek için bir kez daha düşünmenizde fayda var. Kablo TV fiyatlarını bu haberde açıklıyoruz.

Sizin seçiminiz hangisi?

Digiturk mü?
Kablo TV mi?
Uydu mu?
Tivibu mu?

Bir de neden tercih ettiğinizi bildirirseniz seviniriz dostlar.

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
>>2 yıldır uydunet kullanıyorum. Kabloneti kullanmayı zorunlu tutuyorlar. 2 yıl içinde toplasam toplasam 1 gün bile kablonete bakmışlığım yoktur...
>>Nedeni de şu; o kadar kötü bi görüntü kalitesi varki. Sadece internet için aldım uyduneti yoksa kablolu tv si beş para etmez...
>>Bu arada bu aralar internetinde de yavaşlama var..
>>İnşallah şu süperonline işi biraz ciddi tutarsa ve altyapıyıda düzgün kurarsa geçeceğim süperonline a...

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Uyduya devam,beleş takılıyoruz çok şükür.

Antediluvian

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sütten ağzım bir kere yandığı için Ttnet kullanmıyorum Mutluyum..
Kablo Tv Şebekesi üzerinden Conax Modülle hem Teledünya HD ve dijital kanallarını Hemde indirme hızı ttnet'in 4mbit değerine denk gelen adil kullanım kotasız 1mbit sınırsız internet kullanıyorum..
Hızı bilerek düşük aldım duruma ve piyasaya göre yükselticem...
Download hızımında 1mbite denk gelen 124kb/sn den aşşağı hiç düştüğünü görmedim..

:sleeping::cool:

1ruby1

Profesör
Reaksiyon puanı
37
Uydunet'in internet hızını artık artırması lazım, Teledünyadan yana sıkıntım yok HD kanallar biraz daha artarsa memnun oluruz tabi =)

SARKAT

Profesör
Reaksiyon puanı
68
D-Smart unutulmuş sanırım.

Ben uydunet kullanıcısıyım. Adamlar bu çağda 1 mbit hız veriyor. Diğer hızlarda pahalı. Birde ben kablotv yi kullanmıyorum. Başka uydum var. Kullanmadığım bir şey için 7 liradan 9 lira vermek mantıklı gelmiyor.

2 hafta superonline binayı hattı bağladı. Anlaşmayı yaptık. Binaya santral kurulsun hemen geçicem. Ayrıca superonline var olan uydunet anlaşmasınıda kaşılıyor.

Uydunet 3-4 mbit hızı 29 liraya verse çekilir belki bu haliyle olmaz.

Binaya Ttnet, uydunet ve süperonlie fiber kuruldu artık isteyen istediğini alsın. Rekabet kızışsın

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Bu zammı affettirmek için midir bilinmez, yeni yılda Kablo TV'deki kanallar arasına Discovery Channel da dahil olacak.

Benim bildiğim vardı zaten bu kanal..:)

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
2002-2006 araasında 4 sene analog kablo tv kullandım ve memnun değildim. görüntü ve ses kalitesi çatı antene göre iyiydi ama genel olarak tatminkar değildi. nitekim uydu antene geçtim ve rahat ettim.

yeni tarifeye geelcek olursak, teledünya 9.90 lira iken, analog kablo tvnin 9 lira olması abes olmuş. sanırım kullanıcıları teledünya paketlerine geçmeye teşvik için bu adımı attılar. ancak bu adım türksata abone kaybettirebilir. ayda 9 lira yılda 108 lira yapar. o paraya uydu sistemi alınıp yayınlar hem dijital hem de ücretsiz olarak izlenebilir. belki kablo tvdeki tüm kanallar uyduda yok ama herkesin sıklıkla izlediği kanallar var.

ayrıca uydununetin de fiyat ve hız politikasını gözden geçirmesi lazım. geçen gün apartmana uydunet elemanları geldi ve broşür dağıttılar. fiyatlar şu şekildeydi:

3 mb limitsiz internet 49 lira
5 mb limitsiz internet 69 lira
10 mb limitsiz internet 99 lira

yuh dedim içimden. ben 16 mb hıza verdiğim 60 liraya çok derken uydunetin bu fiyat politikasına akıl erdiremiyorum.

sdmh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Teledünyaya yeni kanallar eklemeleri lazım. Abonelerine kampanya yok. Varsa yoksa yeni aboneler. SD receiver var. HD'e ceviremiyoruz. Yenisini almamız lazım. Interneti iyi problem yok.

Bu arada teledünya yılbaşından itibaren 12,5 tl

comrade_tefo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ayrıca yılbaşından sonra yeni kampanya ve 10mbit 20,40,80 gb kotalı paketler geliyor.

SARKAT

Profesör
Reaksiyon puanı
68
Bu zammı affettirmek için midir bilinmez, yeni yılda Kablo TV'deki kanallar arasına Discovery Channel da dahil olacak.

Benim bildiğim vardı zaten bu kanal..:)

[SIZE=-1]National Geographic var :) Discovery yoktu.
[/SIZE]http://www.kablotv.net/kablo-tv-kanal-listesi.html

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
10 mb internete 20 gb kota mı koyacaklar? yok artık lebron james!

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Fazla televizyon izlememekle birlikte tv ihtiyacımı pc başında digital tv kartım ve tivibuyla gideriyorum... Ayrıca 3 uydu alıcı ve 2 tv mevcut ama pek fırsat bulup ilgilenemiyorum kendileriyle...

Birde benim anlamadığım sizler neden televizyona filan para veriyorsunuzkii hayır maçları filan anlarımda sinema filan geçin yavv öyle dandik şeyleri...

Ha bide şunu ekleyelim kablo tv nin fiyatlara zam yapmasının amacı belli aslında millet DigiTürk ten kaçtı soluğu nasıl olsa bizde alacaklar dediler verdiler zammı verdiler zammı nasıl teorim??...

Suicide Veil

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Kablonete devam şimdilik zaten 2 senelik anlaşmamız sürüyor..

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10
D-Smart unutulmuş sanırım.

Ben uydunet kullanıcısıyım. Adamlar bu çağda 1 mbit hız veriyor. Diğer hızlarda pahalı. Birde ben kablotv yi kullanmıyorum. Başka uydum var. Kullanmadığım bir şey için 7 liradan 9 lira vermek mantıklı gelmiyor.

2 hafta superonline binayı hattı bağladı. Anlaşmayı yaptık. Binaya santral kurulsun hemen geçicem. Ayrıca superonline var olan uydunet anlaşmasınıda kaşılıyor.

Uydunet 3-4 mbit hızı 29 liraya verse çekilir belki bu haliyle olmaz.

Binaya Ttnet, uydunet ve süperonlie fiber kuruldu artık isteyen istediğini alsın. Rekabet kızışsın

ne şanslı bir binada kalıyormuşsın be kardeş... şişlinin göbeğindeyim, profilin dibindeyim... nerde fiber... en fazla 4mb...:D

malatya

Profesör
Reaksiyon puanı
6
hd uydu alıcım var yetiyor.internetimizde ttnet daha ne isteyelim.:)

SARKAT

Profesör
Reaksiyon puanı
68
ne şanslı bir binada kalıyormuşsın be kardeş... şişlinin göbeğindeyim, profilin dibindeyim... nerde fiber... en fazla 4mb...:D

Ben apartman yöneticisiyim. Hepsini kurdurdum binaya.

Ben Bursadayım , Nilüfer ilçesinde süperonline burda her binaya bağlamaya başladı. Ttnetin kökünü kurutacaklar burda belli oldu. Uydunet de dayanamaz

muammersah

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben digitürk kulanıyorum ve internet içinde ttnet

--- Mesaj Güncellendi ---

digitürk'ü bursasporumun maçlarını izlemek için mecburiyetten ..

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Yaşasın! Discovery Channel! Çok sevindim. İzlediğim sayılı kanallardan :)

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Dsmart var bende ama şimdi alacak kişiye önermem çünkü paralı artık. 2008 ye9500cıs cihaz var kanallar beleş.

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Bende uyduyla devam. Cam gibi kanalların hepsi Maşallah :)

intricate

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Teledünyaya yeni kanallar eklemeleri lazım. Abonelerine kampanya yok. Varsa yoksa yeni aboneler. SD receiver var. HD'e ceviremiyoruz. Yenisini almamız lazım. Interneti iyi problem yok.

Bu arada teledünya yılbaşından itibaren 12,5 tl

HD seyretmek istiyorum Receiver alsam 228 TL, ama bakıyorum sadece 8-10 tane HD yayın var ve sadece 2 tanesi çok izlenen kanallardan (TRT HD ve ATV HD)... Star HD, KanalD HD, vs falan yok. HD yayın sayısı da az. 8-10 kanal için 228 TL vermek ne kadar gerekli düşünüyorum.

Yaşasın! Discovery Channel! Çok sevindim. İzlediğim sayılı kanallardan :)

Discovery sadece üst pakete geliyor 19,5 TL Temel pakette yok.

sdmh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
HD seyretmek istiyorum Receiver alsam 228 TL, ama bakıyorum sadece 8-10 tane HD yayın var ve sadece 2 tanesi çok izlenen kanallardan (TRT HD ve ATV HD)... Star HD, KanalD HD, vs falan yok. HD yayın sayısı da az. 8-10 kanal için 228 TL vermek ne kadar gerekli düşünüyorum.

Discovery sadece üst pakete geliyor 19,5 TL Temel pakette yok.

Discovery temel pakette geliyor. Discovery science, İd vb diğer kanallar üst pakette.

SARKAT

Profesör
Reaksiyon puanı
68
Dsmart var bende ama şimdi alacak kişiye önermem çünkü paralı artık. 2008 ye9500cıs cihaz var kanallar beleş.

Bende YE9500 var. Discovery, FX filan baya bi açık. Sözleşme imzalamaya çalışıyorlar 2 yıldır atmıyorum.

adisakli123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Abone merkezindeki kız bana neden iptal ettiğimi sordu, bende zamlardan dedim,
kızda 2TL zam yapıldı dedi, eee 2 TL ama %30 zam dedim.
sonra hem kablotv hemde kablo internet aboneliklerimi iptal ettim.
sizde iptal ettirin derim...

godzilla87

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
teledünya

digitürk pahalı, d-smart da aynı şekilde. teledünya şu an için hem hd kanal ihtiyacımı hem de seyirlik kanal ihtiyacımı fazlasıyla karşılıyor. uydu da aynı kanallar olsa da zaten izleyeceğim kanallar teledünya'da mevcut. belki ileride dreambox'ı filan düşünebilirim