Kablo nasıl çekilir

atkaksoy501

Profesör
Reaksiyon puanı
4,070
Merhabalar. Evime daha önceden türk telekomdan ethernet kablosu geliyordu binadan. Şimdi ben superonline bağlattım aynı daireye ve superonline fiber kabloyu çekerken türk telekomun kablosunu kılavuz olarak kullanıp onu iptal etmiş oldular. (Baştaki planım türk telekom aboneliğini kapattırmak olduğu için izin verdim ancak sonradan bir takım olaylar oldu kapattıramadım, şimdi de madem parasını ödüyorum kullanayım onu da diyorum) şuan internet kablosu için ayrılan kablo kanalından sadece ince fiber kablosu geçiyor yani anlayacağınız. benim çekilen türk telekom kablom da kattaki kablo panelinde beklemekte. yani sadece kat panelindeki kablo kanalından geçirerek benim evime ulaştırmam lazım o kabloyu. türk telekom çalışanları bu işlemi kendileri yapmıyormuş ilginç bir şekilde. siz yaptıracaksınız onu sonra bizi çağıracaksınız biz bağlantı sağlayacağız dediler. çevremde bulabildiğim bir elektrikçi ile konuştuğumda bu iş için 200tl ücret istedi ki açıkçası bana oldukça fazla geldi. o yüzden ben de kendim yapabilirim diye düşündüm. aklımdaki soru şu: kabloyu tek taraflı ittire ittire(kabloyu sabunlayarak) daireme ulaştırabilir miyim? yoksa internette de satılan kılavuz tellerden mi kullanmam gerek?(mesela bu iş görür mü: https://www.hepsiburada.com/mutlusa...-HBV00000B8H00?magaza=Yılmaz Plastik Elektrik) teşekkürler yardımlarınız için.