Soru K.Maraş depremini tahmin eden kişiler ve rastlantılar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu konuyu okuyanlar

dusunenadamm

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
383

Bu arkadaş Deprem olacağını 3 gün önceden nasıl tahmin etti? Bunu tahmin edecek bir teknoloji mevcutta bizim Ülkemizde mi yok? 1999 Gölcük depreminde Marmara denizine ABD gemisi demirlenmişti. Maraş depreminden 3-4 gün önce yine ABD gemisi Marmara denizine demirledi. Bunlar rastlantı mı?

Son düzenleme:

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,598
adam tiye almış, sizin yaş küçük herhalde
Benim yaşım 19 küçük olduğumu nereden çıkarttınız? İşte sizin gibiler karşısındakinin yaşının bilmeden büyük/küçük tahmini yapıyor ya en çok ona kızıyorum. Bu olayın yaşla alâkası nedir? Yoksa yaşa göre mi zeka ölçümü yapıyoruz da bizim mi haberimiz yok.

Arjinn

Müdavim
Reaksiyon puanı
660
Bu profesörler sürekli takip ediyor. Burda büyük deprem olabilir diyor gün vermiyor. Benim haarpı ayarladım şu zamanda deprem yapacağım demiyor.:unamused:
Bilimsel olarak zaman veremeyeceklerini söylüyorlar ve anlatıyorlar nedenlerini ama dönemsel olarak söylüyorlar" 50-60 yıl içerisinde olacak" gibi

dusunenadamm

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
383
Jeoloji bölümleri falcı yetiştirmiyor. Celal Şengör, Naci Görür ve tüm yer bilimcilerin hepsi açıkladı. Ama bilin bakalım bizim memlekette ne yok?

Eğitim ve bilim...
Açıklayıcı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar ben de şimdi İstanbul'da 2030 Nisan ayında Deprem olacağını tahmin ettim. İstanbul'da ve yakınında oturanlar önlemini alsınlar.

İnanmıyorsanız Deprem konusunda uzman olan bilim insanlarına sorabilirsiniz. Beni doğrulayacaklar.
Herkes konuyu "Kahinlik" muhabbetine çevirdi. Haber sitesinin attığı başlığı ben atmadım. Benim ortaya attığım teoriler çemberidir. Bilim insanlarıda ortaya teori atarlar. Kesinlik veremezler.

Son düzenleme:

dusunenadamm

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
383
aslında volkanik durum da olabilir bunu araştırmalılar bir yerde çatlaklardan sıcaklık çıkıyor diye bişey görmüştüm.
Araştırılması gerekli diye bu sebepten söyledim. Çünkü Celal Şengör gibi bilim insanları aslında depreme sebep olan Doğu Anadolu fay hattı olmayabilir diyor. Celal Şengör ile Fatih Altaylı arasında geçen telefon görüşmesi;

Deprem olunca her zaman yaptığımı yaptım.

Celal Şengör’ü aradım.

“Hiçbir şey söyleyemem, daha verileri görmedim” dedi.

Sonra aradı.

“İlk verileri inceledim” dedi.

Deprem Doğu Anadolu fay hattı üzerinde değil, güneyden gelen bir başka fay sistemi üzerindeydi.

Ürkütücü bir yorum çünkü toparlanamadan ya Doğu Anadolu fay hattında deprem meydana gelirse? Bu konu ciddiye alınmalı..

mtanhu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
43
Fay hattı üzerinde bir şehir, önceden de depremler olmuş. Her zaman bir deprem bekleniyordu ama tarihi ve saati öncesinden kimse bilemez.
İstanbul için de beklenen bir deprem var.