K-Lite Codec Pack Güncellendi

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Film izlemek için bilgisayarınızı yormayan bir yazılım arıyorsanız K-Lite codec Pack'i öneriyoruz. Güncellenen sürümünde önemli değişiklikler var. İndirin, kullanın.

Windows ile beraber gelen Media Player, bilgisayarda film izlemek için hem eksik kalır hem de o anki performansınızı ciddi anlamda zorlar. Hem codec sorununu hem de performans problemini aşmak için size önereceğimiz yazılım; K-Lite Codec Pack. Bu yazılım paketi ile beraber gelen Media Player Classic, kullanması en kolay medya oynatıcılardan biri olarak gösterilebilir. Bugün yenilenen yazılım, yeni nesil teknolojileri de destekleyerek kullanıcılara çok daha fazla seçenek sunabiliyor.

Yenilikler

Çoklu çekirdek desteğini güncelleyen yazılım, H264 ile sıkıştırılmış olan yüksek çözünürlüklü video dosyalarını çok daha performanslı oynatabiliyor. Diğer codec'lerin (çözücü) de güncellenmesiyle K-Lite Codec Pack 4.53 sürümüne yükseltilmiş durumda.

:: K-Lite Codec Pack'i indirmek için buraya tıklayın.

:: Bilgisayarda film izlerken hangi yazılımı tercih ediyorsunuz?

Yazan: Hakkı Alkan
SDN - http://shiftdelete.net

sky_walker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Media Player Classic Home Cinema + FFDShow + AC3 Filter
(Asla kullanmayacağım bazı codeclerin sistemimde olmasına hiç gerek yok. O yüzden paket kurmuyorum.)

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
K-lite codec pack tabiki.:)

balcis

Doçent
Reaksiyon puanı
0
codec pack olarak k-lite bulunsa da konfigürasyonum sebebiyle özellikle 720p'lerde çok performanslı bir oynatıcı olmasına rağmen media player classic'le bile takılmalar yaşıyordum. sonra smplayer'ı buldum. mpc ile 720p'de takılırken şimdi harici codec'e ihtiyaç duymadan 1080p'leri bile smplayer'la takılmadan oynatıyorum (saniyedeki akış oranı 1080p/720p sabit olmasa da 1,30 civarı!). tavsiye ederim.

firtinax

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Media Player Classic kullanıyorum. Çok kullanışlı... Görünümünü de iyileştirseler eşsiz olacak...