JOOMLA nedir?

hnl

Asistan
Arkadaşlar Joomla hakkında bilgisi olanlar
bir zamet söyleyiverin,yenilirmi,içilirmi.
teşekkür ederim.(Joomla Türkiye adresindeki arkadaşlar sağolsunlar ilgilenmediler)
 

mTanriverdi

Doçent
Joomla bir içerik yönetim sistemidir. Sihftdelete.Net sitesinin kullandığı gibi bir içerik yönetim sistemi. Çeşitli siteler yapabilirsin. Tamamen senin kullanacapın yapıya bağlı. Biraz karışık olması kadar bir o kadarda güzel.

Çeşitli bileşenlerle Joomlanı güncel tutup yeni özellikler ekleyebilirsin. Bir resim galerisi, Bir Video bölümü Bir alış veriş sitesi yani aklına gelecek her türlü işlevi aşağı yukarı yapabilirsin.

Çeşitli JoomlaDestek Siteleri
www.joomlatr.org
www.cmsbilgi.com

Joomla ile yapılmış örnek siteler
www.mtanriverdi.com
www.yenibelge.com
 

cok_zormus

Üyecik
benimde joomlayla ilgili 2 tane sorum olacak joomlaturkiye.org hiç ilgilenmiyorlar sorunlarımızla bu yüzden burda sorma gereği duydum yardımcı olursanız sevinirim 1.si
joomlada site açmak bedavamı 2.si benim joomla türkçe ama yinede siteyi yönetemiyorum yani html kodlarını filan nerden yöneteceğim...??
 

mTanriverdi

Doçent
Şimdik şöyle oluyor. Joomla tamamen ücretsiz bir sistem. Sitenizi yönetmek içinde www.siteadi.com/administrator şeklinde girebilirsiniz. Ama dikkar joomlanızı Ftp'dena tarken ana dizine attıysanız siteadi.com/administrator şeklinde giriniz. Eğer ana dizine atmadıysanız siteadi.com/joomlaklasor/administrator şeklinde giriniz.
 

cok_zormus

Üyecik
mtanrıverdi teşekürler ama bunu biliyordum zaten benim sorunum şu mesala www.siteadı.com/klasöradı/administrator/ yazınca yönetim paneline giriyorum ama siteyi nasıl yönetecem mesela ana sayfayı nasıl düzenlicem sitemin o anki görünümü nasıl neerden öğrenicem siteyi nasıl yayımlıcam.. flan gibi yardımlarınızı bekliyorum..
 

cok_zormus

Üyecik
ya joomla.org u biliyorum joomlaturkiye.org uda kimse yardım etmiyoo bi yardım edin googledede joomla arattım pek bilgi çıkmadı sadece sunu öğrenmek istiyorum html kodlarını nerden yöneteğim..
 

joomlatr

Üyecik
Yönetim panelinde kullandığınız editör'de (haber kelediğiniz) HTML iconu mevcut tıklayıp yapıştırın. Modül olarak gösterip yayınlayacağım diyorsanız, yeni modül oluşturup ordan aynı işlemi yapıp. Modül posisyonu verip yayınlarsınız.
 

mTanriverdi

Doçent
Baktığınız zaman hemen hemen hepsi aynırıdır. Sen işin mantığını bil geri kalan herşeyi yaparsın ama joomla daha çok mantıklı geliyor.
 

joomlatr

Üyecik
Diğerleri ile karıştırmayalım. Joomla'nın içeriği ve yönetim paneli diğerlerinden daha kolay ve basit. Hatta ve hatta phpnuke install'da joomlanın kurulumunu taklit etmiştir ;)
 
Üst