Joomla Nasıl Kurulur?

Berkin Bozdoğan

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Kendi sitenizi Joomla kullanarak oluşturmak istiyor ama nasıl kurulacağını bilmiyor musunuz? Videoyu izleyin, bilgisayarınıza Joomla kurun.

Bir içerik yönetim sistemi olan Joomla, hazır web sitesi kurmak isteyenlerin ilk duraklarından bir tanesi. İlk bakışta karmaşık ve anlamsız gibi duran bu sistemler, aslında çok iyi hazırlanmış, kullanımı kolay olan sistemlerdir. Kendinize ait güvenlik seviyeleri üstün olan bir site kurmak istiyorsanız Joomla'dan faydalanabilirsiniz. Joomla, tıpkı bir program gibidir. Programı kullanmaya başlamadan önce nasıl çift tıklayıp kuruyorsanız, Joomla içinde aynı işlemi yapıyorsunuz. Hatta biraz web bilginizi kullanarak harikalar yaratabiliyorsunuz.

joomla_tema_buyuk.jpg

EasyPHP ile Joomla Kurulumu

Joomla'yı kurmak için illa ki bir sunucunuzun olması gerekmiyor. Joomla'yı bilgisayarınızda dahi kolaylıkla kullanabilirsiniz. Tek fark; üçüncü bir şahsın bilgisayarınıza kurduğunuz Joomla'ya ulaşamaması olacak. EasyPHP ise Joomla gibi içerik yönetim sistemlerini çalıştırabilmeniz için gereken aracı programlardan bir tanesi. Artık EasyPHP ve Joomla hakkında yeterli bir fikire sahip olduğunuzu düşünüyoruz.

Animasyonu İzleyin

:: EasyPHP ile Joomla'nın nasıl kurulduğunu öğrenmek için animasyonu izleyin.

Animasyonu İndirin

:: Windows için
:: Linux için
:: Mac için

Yazılımı ve Joomla'yı İndirin

:: Joomla 1.5 RC 1 indirmek için tıklayın.

:: EasyPHP 1.8 indirmek için tıklayın.

Bilgi İçin: Joomla.org ve EasyPHP.org
Hazırlayan: Volkan Taş
SDN - http://shiftdelete.net

lucifer

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Site yapımıyla ilgilenmiyorum ama öğrenmekte fayda var. ;) Çok teşekkürler :)

patrick

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
19
apachehb7.jpg

apache başlatılamıyor ve bu yüzden joomla anasayfasına ulaşamıyorum :S yardım lütfen...

-------------------------
EDİT: easyPHP yi tekrar kaldırıp yükledim, aşağıdaki şu uyarıyla karşılaştım;

Apache başlatılamıyor: başka bir Web sunucu Web portunu kullanıyor :^) başka bir web sunucu yok ki (yada benim bi bilgim yok) :S

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
@patrick, aynı zamanda ISS de kurmuşsun.
Önce onu kaldır => Denetim Masası -> Program Ekle Kaldır -> Windows bileşenleri ekle/kaldır.
Ya da kaldırmak istemiyorsan durdur => Denetim Masası -> Internet Information Services.

patrick

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
19
Elmacik dedi ki:
@patrick, aynı zamanda ISS de kurmuşsun.
Önce onu kaldır => Denetim Masası -> Program Ekle Kaldır -> Windows bileşenleri ekle/kaldır.
Ya da kaldırmak istemiyorsan durdur => Denetim Masası -> Internet Information Services.

Elmacik, teşekkür ederim... kimbilir ne zaman ISS ayarları yapıldı :S kaldırdım, şimdi sorun yok... apache çalışıyor :) (A)

cemuzel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende de böyle bir hata verdi. Ne yapmam lazım ?

cemuzel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Denizhan Dakılır dedi ki:
database nin ismini yalnış yazmış olabilirsin

SDN'nin animasyonuna göre herşeyi adım adım yaptım. İlk seferde oldu ama şimdi olmuyor. Napabilirim??

tulutas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
patrick dedi ki:
apachehb7.jpg

apache başlatılamıyor ve bu yüzden joomla anasayfasına ulaşamıyorum :S yardım lütfen...

-------------------------
EDİT: easyPHP yi tekrar kaldırıp yükledim, aşağıdaki şu uyarıyla karşılaştım;

Apache başlatılamıyor: başka bir Web sunucu Web portunu kullanıyor :^) başka bir web sunucu yok ki (yada benim bi bilgim yok) :S

aynı sorun bende de var.diğer arkadaşın dediğini yapmaya çalıştım ama olmadı.yardım lütfennnn

TozyeT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kurdum herşey güzel ama Türkçe nasıl yapacağım ?

YgmuR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tskler emeginize saglik cok basarili bir anlatim video icinde tskler bir suredir arastirma yapiyordum siteme portal kurmayi dusunuyordum ewet eklentileri acik kaynak olusu modulleri ve smf forum destekli bi cok ozelligi bulunan benim isteklerime cevap verebilecek bir portal joombla karsima cikti bi cok site gezdim ve sonunda burda durdum inaniyorum ki ilk adimda bi cok bilgi aldigimi burdan niye uye olmiyim ve bilgileri paylasmiyalim paylasilanlar la birseyler ogrenelim hepbirlikte diye dusundum burdayim araniza katildim umarim yardimlarinizi esirgemessiniz az cok webmasterlik bilgim var kendi bilgilerimi paylasmak icin burdayim sizler gibi paylasmayi cok seviyorum (ama acemi bir webmasterim ) halen daha cok sey ogrenmem gerek sayenizde eksiklerimi tamamlicam Joombla devam edecegim arastirmaya ama arastirdigim kadariyla bana isteklerime hitab edicek sekilde bugunku durumu... Geleleim burdaki benim sorunuma ewt yukledim easyphp indirdim kurdum sonra burdaki joombla yi da indirdim fakat ordaki arkadas galiba biraz eski oldu mesaji yazali siteye girdigimde baska bir surumu vardi onu yukledim versiyon : Joomla-1.5RC4 bunu yukledim videou da izledim 127.0.01 explore yazinca not found sayfa goruntulenmiyor diye birinci sorun ve easyphp yuklendiginde apche oke calisiyor mysql kullaniyor yazdi bana ok ledim tum islemleri yaptim sonra joombla yi easyphp www klasorune yolladim actim sayfayi olmadi bu versiyonun baska mi acaba 127.0.01 calisacak dosyasi yardimlarinizi bekliyorum tskler Sevgilerimle

YgmuR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaslar elektirikler gitt ozur flod gibi oldu ama galiba ben bu joomblayi kuramicam lutfen yardim ederimsiniz tskler yeni portalmi aramaliyim sizce dogru adreste oldugumu biliyorum sevgilerimle %( :S

YgmuR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
burdan cevap alamayinca bende hosting sirketime kurdurdum joomblayi yinede tsk ederim oyunlar bolumune olan ilgi kadar burda da olsa daha iyi olacak sevgilerimle tek bir sorunum kaldi host aldigim sirket tr de bende biliyorsunuz Kibristayim ve ftp acilmiyor burdan ulasamiyorum bu yuzden nasil yaparim onuda bilmiyorum varmi bir caresi onuda bilmiyorum yoksa modul eklenti filan yukleyemeyecegim :(( sevgilerimle