Joomla 1.7 RC1 Yayınlandı

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

kobenes

Üyecik
Joomla geliştiricileri Joomla 1.7 RC1 sürümünü yayınladılar. Joomla 1.6 sürümünün yayınlanmasından beri geçen 6 aylık süreçteki ilk ana sürüm olan Joomla 1.7 RC1 (release candidate), kararlı sürümden önceki son aday sürümlerdendir. Bu sürümle birlikte amaçlananlar; son kararlı sürüm yayınlanmadan önce gelişticiler ve site yöneticileri sitelerini gelişmiş şekilde deneyebilit ve eklentilerini test edebilirler, böylece gerekli raporlamalar yapılacaktır. Joomla 1.6.5 sürümünden Joomla 1.7.0 sürümüne göç - geçiş işlemleri test edilebilecektir.
Bu sürümde henüz Beta aşamasında sayıldığı için, ziyaretçilerinize açık sitelerde kullanılmaması gerekmektedir. Sadece test ve keşif amaçlı kullanmanız tavsiye edilmektedir.
Joomla 1.7 GA (general availability - genel sürüm) 19 Temmuz 2011 tarihinde yayınlanması planlanmaktadır. Bu tarihten sonraki önemli tarihler:

  • 10 Ağustos: Joomla 1.6 sürümü ömrünü tamamlayacak ve bu tarihten itibaren desteklenmeyecek
  • Ocak 2012: Joomla'nın yeni sürümü yayınlanacak
  • Nisan 2012: Joomla 1.5 ömrünü tamamlayacak
Joomla gönüllü geliştiricler tarafından geliştirildiği için, yukarıda verilen tarihlerde küçük oynamaların yaşanabileceğini lütfen gözardı etmeyiniz.

Joomla 1.7 RC1
 

Son mesajlar

Üst