Jobs, Android’i yok etmeyi planlıyormuş.

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
[h=2]Steve Jobs'ın biyografisini yazan Isaacson, 24 Ekim'de çıkacak olan kitaptan çarpıcı ayrıntılar paylaştı.[/h]
111021-stevejobs.widec.jpg

ntvmsnbc
Güncelleme: 15:47 TSİ 21 Ekim. 2011 Cuma

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından Apple’ın önceki hafta yaşamını yitiren efsanevi yöneticisi Steve Jobs, Google’ın Android işletim sistemini çıkarmasını ‘büyük soygun’’ olarak görüyordu. Jobs, Android’i yok etmek için Apple’ın kasasındaki tüm parayı harcamayı bile göze almıştı.
Bu iddialar, Jobs’ın ölmeden birkaç ay önce biyografisini yazdırdığı ünlü yazar Walter Isaacson’a ait. Isaacson, CBS televizyonuna yayınalanan 60 Dakika adlı programda, Jobs’ın Android yüzünden Google’a çok kızgın olduğunu, işletim sistemini ‘çalıntı’ olarak gördüğünü ve ona karşı ‘termonükleer’ savaş yürüteceğini söylediğini aktardı.
Isaacson, Jobs’ın kendisine “Bu yanlışı düzeltmek için son nefesimi de, Apple’ın bankadaki 40 milyar dolarını da son damlasına kadar harcayacağım” dediğini söyledi. Isaacson’ın açıklamaları, analistlerin, Apple’ın son aylarda Samsung ve HTC’ye yönelik dava süreçlerinin de aslında Android’i hedef aldığı yorumlarını doğrular nitelikte.

'AMELİYAT İÇİN ÇOK GEÇ KALDIM'
Steve Jobs ayrıca, hastalığıyla ilgili ilginç açıklamalarda da bulunmuş. Isaacson’ın aktardığına göre Jobs, kendisine ilk kez pankreas kanseri teşhisi konduğunda işi ciddiye almamış ve ameliyatı reddetmiş. Özel beslenme rejimi ve alternatif tıp yöntemleri uygulayarak hastalıkla mücadele etmeye çalışan Jobs, daha sonra ameliyat ve tedavi için çok geç kalmış olmaktan büyük pişmanlık duymaya başlamış. Nitekim ameliyat olmaya karar verdiğinde pankreasındaki tümör çoktan büyümüş ve komşu dokulara sıçramış haldeymiş.

Isaacson, Jobs’taki pankreas türünün ağır ilerleyen bir tür olduğu için zamanında müdahaleyle iyileşme ihtimalinin yüksek olduğu, ancak Jobs’ın aletrnatif ve spiritüel yollara başvurarak zaman kaybettiği yolundaki söylentileri de doğruladı.
Steve Jobs'ın Walter Isaacson tarafından hazırlanan ve kendisinin de onayladıüı biyografi kitabı önümüzdeki günlerde tüm dünyada piyasaya çıkacak.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25290912

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
desene kanserden değil kahrından ölmüş...
Android candır...

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
En başından beri söylüyoruz bu Apple derdi Android diye

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
madem o kadar istiyordu, zaten öleceğini biliyordu. üzerine bomba bağlayıp samsung'a ya da google'a saldırsaydı :)

BEFEGA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
:) Ah SJ ahh :flowers:

Kitabı çıksa da alsam :closedeyes:

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
O paraları bana ver ben yok edeyim jobs..:D

aagkn

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Zeki olduğu kadar epyce hayalperest'miş (bunu'da öldükten sonra öğrenmiş olduk).

meLodrama

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu teknoloji savaşlarına bi bakın ya korkutucu bütçelerle 40 milyar dolardan bahsediliyo bi o kadarda google desek microsoftuda kaç bi iki katıda o desek paralara bakın beyler. en son ne olacak internet minternet bitecek. eski günlere geri dönecegiz playstation ne playi ya atari oynamaya devam.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Bitirmediği tek iş bu olsa gerek.