Jo Alves Galatasaray'da! İşte Galatasaray'ın yeni golcüsü!

Bu konuyu okuyanlar

LAZER

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Premier Lig patentli oyuncuların takıma gelmesi gerçekten çok hoş ve gurur verici gelişme bana göre. Jo, inşAllah adı kadar kısa kalmaz..

Joao Alves de Assis Silva:4: pek kısa kalacak gibi görünmüyor :mrgreen::mrgreen:

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
B_5975_GSKLOGO_B.jpg

spacer.gif

22.01.2010 19:40

Jo İmza Töreni

Yeni transferimiz Jo Alves yarın saat 13:00'de Florya Metin Oktay Tesisleri Turgay Vardar Basın Odası'nda düzenlenecek imza töreni ile kendisini Galatasaraylı yapacak imzayı atacaktır.

Kamuoyunun ve medya mensuplarının bilgisine sunarız.

Galatasaray Spor Kulübü
http://www.galatasaray.org/futbol/futbol_as/haber/5975.php

ahky

Müdavim
Reaksiyon puanı
65
Şu imza törenlerinide şenlendirmek lazım aslında.Mesela bu hafta kendi evimizde maç.Maçtan önce taraftarın önünde stadda yapılsa imza töreni hoş olmazmı.o maçta forma giymez herhalde.

drsakal

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Varta senden haber bekler olduk. Bol bol haber bekliyoruz...

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
aazqqb.jpg

---------- saat 13:12 eklendi ---------- önceki mesaj saat 13:10 eklenmişti ----------

opsiyon yokmuş :(

LAZER

Asistan
Reaksiyon puanı
6
evet opsiyon yokmuş görünüşe göre 4 ay sonra yolcu

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
:D:D

Jo'ya GSBonus kartını veren Murat Yalçındağ, oyuncunun saçlarından dolayı ''Doğal bonus olan Jo'ya bonus kartını veriyorum'' diyerek espri yaptı.

Handikap

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
İmzalar atılıyor ve atılmaya devam edecek...

2.yarı ile, yeni Aslanları sahada göreceğiz,var mı bundan daha güzel bir mutluluk...

Bunu sağlayan emeği geçen herkese başta büyük transfer Haldun Üstünel olmak üzere herkese teşekkürler...:flowers:

judgment666

Asistan
Reaksiyon puanı
1
opsiyonun olmaması garip bir olay.. 4 aylık futbolcu ne için alınırki ? avrupadada oynayamıcak.. ilginç ve düşündürücü. Tabiki benim düşündügüm kadar yönetim kurulu üyeleride düşünmüşlerdir ve bir bildikleri planladıkları vardır heralde.. Yada çok pollyannacılık oynuorum.. opsiyon olmaması moralimi bozdu :hammer:

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
4 ay demek seneye Şampiyonlar Ligi'nde oynama fırsatı için önünde kocaman bir yol var demek. Baros yokken bu adamla bu işi başarmak lazım. 4 ay nedir demek doğru değil. Memnun kalırsak adamdan Haldun nasılsa halleder işi. :) Korkulacak bir durum yok ortada.

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
opsiyona bukadar takılmaya gerek yok..
jo , coşarsa ve Galatasarayda kalmak isterse , Halduna bi işaret çakması yeter :D

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Zaten Jo da Neill da Haldun Üstünel'le çok fazla bir şey konuşmadık diyorlar. Hemen ikna olmuşlar. :)

Şunu da ekleyelim. :)

435__330-jo-imzaladi.jpg

B_53fce5bccad73643b98c7428b19f4c3f.jpg

B_4170e56c6e3c81cfc610b1108cf5ae22.jpg

judgment666

Asistan
Reaksiyon puanı
1
buarada yılbaşı tatili için izinsiz ülkesinede gidemicek çünkü yılbaşı geçti :dil:

drsakal

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Varsın yıl sonunda ayrılsın. En azından gs bundan sonra genç futbolcuların kendilerini yeniden gösterebilecekleri Avrupada daha fazla takip edilen bi klup haline gelir. Artık futbolcular Türkiyeyi emeklilik adresi olarak değilde futbolla yeniden barışabilecekleri bi ülke olarak görecekler. Buda bize yeni jo lar olarak geri döner.

judgment666

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Demek birtek ben değil herkes Pollyannayı cok seviyomuş :w00t:

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
BİLEN DE KONUŞUYOR, BİLMEYEN DE.. OPSİYON NEDİR? SATIŞ OPSİYONU NE DEMEKTİR? İŞTE CEVABI.. Spor gazeteciliğinden habersiz, sadece haberciliğin Trilyonlarla yapılacağını, büyük reklam paraları ile büyük spor sitesi olacaklarını sananların çocukca haberleri kaosa sebep oluyor.. Paranın ve reklamın gücü ile hit bulan, ancak habercilikte yerlerde sürünen ÇARMIKLI GRUP sitesi sporx.com başta olmak üzere bilmeyenlere SATIŞ OPSİYONU ne demek açıklamak yine turkspor.net'e düştü.. İŞTE CEVABI..

Şimdi değerli arkadaşlar..
En kötü şey, ne olduğu bilinmeyen kavramlar üzerinde, bilmeyen bir çok insanın fikir yürütmesidir..

Bilgi kirliliği de bu olsa gerek..

Önce OPSİYON nedir buna bakalım..
Opsiyon çok kaba tabiri ile tarafları bağlayan ÖZEL ANLAŞMA dır..

Daha çok ekonomide kullanılan tabir futbolda, taraflar arasındaki özel anlaşmalarda da kullanılır olmuştur..

OBSİYON tek bir hareket, tek bir anlaşma değildir..
İsteyen yüzlerce opsiyonlu sözleşme imzalar..

Mesela her iki taraf, ister kulüp - futbolcu, isterse kulüpler arası opsiyonlu anlaşmalar imzalansa bile, bu anlaşmalar TFF ye gönderilmediği sürece hukuken tartışma konusudur..

İki kişi arasında sıradan imzalanan birer anlaşma niteliği durumundadır..

Yani bir mal alırken, bir kağıda ALDIM.. SATTIM imzalar..
bunun gibi bir şey..

Hele hele , bu OPSİYON sözleşmelerinde FİFA nın genel kuralları dışına çıkılıyor ve çok detaylı maddeler sıralanmıyorsa hiç bir hukuki geçerliliği de yoktur..

Yani OPSİYON ucu açık bir anlaşmadır..
ve çoğunlukla hukuka yansıdığında , eğer ayağı yere sağlam basan maddeler zinciri ile desteklenmemişse problem olabilecek özel sözleşmelerdir..

GELELİM FUTBOLDA OPSİYON ANLAŞMALARINA..

Burada da OPSİYON TEK değildir..

En bilinenleri..

ALIM OPSİYONLU SÖZLEŞME.. ve SATIŞ OPSİYONLU SÖZLEŞME dir..

ALIM OPSİYONLU SÖZLEŞME NEDİR?
Alım opsiyonlu sözleşmeyi yine JO üzerinden açıklayalım.

Şimdi Galatasaray jo 'yu kiraladı..
Dedi ki KARDEŞİM BEN 4 AYLIK KİRALIYORUM FUTBOLCUYU, EĞER MEMNUN KALIRSAM, SEZON SONUNDA FUTBOLCUMUZUN TALİPLİSİ ÇIKARSA, BONSERVİS BEDELİ ÜZERİNDEN ALIM HAKKI ÖNCE BANA AİTTİR..

Yani bonservis bedeli nedir? 8.2 milyon sterlin..
Sezon sonu bitti.
Bir başka takım Jo yu transfer etmek istiyor ve bonservis bedelini hatta fazlasını veriyor..
O zaman Galatasaray HAYIR ALIM OPSİYONUMUZ VAR.. ALMA ÖNCELİĞİ BİZİMDİR.. BİZ 8.2 MİLYON STERLİNİ VEREREK FUTBOLCUYU SATIN ALMAK İSTİYORUZ dediğinde, karşı tarafın eli kolu bağlanır..
(Nitekim geçen transfer döneminde Galatasaray Loic Remy'e talip olmuştu.. Ancak olay işte bu sebepten gerçekleşememişti..

İŞTE O GÜN TURKSPOR.NET'in verdiği haber şöyleydi..
2012 yılına kadar takımı Nice ile sözleşmesi olan Loic Remy, Lyon'dan Nice'e transfer olurken iki kulüp arasında özel bir anlaşma yapıldı.

Bu anlaşmaya göre, Nice kulübü Remy'i satma kararı aldığı zaman, Lyon REmy'e talipse ilk opsiyon lyon kulübüne ait.

Galatasaray Nice kulübüne Remy için resmi teklif yapınca, Nice kulübü obsiyonlu anlaşma gereği Lyon takımına REMY'E ÇOK CİDDİ VE İYİ BİR TEKLİF VAR, KENDİSİDE GİTMEK İSTİYOR. BİZİN İÇİNDE SORUN YOK.. AMA OBSİYON SİZEN NE DİYORSUNUZ diye sordu..

LYON Kulübü yetkilileri EVET BİZ REMY'İ İSTİYORUZ VE 15 MİLYON Euro VERİYORUZ diyerek REMY'e sözleşme gereği öncelik hakkını kullanarak talip oldu..

NİCE KULÜP BAŞKANI TAVIR KOYDU "O ZAMAN SATMIYORUZ"
REMY 'i Galatasaray'a satmak isteyen ve bu konuda anlaşma sağlanan Nice kulübü LYON'un bu transfere taş koyması üzerine açıklama yaptı HİÇ BİR YERE SATMIYORUZ..

....

Yani ALIM OPSİYONLU SÖZLEŞME böyle..
Şimdi bu nokta da aslında bu opsiyonun çok fazla esprisi yok..

Diyelim ALIM OPSİYONU YOK..
Sezon sonu G.Saray memnun, Jo memnun..
Jo ben burada kalmak istiyorum dedikten sonra, ne olursa olsun kulübünün de eli bağlanıyor..
Ayrıca Alım opsiyonu G.Saray da..
Ama bir takım çıktı 8.2 milyon sterlin hazır JO yu istiyoruz dedi..
Karşılığında Galatasaray VERMİYORUZ dediğinde şırak diye 8.2 milyon sterlini vermek durumunu kabul etmiş oluyor.

Alım opsiyonu olsa bile Galatasaray bu parayı verebilecek mi?
Ya da bu paraya değer bulabilecek mi?
Eğer YOK KARDEŞİM BİZE GÖRE BU KADAR PARA ETMEZ , ya da BİZ BU PARAYI VEREMEYİZ dediğinde zaten o anlaşmanın bir anlamı kalmıyor..

GELELİM ZURNANIN ZOOORT DEDİĞİ YERE..
TRİLYONLARI İLE REKLAM YAPARAK, PARANIN GÜCÜ İLE SPÜR GAZETECİLİĞİ YAPMAYA ÇALIŞAN ZAVALLILARIN ANLAMADIĞI NOKTAYA..

EVET EN ÇOK BİLİNEN VE UYGULANAN İKİNCİ BİR OPSİYONLU SÖZLEŞME İSE SATIŞ OPSİYONLU SÖZLEŞME

Evet ...
Jo'nun imza töreninde, bir gazeteci arkadaşın sorusu aynen şöyleydi..

JO'NUN SATIŞ OPSİYONU VAR MI?
Murat Yalçındağ ise bu soruya HAYIR SATIŞ OPSİYONU YOK dedi..

EVET TABİ Kİ SATIŞ OPSİYONU YOK..
PEKİ SATIŞ OPSİYONU NE DEMEK/

Bu şu demek.. Galataaray Jo yu alırken Manchester'e diyor ki..

BAK KARDEŞİM, ŞİMDİ BİZ BU JO 'YU KİRALIYORUZ.. RİJKAARD BUNU 4 AY DA OLSA YILDIZ YAPAR.. ŞİMDİ BU KARDEŞİMİZ RİJKAARD SAYESİNDE YILDIZ ADAYI OLDU AMA BURALARDA BİR İŞ YAPAMADI YANİ ÇOK FAZLA BAŞARILI OLAMADI. RİJKAARD BUNU YİNE PARLATIR. ZATEN TAKIMIMIZ AVRUPA LİGİNDE.. ŞİMDİ KİRALAMA DÖNEMİ BİTTİĞİNDE BU KARDEŞİMİZE GELECEK OLAN TALEPLER ÇOK YÜKSEK OLURSA, BİZ TEKRAR SATIŞINI ALAMAZSAK, ÇOK YÜKSEK RAKAMLARA SATILIRSA BİZ BUNUN PARLATMA BEDELİNİ ALIRIZ.. diyerek OPSİYONLU SATIŞ SÖZLEŞMESİ yapmak ister..

Yani..
diyelim ki bonservisi ne kadar 8.2 milyon sterlin..
Kiralama dönemi bitti..
Transfer dönemi başladı..
Jo AVRUPA YILDIZI OLDU..
20 MİLYON STERLİNLİK teklif var..

SATIŞ OPSİYONU G.SARAY DA OLMUŞ OLSA..
Jo ya teklif geldi..
20.2 milyon sterlin veriyorlar.
Galatasaraş SATIŞ OPSİYONUNU KULLANARAK, bu parayı aslan gibi alır..

SADECE VE SADECE BONSERVİS BEDELİ KADAR OLAN 8.2 milyon sterlini jo'NUN kulübüne BUYRUN BU SİZİN BONSERVİS BEDELİNİZ diye verir..

Aradaki farkı yani 12 milyon sterlini de YILDIZI PARLATIP, AVRUPA DA DEĞERİNİ ARTTIRDIĞI İÇİN, SATIŞ OPSİYONU DA ELİNDE OLDUĞUNDAN KASASINA ATAR..

Yani şimde Manchester SALAK MI, böyle YILDIZ ADAYI olan ve belki transfer döneminde çok para edecek bir futbolcusunun SATIŞ OPSİYONUNU G.SARAY'a versin..

Yani MURAT YALÇINDAĞ kendisine sorulan SATIŞ OPSİYONU VAR MI? sorusuna HAYIR demeyecek de ne diyecek..

PEKİ NASIL BİR OPSİYON..
Bunun cevabını imza töreninde JO verdi.
SEZON SONU GELDİĞİNDE, KİRALIK DÖNEM BİTTİĞİNDE, MASAYA OTURUP KONUŞACAĞIZ dedi..

İŞTE BU KONUŞMA ÖNCELİĞİN G.SARAY'DA OLDUĞU YANİ TARAFLAR İSTEDİĞİNDE OPSİYON ÖNCELİĞİNİN G.SARAY'da olduğunun da bir ispatı..

Ayrıca, bunca önemli transferi bitirmiş, büyük tecrübe edinmiş bir yönetim DÖRT AY OYNATTIK HADİ GÜLE GÜLE diyecek biz sözleşme yapacak kadar acemi olabilir mi?

Haa!.. UNUTMADAN ! sadece OPSİYON..
ALIM OPSİYONLU SÖZLEŞME ya da SATIŞ OPSİYONLU sözleşme ile sınırlı da değil..

İsterse futbolcu devrede olmaz, KULÜPLER ARASI DA OPSİYONLU SÖZLEŞME DÜZENLENEBİLİR..

Yani OPSİYON demek bir kalıp demek değildir..
İsteyene istediği kadar OPSİYON bulunur.
oPSİYON SÖZLEŞMELERİNİN hukuki geçerliliği tartışılır..
Mesela AURELİO 'nun Fenerbahçe ile yaptığı opsiyon sözleşmesini TFF UZLAŞMA ÇÖZÜM KURULU geçersiz saymıştı..

Yine Fenrebahçe ile Semih arasındaki opsiyonlu sözleşme yine hukuka havale edildi..

Umarım, çok geniş bir açılımı olan OPSİYON meselesini biraz olsun anlatabilmişimdir..

Yüzbinlerce ziyaretcimizin , bu OPSİYON meselesini bilmemesi gayet doğal..

Ama BİZ VAR YA BİZ, TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK SİTESİYİZ, YA DA GAZETESİYİZ, YA DA TELEVİZYONUYUZ DİYENLERİN bilmemesi çok büyük ayıp..

Hatta REZALET..
Ama yapacak birşey yok..

Çünkü hiç bir gazetenin başında artık GAZETECİLİKTEN GELMİŞ, İŞİN HAMURU İLE YOĞRULMUŞ GAZETECİ PATRON YOK..

spor medyasında çalışanların yüzde 90 ı aslında VASIFSIZ İŞCİ..

Bugün sokaktaki simitciyi alın, yarın köşe verin, yazı yazsın, hatta ona buna sallasın..
Hatta küfür etsin..
Hatta ben Türkiye'nin en büyük sitesinde yazıyorum..
ya da Türkiye'nin en büyük spor gazetesinde yazıyorum desin..

Kimsenin sen ne demek istiyorsun..
Sertifikan var mı?
Belgen var mı?
Nasıl dün simiciydin bugün köşe yazarı oldun millete sallıyorsun diye SORMAYA HAKKI YOK...

Çünkü artık bu işi yapmak için HİÇ BİR BİLGİ BİRİKİMİ, BELGE, SERTİFİKA ve DİPLOMA GEREKMİYOR..

Ve işin en ilğinç yanı AVRUPA BİRLİĞİ MÜKTESEBATINA GÖRE, artık HER MESLEĞİ YAPANIN BİR SERTİFİKASI olmalı..

OLMAYANLAR O MESLEĞİ YAPAMIYOR..

Ama bu Gazetecilikte, özellikle spor gazeteciliğinde geçerli değil..

VE ACI GERÇEK ŞU..

TÜRKİYE'DE MESLEK OLMAYAN TEK MESLEK GAZETECİLİK..

Durum böyle olunca..
OPSİYON olsa ne olur, olmasa ne olur..

SALLA GİTSİN..

Saim ALTUNTERİM
http://www.turkspor.net/default.asp?o=1&id=56842

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Süper yazı yazmış Saim Abi. :D

PRoMeTuS

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
şimdi takımın forvetleri sakatlandığı için uefadan özel bir izin alınamaz mı ya :S
mesela nondayı göndermedik ama sakatlandı uefa bu konuda özel izin verebilir mi ?

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Öyle bir şey olamaz. :D

PRoMeTuS

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
olsun ya valla bak ciğerini yerim uefa :D

her yerinden öperim falla :mrgreen:

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
B_5983_GSKLOGO_B.jpg

spacer.gif

Zorunlu Açıklama

Bugün yayınlanan bazı gazetelerde, yeni transferimiz Joao Alves'in kulübümüzden alacağı ücrete ilişkin çeşitli rakamlar yayınlanmıştır.

Joao Alves'in ücretiyle ilgili olarak basında yeralan rakamlar kesinlikle abartılı meblağlar olup, Galatasaray'ın ücret poltikası çerçevesinde varolan dengeler gözetilerek saptanmıştır.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.
http://www.galatasaray.org/kulup/haber/5983.php

onursevim

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
62
Medya Maymunları yine başladı sirk gösterilerine. Gs ye ne zaman bi yıldız gelse hemen kötüleyici bi haber olurdu yine adeti bozmadılar . Everton menajeri çok ağır sözler söylemiş sözde...

Siz bozmayın adetinizi biz BOZARIZ ADETİNİZİ :wink:

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
Medya Maymunları yine başladı sirk gösterilerine. Gs ye ne zaman bi yıldız gelse hemen kötüleyici bi haber olurdu yine adeti bozmadılar . Everton menajeri çok ağır sözler söylemiş sözde...

Siz bozmayın adetinizi biz BOZARIZ ADETİNİZİ :wink:

vatan gazeteside başlık atmış " geldiği gibi gecelerde " diye
halbuki adam elano ve ailesiyle yemek yemiş :)

Handikap

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
Saim ALTUNTERİM'in dediği gib:
Çünkü hiç bir gazetenin başında artık GAZETECİLİKTEN GELMİŞ, İŞİN HAMURU İLE YOĞRULMUŞ GAZETECİ PATRON YOK..

spor medyasında çalışanların yüzde 90 ı aslında VASIFSIZ İŞCİ..

Bugün sokaktaki simitciyi alın, yarın köşe verin, yazı yazsın, hatta ona buna sallasın..
Hatta küfür etsin..
Hatta ben Türkiye'nin en büyük sitesinde yazıyorum..
ya da Türkiye'nin en büyük spor gazetesinde yazıyorum desin..

Kendini bir türlü geliştiremeyen, araştırıp öğrenemeyen amigo ve şarkıcı yazarlar varken spor kamuoyunda böyle haberler çok çıkacaktır...

Yazık acıyorum hallerine...Okuyanlarını salak yerine koyup kendi salak fikirlerini enpoze etmeye çalışıyorlar ve bazı okurları hiç düşünmeden kapıyorlar valla...Dedikodu ve yalan haber dolu basını kınıyorum!...:thumbdown: