javascript arama motoru arıyorum

Bu konuyu okuyanlar

Betmen35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
javascript ile arama motoru yapmak mümkünmü acaba ? eğer mümkünse buraya kodu paylaşırmısınız ?

mirinkirin

Doçent
Reaksiyon puanı
358
Google, yandex, bing, duckduckgo vb. zibilyon tane arama motoru var, yenisini yapsanız bile onlar kadar iyi olamayacaksınız. Eğer özel aramalar yapmak istiyorsanız js ile özelleştirme kısmını ayarlayın, aramayı gene google yapsın, daha basit.

Betmen35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
neden yenisini yaptığım zaman onlar kadar iyi olamaz bu javascript ile mümkün değilmi ?

mirinkirin

Doçent
Reaksiyon puanı
358
neden yenisini yaptığım zaman onlar kadar iyi olamaz bu javascript ile mümkün değilmi ?
Js sadece bir dil, bir araç. Arka plânda bunun bin tane işi var. Şimdi baktım google 98 senesinde kurulmuş, 20 sene olmuş neredeyse. Bu 20 senede alınan yol, indekslenen sayfalar, yapay zeka algoritmaları, büyük veri uygulamaları, sesli arama özelliği(ses işleme), resimli arama özelliği(görüntü işleme), gif aratma bile var. Kaldı ki bir google önemli verileri ramler üzerinde tutuyor, bunun maliyeti, terabaytlarca veri... Türkiye'den arama yaparken buraya yakın sunucudan çekiyoruz veriyi, abdde birisi oradaki sunucudan çekiyor. Yapamazsınız demiyorum, yaparsınız, open-source arama motorları da var internette onları da inceleyin, ama hobi olur en fazla. Fazlası olmaz. Yahoo, bing bile dayanamadı rekabete, varlar ama 2.sınıf olarak varlar.

Betmen35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
anladım teşekkür ederim bilgi için

nevdar_1986

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Google, yandex, bing, duckduckgo vb. zibilyon tane arama motoru var, yenisini yapsanız bile onlar kadar iyi olamayacaksınız. Eğer özel aramalar yapmak istiyorsanız js ile özelleştirme kısmını ayarlayın, aramayı gene google yapsın, daha basit.

merhabalar. ben de bir web sitesi tasarlıyorum ve navbarımın sağ kısmına bir arama kutusu koyacağım. görünüm kodlarını oluşturdum ve çalışması için de gerekli kodları eklemiştim, kodu her sıfırdan yazıp denediğimde kod çalışıyor ama bir süre sonra çalışmıyor. yani, şöyle; arama kutusuna örneğin dünya haritası yazdığımda kodlar ilk başta çalışıyor ve 'dünya haritası' aramasının sonuçlarını yeni bir pencerede google arama sonuçları olarak açıyor, ama bir süre geçtiktem sonra (örneğin birkaç gün) aynı arama kutusuna yine dünya haritası yazdığımda bu kez boş bir google arama sayfası açıyor ve sitemdeki arama kutumda aramak istediğim kelimeleri tekrar google arama sayfasına girmem gerekiyor. bunu nasıl düzeltebilirim? google' ın kendi verdiği arama kutusunu da denedim ama onun görünümü tam özelleştirilemediğinden hoşuma gitmedi. mesela arama butonu 'ara' kelimesi yerine mercek işaretiyle gösteriliyor ve bunu değiştiremiyorsunuz.
çoklu arama yapan bir js kod listesi buldum ama onda da google yok ve kendim eklemeyi denediğimde yine çalışmıyor.

Son mesajlar