J7 Prime Kulaklıkta ses sadece sağdan geliyor

Uula5544

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Öncelikle merhaba, Dün ikinci eel samsung j7 prime aldım, herşey güzel di ama kulaklık taktığımda sesi sadece sağ taraftan veriyor. Hangi kulaklıkta denediysem sonuç aynı. Android Sürümü 7 ve yazılım güncelleştirmesi varmı diye arattığımda "Cihazınızdaki işletim sistemi yetkisiz bir yolla değiştirildi. yazılım güncellemelerini PC'nizde Smart switch kullanarak indirmeyi deneyin veya bir müşteri hizmetleri merkezini ziyaret edin." Diyor. Bunu görünce acaba yazılımsal mı diye düşündüm. Sizce ne dir nasıl çözülür?

realsim85

Asistan
Reaksiyon puanı
99
cihazınız rootlanmış 2.el telefon almayı birçok sebepden sevmiyorum en baskınıda bu ya rom atıyorlar ya donanımsal sorunlar ya da içerisine illagal yazılımlar vs olabiliyor,dediğiniz gibi yazılımsal olma ihtimali yüksek sorumluluk sizde olmakla birlikte cihaza yeniden stok rom yüklemeyi deneyebilirsiniz burada sorumluluk size aittir,belki de ürünün yazılımsal sorunu olduğu için yükleme yaptılar siz stok rom yüklediğinizde tekrar stabil çalışmayabilir,hiç açılmaya da bilir...

Uula5544

Asistan
Reaksiyon puanı
39
cihazınız rootlanmış 2.el telefon almayı birçok sebepden sevmiyorum en baskınıda bu ya rom atıyorlar ya donanımsal sorunlar ya da içerisine illagal yazılımlar vs olabiliyor,dediğiniz gibi yazılımsal olma ihtimali yüksek sorumluluk sizde olmakla birlikte cihaza yeniden stok rom yüklemeyi deneyebilirsiniz burada sorumluluk size aittir,belki de ürünün yazılımsal sorunu olduğu için yükleme yaptılar siz stok rom yüklediğinizde tekrar stabil çalışmayabilir,hiç açılmaya da bilir...
Aynen öyle, Cihazlara rom atma geçmişim var o yüzden aklıma ilk bu geldi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aldığım yere gidip değiştireyimmi yoksa ben çözebilirmiyim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bide telefonun ekranı değişmemiş diyordu ama ekran e kasanın bitiştiği yerlerde lastiğimsi kir gibi şeyler var, Bence değişmiş o da yapıştırıcısıdır diyorum