iyi bir CS:GO oyuncusu olmak.

Bu konuyu okuyanlar

yucesezar

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
öncelikle merhaba arkadaşlar iyi oynamak uğruna bilgisayarım da ki diğer oyunları sildiğim oyun olan cs:go'da vasat'ın üzerine çıkamıyorum bu durum artık can sıkıcı olmaya başladı amacım maçı kurtaran adam olmak olmasa da (henüz) raund başına ortalama 2 kill almak gibi bir hedefim var 56 saat'lik oyun süresi sonucu'nda şuan rank'ım silver elite mater, 11 rekâbetçi galibiyetim var kendimi nasıl geliştirebilirim?

Promethium

Doçent
Reaksiyon puanı
67
Öncelikle bunun sadece bir oyun olduğunu unutma sosyal yaşantının önüne oyun koyma, maç atmak yerine dm girip aim geliştir ekipman da önemli, profesyonellerin maçlarını izle twich 'de ki yayınlara bak nasıl pozisyonlarda nasıl hareket etmelisin öğren, aim kastıktan sonra kartala geldiğinde smoke yerlerini öğren, tekrarlıyorum bunun bir oyun olduğunu unutma ileride geçmişe dönüp baktığında ne güzel head shotlar attım demek yerine kişiliğini geliştirecek ortamlarda neler yaptım desen daha iyi olur.

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Sürekli ölüm maçı at ve silahların spray'lerini öğren. Özellikle AK47 ve m4a4 spraylerini öğren. İlk başlarda direk hs atman çok zor. O yüzden bu spray olayını çözersen büyük bir adım atmış olursun. Çok basitce anlatırsam sıkmaya başladığında aim'i yavaştan aşağı kaydır. Özellikle ak47'de sol alt tarafa doğru sıkmaktan korkma o mermi adama gidiyor ama çokta aşağı eğme tabi :D

Güzel bir rehber: Steam Community :: Guide :: Spray Patterns and Recoil Compensation for all CS:GO Weapons

Koşarak sıkma. Adamı gördüğünde dur hatta çömel ve spray yap. Zaten isabetli gidecek 4 mermi adamı 1 saniyede öldürecek.

Kesinlikle zırh al. Hatta önce zırh sonra silah al. Çünkü zırh olmadan her silahla kafaya tek yersin.

Mesela oyuna başladın ve ilk raunt yenildin. 2. rauntta hemen silah alma. 3 raunt boyunca para biriktir. 4. rauntta çek zırhı 4-2 yi birde flaş bomba felan al tam ekipman dal veya pus.

Kendini hangi silahta iyi görüyorsan onunla ilgili alıştırma yap. Eğer awp'de reflekslerin kötüyse ve çok alakasız yerlere sıkıyorsan hiç zorlama. Diğer silahlarla şansını dene.

Pistol rauntlarda (ilk rauntlar) usp ile veya glock ile kafaya sıkmaya çalış. Zaten işi çözdünmü zevkini tattınmı çok hoşuna gidecek :D

Crossfire'ı değiştirebilirsin. Daha küçük ve spray yaptığında hafiften açılan crossfire'lar var. Spray olayını öğrenirken çok işine yarar. Çünkü üstteki çizgi merminin gittiği yerleri gösteriyor.

Benim söyleyebileceklerim bu kadar.