İtopya ya gidip gaming pc alıcam (stok sıkıntısı)

cash menderes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Başlıkta yazdığı gibi itopyanın mağzasına gidip bir bilgisayar toplatmak istiyorum gitmeden önce pc nin tüm parçaları stoktamı diye kontrol ediyorum ancak 2 haftadır her seferinde ya bi işlemcisi yok bi rami,kasası hep bi şeysi stokta olmuyor
şimdide işlemisi stokta yok stoklar ne kadar sürede yenilenir fiyatta bi deyişiklik olurmu bilen varsa lütfen yazsın?

Bu arada almak istediğim pc de webteknonun çıkarttığı teknoking bi fikriniz varmıdır bu pc hakkında ne düşünüyorsunuz?
Teknoking yerine önerebileceğiniz birşey varmıdr?
İtopyada pc toplanırrken pc nin toplanışını izleyebilirmiyiz?
Cevaplarınız için şimdidien teşekkürler...​

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
2700X işlemci artık eskidi gibi.

Görkem Say

Emektar
Emektar
Reaksiyon puanı
25,065
2700X işlemci artık eskidi gibi.
Yayın ve render yapılacaksa 1300 TL civarına bulunabiliyor bence fiyatına göre bu dediğim konular için çok iyi. Oyun oynanacaksa Ryzen 3600 daha iyi tabi.

Başlıkta yazdığı gibi itopyanın mağzasına gidip bir bilgisayar toplatmak istiyorum gitmeden önce pc nin tüm parçaları stoktamı diye kontrol ediyorum ancak 2 haftadır her seferinde ya bi işlemcisi yok bi rami,kasası hep bi şeysi stokta olmuyor
şimdide işlemisi stokta yok stoklar ne kadar sürede yenilenir fiyatta bi deyişiklik olurmu bilen varsa lütfen yazsın?

Bu arada almak istediğim pc de webteknonun çıkarttığı teknoking bi fikriniz varmıdır bu pc hakkında ne düşünüyorsunuz?
Teknoking yerine önerebileceğiniz birşey varmıdr?
İtopyada pc toplanırrken pc nin toplanışını izleyebilirmiyiz?
Cevaplarınız için şimdidien teşekkürler...​
Toplamak istediğiniz bilgisayarı orada kararlaştırın onlar stoğa gelince tutup en son birleştirme işlemini yaparlar.

cash menderes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ben sadece oyun oyanmayı düşünüyorum 2700x fiyatı civarında oyun oynamlık bir işlemci önerirmisniz?
Ayrıca 2700x neden eski? Önemli olan içindekiler deyilmi yan, çekirdek iş parçacığı mb falan deyilmidir?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
İşlemcinin teknoljisi daha önemli oluyor ,genelde. 3600, OYUN İÇİN 2700X den iyidir mesela.

Emir Aydın

Dekan
Reaksiyon puanı
3,635
Oyunlarda tekli çekirdek daha önemli oluyor,işlemcinin çoklu çekirdek performansı ise genelde edit-render programlarında işe yarıyor.Sen sadece oyun oynayacaksan R5 3600 iyi bir tercih olur tekli çekirdek performansı R7 2700X den daha iyi,ha yanında render yapmam gerekir diyorsan R7 2700X alman daha mantıklı olur.