İthalatçı Garantili Telefon alınır mı?

Sinan705

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar normal marka garantili telefonlara göre Bazı modeller 300-400 lira daha ucuz. Tek nedeni sadece garanti kapsamının onlara ait olması mı yani telde başka bir sorun olmaz dimi? Ayrıca ithalatçı garanti çok mantıklı sonuçta bir sorun oldumu onlar yapacak, önemli olan sorunun yapılması ha marka kendi yapmış ha ithalatçı yapmış ne farkeder ki.

alphabet

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Arkadaşlar normal marka garantili telefonlara göre Bazı modeller 300-400 lira daha ucuz. Tek nedeni sadece garanti kapsamının onlara ait olması mı yani telde başka bir sorun olmaz dimi? Ayrıca ithalatçı garanti çok mantıklı sonuçta bir sorun oldumu onlar yapacak, önemli olan sorunun yapılması ha marka kendi yapmış ha ithalatçı yapmış ne farkeder ki.

Hocam cevabı kendiniz vermişsiniz zaten... Ama kısmen yanıldığınız noktalar var.

alphabet

Asistan
Reaksiyon puanı
86
@alphabet Hangi konuda yanıldım onu da söyler misin.

Belki soruyu sormadan yine cevabı kendin bulursun diye yanıldığın noktaları yazmamıştım ama madem sordun yanıldığın noktayı söyleyeyim o halde sana:

"Ayrıca ithalatçı çok mantıklı sonuçta bir sorun oldumu onlar yapacak, önemli olan sorunun yapılması ha marka kendi yapmış ha ithalatçı yapmış ne farkeder ki."

bu tespit çok yanlış bir tespit, ithalatçı firmalarla alakalı şikayetleri internetten okursan anlarsın. İthalatçı sorunu olması gerektiği çözse ve çözüm odaklı olsa tespitin doğru, ama bunu yapıyor mu o ithalatçı firmalar acaba?

Sinan705

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
@alphabet Kardeşim yapacak tabi sorunu çözmeden gönderse kimse ithalat almaz yani. İllaki ufak tefek sorunlar olabilir ama o kadar olsun garanti firmalar da yeri geldi sorunu tam çözemeden gönderiyor ya da yapsa bile bu sefer başka bir sorunla geliyor cihaz. Bu durum başıma bikaç kere geldi.

alphabet

Asistan
Reaksiyon puanı
86
@alphabet Kardeşim yapacak tabi sorunu çözmeden gönderse kimse ithalat almaz yani. İllaki ufak tefek sorunlar olabilir ama o kadar olsun garanti firmalar da yeri geldi sorunu tam çözemeden gönderiyor ya da yapsa bile bu sefer başka bir sorunla geliyor cihaz. Bu durum başıma bikaç kere geldi.

hocam ben de cihaz alma arefesindeyim ve fazlaca araştırma yaptım. Xiaomi Mi5s ve Sony Xperia X arasında kaldım, Xiaomi bariz olarak daha performanslı bir cihaz ama ithalatçı firmalar ile alakalı o kadar çok şikayet var ki bu sebepten Xperia X alacak gibiyim.

Haklısın Sony Türkiye de çok iyi değil servis konusunda. Ama şöyle bir durum var ki telefonların kutudan çıkar çıkmaz ilk bir haftalık kullanım sonucu ortaya çıkabilecek sorunları oluyor ve bu gibi durumlarda ithalatçıdan para iadesi veya değişim almak internette yaptığım araştırmaya göre çok baş ağrıtan bir süreç halini alıyor.
Bu konuda kutudan sorunlu ürün çıkar mı çıkmaz mı olayı çok muamma. Kim bir asgari ücret döktüğü cihazın kutudan arızalı veya sorunlu çıkmasını ister ki, çıkarsa da hemen değişim yapılması gerekir. Ha yapılmazsa da bu çok canımı acıtır açıkçası benim. Ki gördüğüm kadarıyla ithalatçılar 2 günlük sorunlu cihazları bile 45-50 gün serviste bekletebiliyormuş.
--- Gönderi Güncellendi ---
Ah şu Huawei'ler ucuz olsaydı da alsaydık, adamlar servis konusunda Apple'ı bile solladı bence.

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
İthlatçı telefon alıcaksan inatçı olacaksın biraz. Birde yedek sağlam telefonun mutlaka olmalı. Yarın bir gün sorunun çözülmezse ver thh ye sonuç çıkana kadar kullanırsın yedek telefonu ya paranı verırler ya sıfır telefon verırıler ama baya uğraşırsın :D

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
alacağın markaya göre değişir.samsung alacaksan ithalatcı alabilirsin.servisleri farketmiyor. hepsi işe yaramaz .

Sinan705

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bende Huawei P9 düşünüyorum ama Vatan, Teknosa gibi yerlerde ortalama 2500 civarı. İthalatçı Garantili 2000 civarı var hepsiburada da. Şüphede kaldım ne yapsam diye.

alphabet

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Bende Huawei P9 düşünüyorum ama Vatan, Teknosa gibi yerlerde ortalama 2500 civarı. İthalatçı Garantili 2000 civarı var hepsiburada da. Şüphede kaldım ne yapsam diye.

Huawei servisi aradaki 300-400 TL lik farkı hak eder seviyede şuan. İlk 3 ay düşürüp ekranı kırsanız bile ücretsiz ekran değişimi yapıyorlar. Apple'da bile bu hizmet yok ki bu yüzden Huawei'nin ithalatçılı alınmasını önermiyorum
@Sinan705

Huawei P9 (Huawei Türkiye Garantili) Fiyatı - Taksit Seçenekleri

2150 TL burada Huawei Türkiye garantilisi

alphabet

Asistan
Reaksiyon puanı
86
@Sinan705

2150 TL burada Huawei T
@alphabet Dostum 2045 TL olanı buldum bunun bir farkı yok dimi normal Huawei Türkiye Garantili.

He aynısıymış sadece renkten dolayı fark var vay çakallar. En iyisi Titanyum Gri ama ya. Asalete bak...

hocam gümüşte altta huawei türkiye garantili simgesi yok, arayıp sorun emin olmadan almayın. Belli olmaz satıcı hepsiburada değil sonuçta

nFzUzn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İthalatçı firma garantili telefon kesinlikle tavsiye etmiyorum benim bilader aldı g4 ithalatçı firma garantili kronik sorun olduğu için telefonun ana kart sorunu oldu ama karşısında muhattap bulamadı firma telefonları açmıyo şimdi parasını çöpe atmış oldu

Sinan705

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
İthalatçı firma garantili telefon kesinlikle tavsiye etmiyorum benim bilader aldı g4 ithalatçı firma garantili kronik sorun olduğu için telefonun ana kart sorunu oldu ama karşısında muhattap bulamadı firma telefonları açmıyo şimdi parasını çöpe atmış oldu
Dostum LG zaten kronik sorunları olan bir marka iken siz birde bunun üstünü İthalat Garantili almışsınız. Ben Huawei almayı düşünüyorum. Fakat fiyatların düşmesini beklemek zorundayım bakalım.

nextman

Profesör
Reaksiyon puanı
567
Bu güne kadar Xiaomi ithalatçı olarak aldım hiç sıkıntı yaşamadım şimdi Mi Note 2 var ona gelene kadar bir çok ürün kullandım marka ve model çok önemli bence

nFzUzn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Dostum LG zaten kronik sorunları olan bir marka iken siz birde bunun üstünü İthalat Garantili almışsınız. Ben Huawei almayı düşünüyorum. Fakat fiyatların düşmesini beklemek zorundayım bakalım.
Biz aldığımız zaman öyle kronik problem yoktu kardeşim elektronik aletler şans işi yarın ne olacağını bilemiyosun onun için hangi marka hangi model olduğunun önemi yok bence orjinal garantili ürün almanı tavsiye ederim 300e 500e bakma derim ben

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Ya ha garantisiz yurt dışın dan telefon aldınız ha itfalacı firma garantili aldınız aynı hepsinde zaten servisleri genellikle beş para etmez çok uğraştırıyorlar bir arıza olunca yani garantinin bir espirisi kalmıyor kimi zaman mail kayıtsız çıkıyor onun için de telefon aç falan seni yine uğraştırıyor bin de bir ihtimalde olsa. 300 400 tl kar edersin büyük bir sıkıntı çıkmaz sa şanslısın çıkarsa artık o kar sana zehir gibi gelir ben şirket için lg g3 aldım sıkıntı çıkmadı şansıma ama aldığım yer sağlam dı ve Arıza durumun da bizzat servise kendileri gönderiyordu sen kargo ile falan uğraşmıyorsun.