İthalatçı Garantili Note 8 veya Note FE almak mantıklı mı?

TheMetehan06

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Arkadaşlar hepsiburada sitesinde yine satıcının hepsiburada olduğu Samsung Galaxy Note 8 cihazını almayı düşünüyorum ama çok büyük korkularım var. Daha önce hiç büyük meblağlarda internetten alış-veriş yapmadım. Baştan bi güven sorunum var yani. Biliyorsunuz, teknosa Vatan gibi yerlerde 5000TL fiyat etiketi olan bir cihazı 3300Tl'ye vaad ediyorlar sonuçta insanın içine kurt düşüyor. Onun dışında eğer ben bu cihaz ile ilgili sorun yaşarsam ne yapacağım? Işık sızması gibi kronik bir problem varmış mesela. Kronik problemlerden birini yaşarsam nereye başvuracağım? ekran kırılmasını vs zaten normal firma da karşılamıyor ancak cihazıma zarar gelirse ithalatçı firmaya ne kadar güvenebilirim? Şarj girişi arızalanırsa, kulaklık girişi ağrızalanırsa veya batarya problemi yaşarsam ithalatçı firma bana ne kadar yardımcı olur? Yanıtlayabilirseniz sevinirim.

Bir de Note serisini çizim yapmayı çok seven birisi olarak tercih etmeyi düşünüyorum. Note FE de cazip fiyatla satışa sunulmuş. 2100Tl'ye Note FE mi almak daha mantıklı olur yoksa 1200Tl fark ödeyip Note 8 mi?

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,413
İthalatçı garantili galaxy note 8 almak daha mantıklı olacaktır.

Abdülkadir123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Note 8 daha mantıklı. ithalat garantisi al boş yere paran gitmesin. Telefon iki yıl içerisinde kırmadığın sürece öyle kronik bir problem çıkaracağını sanmam. Kırılınca zaten hiç bir garanti karşılamaz.

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
ithalatcı tavsiye etmem.hepsiburadadan kendi satıcısından yada n11 den yüksek puanlı satıcıdan alabilirsiniz.ben iki kez aldım gönderim noktası hiçbir sıkıntı olma dı .ışık sızma olayı var.ama kullanımı etkılemıy or yalnız batarya ondanmıdır ne çabuk tükenıyor

root61

Profesör
Reaksiyon puanı
459
Bence FE al işini gör daha iyi güncel model çıkarsa ona geçersin. Paralel ithalat da yüksek fiyatlı cihaz almaya değmez.

Arslanturk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
İthalat telefonlarda knox olayı sıkıntı. Ben de C7 Pro aldım. Çok şükür knox 0x0 geldi. Aldığın yer ile iletişim kurup öyle al. Hepsiburada dan alman daha iyi. Müşteriye en iyi desteği orası sunuyor. İadeler de bile sorun yok. Biri tel almış. Knox 0x1 gelmiş. Ürünü yollamış. Parasını geri yollamışlar.

TheMetehan06

Asistan
Reaksiyon puanı
26
ithalatcı tavsiye etmem.hepsiburadadan kendi satıcısından yada n11 den yüksek puanlı satıcıdan alabilirsiniz.ben iki kez aldım gönderim noktası hiçbir sıkıntı olma dı .ışık sızma olayı var.ama kullanımı etkılemıy or yalnız batarya ondanmıdır ne çabuk tükenıyor

Bataryada kaç saat ekran süresi alabilirim bilgi verebilir misiniz? Bir de parlaklığı en düşük seviyeye almak gerekiyor mu? Gün içerisinde en fazla 6 saat ekran açık durur bende sıkıntı olur mu?

İthalat telefonlarda knox olayı sıkıntı. Ben de C7 Pro aldım. Çok şükür knox 0x0 geldi. Aldığın yer ile iletişim kurup öyle al. Hepsiburada dan alman daha iyi. Müşteriye en iyi desteği orası sunuyor. İadeler de bile sorun yok. Biri tel almış. Knox 0x1 gelmiş. Ürünü yollamış. Parasını geri yollamışlar.

Kmox 0x0 ile Knox 0x1 arasındaki fark nedir?

emrettttttttttt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
ithalatçı garantili al üstüne fixback onarım paketi almis gibi tr garantiliden daha iyi hale gelmiş olur en azından ürün düşse cam kırısa tr garantili kullanıcı hatası diyecek ama burdan ücretsiz değişim yaparsın

Arslanturk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bataryada kaç saat ekran süresi alabilirim bilgi verebilir misiniz? Bir de parlaklığı en düşük seviyeye almak gerekiyor mu? Gün içerisinde en fazla 6 saat ekran açık durur bende sıkıntı olur mu?

Kmox 0x0 ile Knox 0x1 arasındaki fark nedir?
Knox olayı 0x0 fabrikadan çıktığı gibi eline gelen, 0x1 fabrikadan çıkıpta ithal firma tarafından açılıp baska bir uygulama, yazılım yüklenen gibi kurcalanan telefon sanırım. Googleden araştır.

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356

son verilerim

Ekli dosyalar

• Screenshot_20180315-203253.jpg
    Screenshot_20180315-203253.jpg
    42.6 KB · Görüntüleme: 690

Arslanturk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bendeki C7 Pro 3300 mah batarya var. Bana 3-4 gün gidiyor.

uclerb

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Aradaki 1200 lira için note 8 almaya değmez bana kalırsa. Ben note fe kullanıyorum çok da memnunum kendisinden.