İtalyanların gözü Terim'de

maxxdump

Dekan
Reaksiyon puanı
6
2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda ay-yıldızlıların başarılı bir performansla çeyrek finale yükselmeleri, İtalyan spor basınında teknik direktör Fatih Terim'e yeniden büyük ilgi gösterilmesini de beraberinde getirdi.

Terim'in, dün Cenevre'de düzenlediği basın toplantısına, bugünkü İtalyan spor gazeteleri de geniş yer ayırdı. İtalyan basınındaki haberlerde, Terim'in yeniden İtalya'ya dönme olasılığı üzerinde durulması da dikkati çekti. La Gazzetta dello Sport'ta "İmkansız diye bir şey yoktur" başlığıyla sunulan haberde, Terim'in, "İtalya'da yeniden Serie A'da çalışmaktan büyük mutluluk duyarım. Oraya gelmek istememin nedeni rövanş isteği değil" dediği belirtildi.

Habere göre Terim, İtalya'dan kendisine bir teklif olup olmadığına ilişkin soruya da "Bırakın önce Avrupa Şampiyonası'nı bitireyim, yirmi gün sonra tekrar konuşuruz. Ne olacağını bilemiyorum" diyerek yanıtladı.

Tuttosport gazetesi de Terim'in bu soruyu şu sözlerle yanıtladığını yazdı: "İtalya'ya geri dönmek isterim, ama önce müsaade edin burada, İsviçre'de kazanayım. İtalya'ya Avrupa Şampiyonu olarak dönersem, çok daha farklı olur değil mi?"

Corriere dello Sport ise Terim'in, "Ülkenize teknik direktörlük için geri dönmek istiyorum. Ne zaman? Hele bir Avrupa Şampiyonası bitsin, bazı telefonlar gelebilir" dediğini yazdı. Habere göre Terim, AC Milan'da kendisine yeterince zaman tanınmaksızın işine çabuk son verilmesinden dolayı içinde bir tür intikam duygusu taşımadığını da kaydetti. Haberde Terim'in, "İtalyan futbolundan intikamınızı almak mı istiyorsunuz?" sorusuna karşılık olarak, "Hayır amaç bu değil. Ama elbette bir rövanş istiyorum. Çünkü gerçek Terim'i sadece Floransa'da görebildiniz" dediği belirtildi.

"İTALYA İLE FİNALDE KARŞILAŞALIM"

Haberlerde, çeyrek finale yükselebilmek için bu akşam Fransa'yı yenerek, Hollanda'nın da Romanya'yı yenmesini beklemek durumunda olan İtalya için Terim'in moral vermeye çalıştığı da kaydedildi. Corriere dello Sport, haberinde Terim'in İtalya değerlendirilmesini ön plana çıkararak, "Terim mutluluktan uçuyor: İtalya ile finalde karşılaşalım" başlığını kullandı.

Terim'in, Fransa'ya karşı İtalya'yı destekleyecek olan Terim'in şöyle konuştuğu belirtildi: "İtalya kalbimde. İtalya, Fransa'yı yenip çeyrek finale çıkacak. Bunu böyle yazın: Sorun yok, kazanacaksınız. Çeyrek finalle yola devam edeceksiniz. Biz Viyana'ya kadar gideceğiz. Finalde kimle karşılaşacağız? İspanya, belki de İtalya. Evet, Türkiye-İtalya. Biz kesinlikle orada olacağız."

Terim'in İtalya'daki ilk göz ağrısı Floransa'yla ilişkileri konusunda ise "Pek çok taraftarın benim galibiyetimden mutluluk duyacağını biliyorum. Ben de Floransa'yı kalbimde taşıyorum" dediği kaydedildi.

La Gazzetta dello Sport'un haberine göre de İtalya'da pek çok kişiden kutlama mesajı aldığına değinen Terim, şöyle konuştu: "İtalya'nın kalbimde ayrı bir yeri var. İtalyanların bana olan sevgisini biliyorum. Sürekli telefonlar, mesajlar geliyor. Bugün Gökmavilileri desteklemek için belki Zürih'te olacağım. Finale yükselmeyi, finalde İtalya'yla karşılaşmayı umuyorum. Haydi! Ayın 29'unda Viyana'da buluşalım."

Tuttosport gazetesiyse, Terim'in, "Şimdi İtalya'yı destekleyeceğim" sözünü başlığa taşıdı. Haberde, Terim'in, "Fransa ile oynanacak maçta tribünlerde olacağım. Böyle bir maçı kaçırmak istemem. Tabii ki Gök-mavilileri destekleyeceğim. Çeyrek finale çıksınlar, finalde buluşalım" dediği kaydedildi

kaynak : http://www.ligtv.com.tr/Euro_2008.aspx?r=1&hid=40054

anarchst

Profesör
Reaksiyon puanı
4
bu italyan medyası bizimkileri hiç aratmıyor. fatih terim şu an kafamda sadece hırvatistan maçı var diyor. onlar burdan neler çıkarıp manşetlere taşıyorlar :D

Regionella

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Yanlış seçim.Fatih Terim'de doğru dürüst futbol bilgisi bulunmadığı kanaatindeyim.
Eğer maç kazanıyorsak futbolcularımızın özverisiyle kazanıyoruz.

hta1905

Profesör
Reaksiyon puanı
1
DoktorTR dedi ki:
Yanlış seçim.Fatih Terim'de doğru dürüst futbol bilgisi bulunmadığı kanaatindeyim.
Eğer maç kazanıyorsak futbolcularımızın özverisiyle kazanıyoruz.

Bir Galatasaraylı olarak UEFA Kupası ve kazandırdığı lig ve kupa şampiyonluklarından ötürü Fatih Terim'e minnettarım.Milli takımda da aynı başarıyı göstermesini isterim.Ama Fatih Terim, bu kazandığı başarılardan sonra biraz yüksekten bakmaya başladı çevresine.Herkesin Portekiz maçı oynanmadan önce öngördüğü hataları,o maç oynandıktan sonra gördü.Ben yaparsam olur diye mi düşünüyor,yoksa bazı oyunculara duygusal olarak mı yaklaşıyor,bu konuda kafam biraz karışık.

Bir de medyayla yaşadığı polemikleri kendisine hiç yakıştırmıyorum.Medyanın çoğu haberinin yalan olduğunu biliyorum,hatta yıpratmaya çalışanlar da kesinlikle var.Ama gerilimin bir parçası olması bizleri üzüyor.Saçma bulduğu soruları cevapsız bıraksa,onun kuyusunu kazmaya çalıştığını düşündüğü insanlar hasedinden çatlar.İtalyanlar da polemiğe bayıldıkları için Fatih Terim'i çok seviyorlar.

Regionella

Profesör
Reaksiyon puanı
7
2 üstteki terbiyesiz mesaj atan ve mesajı şimdi silinen anarşist nickli üye uçuruldu mu bilmiyorum ama uçurulması gerekiyordu.

chimera

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
574
anarchst, isimli üyenin mesajı silinmiştir. Yaptığı yorumlarda biraz daha dikkatli olması gerektiğini kendisine hatırlatıyorum...

anarchst

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Chimera dedi ki:
anarchst, isimli üyenin mesajı silinmiştir. Yaptığı yorumlarda biraz daha dikkatli olması gerektiğini kendisine hatırlatıyorum...
tamam biraz terbiyesizlik yapmış olabilirim hatta haddimi de aşmış olabirim. hepsine eyvallah. kalbini kırdığım kişidende özür dilerim.ama herkese soruyorum fatih terime futbol bilgisi yok diyen birisi de haddini aşmış terbiyesizlik yapmış olmuyormu?

Regionella

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Önemli değil,tşk.
Yine diyorum,Fatih terim'de eskisi gibi futbol bilgisi yok.Fatih Terim'in yüzüne de söylerim bunu.Belki benden çok fazla bilgisi vardır ama o adamın futbol bilgisi yok,Avrupa şampiyonasındaki diğer teknik adamlara kıyasla.

chimera

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
574
anarchst dedi ki:
Chimera dedi ki:
tamam biraz terbiyesizlik yapmış olabilirim hatta haddimi de aşmış olabirim. hepsine eyvallah. kalbini kırdığım kişidende özür dilerim.ama herkese soruyorum fatih terime futbol bilgisi yok diyen birisi de haddini aşmış terbiyesizlik yapmış olmuyormu?

İyi güzel diyorsun da burada Fatih Terim' e hakaret yok ki. Kişisel görüşler burada paylaşılabilir hakarete ve küfüre gidilmediği sürece. Senin yazmış olduğun kişiye küfür ve hakarete giriyor. Arada ki fark bu.

Bu arada şuan da yapmış olduğu davranış örnek bir davranıştır. İnsanlar birbirlerinden özür dileyebilmeyi bilmemelir.

Teşekkürler.

mnyk

Asistan
Reaksiyon puanı
1
"...Jübilesini 1985 yılında yapan teknik adam, 1987 yılında MKE Ankaragücü'nün başına geçti. 2 Sene bu takımı çalıştırdı. Takımı 6. sıraya kadar yükseltti. Ardından 1989 - 1990 Sezonunda Göztepe'yi çalıştırdı. 1990 yılında A Milli Takımı çalıştıran Alman teknik direktör Sepp Piontek'in yardımcılığına getirildi. 1993'te 21 yaş altı milli takım ile Akdeniz Oyunları'nda şampiyon oldu. Aynı sene Türk Milli Takımı'nın başına geçti. 1996 yılında, teknik direktörlüğünü yaptığı milli takım, tarihinde ilk kez avrupa şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

Euro 1996'da başarı gösteremeyen Terim görevinden istifa ederek Galatasaray kulübünün başına geçti. 1996 - 2000 seneleri arasında takımını 4 kez şampiyon yaptı ve 2000 senesinde EUFA kupasını ilk kez Türkiye'ye getirdi. 2000 - 2001 sezonunda Fiorentina'yı çalıştırdı. 2001'de AC Milan'ın başına geçen "imparator" lakaplı teknik adam 2003 senesine kadar bu takımı yönetti..."

Alıntı: http://www.biyografi.info/kisi/fatih-terim

Hangi başarısızlık?

Fatih Hoca Türkiye'ye gelmiş nadir kaliteli hocalardan biridir. Bugün bu nitelik de işte Mustafa Denizli gibi en fazla 2-3 kişi sayabiliriz. Böyle bir Türk'ün değerini bilelim... Bir de benim dikkatimi çeken bazı kişiler sırf Fatih Terim Galatasaralı diye EURO 2008'de başarılı olmasından çekiniyorlar. Bu lafım burdaki kimseye değil yanlış anlamayın. Etrafımda gördüğüm durum bu... Basında da bazı kişilerin insafsızca yorumlar yaptığını düşünüyorum. Adamın futbol bilgisi yok, vermişler gaztenin birinde köşe, yazıyor da yazıyor. Ne olursa olsun bu adam çeyrek finale çıkardı bizi. O basının çok sevdiği Ersun Yanal ne yaptı? Yunaistanı iki maçta da yenemedi. Bırak Türkiye'de Gürcistan'ı yenemedi. Fatih Terim futbol bilmiyor ama futbolculara iyi gaz veriyor diyen kişiler: O zaman Ersun Yanal da gaz yapsaydı kardeşim. Demek ki başarı konuşarak değil, işleyerek elde ediliyor...