İstiklal Marşı'na THY Yorumu

Bu konuyu okuyanlar

bawyera99

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaş dünyanın heryerinde şirketimiz ismimiiz marşımız okunuyor adamlar bunu anlatıyor daha ne konuşuyorsunuz gururlanmamız lazım aslında ama nerde hem bu bi reklam değil bilgilendirnme amaçşlıdır

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Bu ülkedeki insanlara yaranılmaz. Bunu bu konu için söylemiyorum.

Bi müzikde, bi filmde, bi şirket ünvanında, bi kitapda, bi gazete logosunda, bi reklamda vs vs. dini ve milli unsurlar kullanılınca "aa bak nasılda dini/milli duyguları sömürüyor" denir. Kullanmayınca da "ne güdüğü belirsiz, kim bilir kime çalışıyo, milli/dini unsurları göstermeye korkuyo, işine gelmiyo" bilmem ne denir.

En iyisimi at gözlüğü takacaksın milleti dinlerken. Sen ne biliyorsan o, o kadar.

_Hayali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Milli marşımızı ne hale getirmişler. Sacmalamislar resmen
Böyle bi' yorum olmasaydı şaşardım.
İnsanın istediğine inanması oldukça kolay. Fakat olasılıkları göz önüne getirmek gerek.
Bu tür bi' hareketten nasıl olumsuz bi' anlam çıkabilir?

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Türk Hava Yolları'ndan İstiklal Marşlı reklam filmi

Türk Hava Yolları, değişik ülkelerin çalgılarıyla İstiklal Marşı'nın çalındığı bir reklam filmi hazırladı..

[video=youtube;GVXHwnZaLvw]http://www.youtube.com/watch?v=GVXHwnZaLvw[/video]

Sonunda pc başına geçip dinleme fırsatı buldum fikrim %100 çok güzel olmuş beğenmeyenler içinde ne yapalım zevkler ve renkler tartışılmaz hani.

MrtKrt

Asistan
Reaksiyon puanı
1
başka yerlerden kopyala yapıştır yapacağınıza kendi fikirlerinizi paylaşsanız :) Bu bile insanımıza bu kadar zor gelirken emek verilerek ortaya çıkan bir ürünü hor görmek ne kadar kolay geliyor değil mi :)

Anlamadım hocam ben mi kopyala yapıştır yapmışım ? :)

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
bence gayet iyi bir noktaya değinmiş. gazetelerde türk bayrağı ve atatürk resimleri ne arıyor o halde. trajlarına neden alet ediyorlar kutsal değerlerimizi. peh

Bunlar kutsal değerler değil, manevi değerler öncelikle bunun farkında olmalısın. Türk parasında, okul kitaplarında, aydın kesimin evinde,.. Her yerde Atatürk ve Bayrağımız bulunur. Çünkü simgedir. "Tiraj" yükseltme amacı güdülmez. "Hatta ay yıldızi istiklal marşını her yerde yasaklayalim ki kimse kullanıp değerler üzerınden prim yapmasın" Ben bu tarz sorumsuzca bir üslupla yazdığı yoruma sinirlenirim. Burda eleştirel bir yorum yok! Saçmalamışlar bu ne biçim iş demek gibi boş bir yorum bu da.