İşte Türk Yapımı Bilgisayar Oyunları

Bu konuyu okuyanlar

kosasker

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
İlgin için sağol kardeşim, birşey daha öğrenmiş oldum. Durum öyle değil, iki defa beni banladı bunların sistemi. Üstelik bende crack felan hiçbirşey yok. Orjinal oyun aldım.

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Yerli bilgisayar oyunlarından ne yazık ki hala çıt yok!

Oyunların çoğu mobile döndü. Türk yapımı andorid ve ios oyunları ise tam anlamıyla coşmuş durumda.

Yerli mobil oyunlarının listesine burdan bakabilirsiniz.

ahmtyks

Asistan
Reaksiyon puanı
2
aslında bu tarz forumlarda birlik olunup bir oyun çıkabilir

ariakas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dedektif Fırtına vardı. Adventure oyunu. Beni pek sarmıştı zamanında. 2 si gelsin diye beklemiştik.

Snipertr

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Crysis in Türkçe çıkması bence yeterlidir. daha ne bekliyordunuz ki. Mesut ta belki milli takımımızda oynasaydı bu kariyeri yapamayacaktı.

Bu tff ile bu medya ile mi uğraşacaktı top mu oynayacaktı? hata onlarda değil onlara daha iyi imaknları sağlayamayan bizlerde.

inşALLAH ülkemiz giderek daha fala cazibe sahibi bir ülke konumuna gelir de değerlerimizi koruyabilir ekstra değer üretebiliriz.

MentorAuditore

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mount&Blade 'in betasından beri oyuncusuyum , bana göre Crysis ve M&B Türk oyunu değil. İsimler Yabancı zaten ne kadar Türkleştirebiliriz ki ?

rozabay

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
34
Mount&Blade 'in betasından beri oyuncusuyum , bana göre Crysis ve M&B Türk oyunu değil. İsimler Yabancı zaten ne kadar Türkleştirebiliriz ki ?

Crysis için hemfikirim. Ancak Taleworlds un Ankara da bulunması, Kurucusu Armağan Yavuzun Türk olması ve Türkiyede olması, 25 kişilik kadrosunun 20 kişisi Türk olması bu oyunu nasıl yabancı yapar onu anlayamadım ?

MentorAuditore

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Crysis için hemfikirim. Ancak Taleworlds un Ankara da bulunması, Kurucusu Armağan Yavuzun Türk olması ve Türkiyede olması, 25 kişilik kadrosunun 20 kişisi Türk olması bu oyunu nasıl yabancı yapar onu anlayamadım ?

Herkes'in düşüncesi kendinedir. Bana göre Listeye almadığımız , ve ülkemizde yeterli kaynağa ulaşamadığı için kapanan bir çok şirket ve oyun var. TaleWorlds kendi kampanyasını kendisi oluşturup bugünlere geldi ve farkındaysanız Türkçe dil desteği dışında Türk olduğunu belli etmek istemeyen bir davranış sergiliyorlar.

ariakas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Türk oyun sektörünün bir an önce atağa kalkması lazım. Gavur aldı başını gidiyor :)

aylinseher

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Türklerin bu sektörde bence daha çok yolu var.. Bence en büyük açık Grafik kısmında ülkemizde ne yazık ki bu alanda yetişmiş profesyonel pek insayn yok

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,294
Hocam benim de projem var ama bilgim yok. Eğer destek ve yardımcı olmak isterseniz özelden yazın.

Dip Not: Proje 3 boyutlu olacak.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
galata diye bir oyun vardı ki ben çok beğenmiştim o zamana göre grafikleri falan başarılıydı. da orjinal oynamama rağmen bi yerde tıkanmıştım, oyunda bi çözümsüzlük vardı sanki..

smhzhl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
yok abi biz daha oyun yapacak kapasiteye gelmedik

kosasker

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
"Konu hortlamış kaçın" diyemeyeceğim.

Aşağılık kompleksinden kurtulamamış arkadaşlara nasıl yardımcı olabiliriz, bir fikri olan var mı?

tufanoo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
biz neden bu oyun sektöründe hep gerideyiz adamlar oyun yapıyorlar her dil var türkçe yok bizim bizden başka dostumuz yok

S

SDN Okuru

SDN Okuru
o sizin severek oynadığınız oyunlar devasa bütçeli, çok büyük pazarlama içeren yapımlar. sadece amerikalı falan değil işinde uzman farklı uluslardan insanları da barındırıyor. sadece büyük yapımları gördüğünüzden diğer oyunları bilmiyorsunuz. biraz daha geri planda mesela "indie" tarzında oyunları takip ederseniz dediğim anlaşılır. burada büyük bir proje yapmaya kalksak(zaten satın almayacaksınız nasıl olsa düşer 2 güne) elde ne var ne yok satmak zorunda kalırız.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
daha türk oyunu diyorsunz arkdasım türkün oyunun yapımında olması basarı dıyorsunz bende türküm ama yapamıyoruz neyse onu soyluoruz türklerın elinden boyle seyler gelmıo adamlar bi oyun yapıor caddesi caddesine yapmıs türkler bi oyun yapıor diyecem yapamıor saygılar

Son mesajlar