İşte KPSS Şampiyonu Karı-koca

Bu konuyu okuyanlar

MüktesebaT

Profesör
Reaksiyon puanı
41
İşte herkesin merak ettiği o karı-koca!

KPSS'de 120 net çıkardılar, kıyamet koptu

23 Ağustos 2010 Pazartesi, 10:14:14
544817_detay.jpg

Eşiyle beraber 120 net yaptığı için kopya çektiği iddia edilen Bahadır Yolaçan konuştu!

KPSS’de eşiyle beraber 120 net yaptığı için kopya çektiği iddia edilen Kayseri Özel Yelkenoğlu Lisesi Müdür Yardımcısı Bahadır Yolaçan, kopya çektikleri iddialarını yalanlayarak, “Millet gocunuyor. ÖSYM Başkanı Ünal Yarımağan’ın ‘söylentiler mutsuz insanların feryadı’ açıklamasına uyuyor” dedi.

2010 KPSS’de birçok çiftin Eğitim Bilimleri bölümünden 120 net yapması toplu kopya şüphesine neden oldu. Sınavla ilgili yaşanan şaibeler, aylarca hazırlık yapan ancak hiç beklemedikleri sonuçları alan adayları isyan ettirdi. Sınavda kopya çektikleri iddia edilenler ise suskunluğa büründü.

Vatan'ın haberine göre, gazete, 2010 KPSS’de eşiyle beraber kopya çektiği iddia edilen Kayseri Özel Yelkenoğlu Lisesi Müdür Yardımcısı Bahadır Yolaçan’a ulaştı. Çalıştığı işyerini belirtmekten kaçınan Yolaçan, önce isminin nüfusa kayıtlı olduğu gibi Zekai olduğunu belirti. Ancak daha sonra yazacakları görmek istediğini belirterek metnin bir kopyasını bahadiryolacan@hotmail.com adlı adresine gönderilmesini istedi. Sorular üzerine ‘Bahadır’ isminin göbek adı olduğunu söyleyen Yolaçan’ın, ait Kayseri Özel Yelkenoğlu Lisesi’nde müdür yardımcısı olduğunu öğrenildi.

ÇALIŞARAK KAZANDIK!
Eşi Reyhan Yolaçan ile beraber kopya çekmediklerini ve çalışarak bu sonucu elde ettiklerini kaydeden Bahadır Yolaçan şunları söyledi, “Ben zaten Selçuk Üniversitesi’nde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik üzerine yüksek lisans yapıyorum. 38 yaşındayım. Daha önce 2 yıl Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Coğrafya Öğretmenliği’ni okudum ve bıraktım. Ardından Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü 12. olarak bitirdim. Eşim de tarih öğretmeni. Hayatımda ilk defa KPSS’ye girmeye niyet ettim ve girdim. Bundan öte bir şey yok. Eşimi de teşvik ettim o da girdi. Kendisini dershaneye kaydettirmiştim. 1 yıl boyunca akşam saat 18 ve 21 arası KPSS’ye çalıştı. Ben de sınava hazırlık sınavlarından çalışıyordum. Sınavda başarılı olduk çünkü sorular da kolaydı. Millet gocunuyor. Bu da ÖSYM Başkanı Ünal Yarımağan’ın ‘söylentiler mutsuz ve başarısız insanların feryadı’ açıklamasına uyuyor. Ben MEB’e başvurmayı düşünmüyordum. Çünkü özel sektörde daha fazla kazanıyorum. Ama kıskananlara karşı eşimle birlikte MEB’e başvurup daha az maaşla öğretmen olmaya çalışacağım. Ayrıca ismimizi ve kimlik numaralarımızı kim ortaya attıysa onların tespit edilmesi için Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuracağım. Öte yandan bence bütün bu kopya söylentilerinin nedeni, bazı kurum ve yayınevlerine antipati yaratmak ve yayınlarının satılmasını engellemektir.”

Öte yandan KPSS’de kopya iddialarını ortaya çıkararak, bazı internet sitelerinde kopya çektikleri belirtilen kişilerin kimlik numaraları ve sınav sonuçlarını açıklayan kişi de facebook’ta farklı bir nickname ile ortaya çıktı.

SAVCI BELGELERİ İSTEDİ
“Elimdeki belgeleri yayınladığım kişisel profilim, ‘KPSS hırsızlığı’ adı altında açtığım ve şu an herkesin malum bildiği o sonuç ekranlarını paylaştığım albümler bir bir kapatılmıştır” diyen bu kişi şu açıklamalarda bulundu, “İddialarım yüzünden karakola ifade vermeye gittim. Tüm facebook gruplarım, kişisel profilim facebook’a Nurcuların yaptığı şikayetler sonrası silindi. Eklediğim KPSS hırsızlığı adlı resim albümlerim silindi. Elif Yıldırım’ın kardeşi tarafından ölümle tehdit edildim. Elimdeki belgeler Ankarada’ki bir savcı tarafından benden istendi. Saat 15:00 sularında ve kendisine (sıka sıka) teslim edildi. Arkadaşlar benden bu kadar. İfade vermekten, delilleri oraya buraya servis etmekten, tehditler almaktan bıktım. Benden size destek bu kadar.“

ÖĞRETMEN ATAMALARI İPTAL EDİLMİYOR
Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmen atamalarının iptal edilmeyeceğini bildirdi. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, 2010 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ile ilgili iddialar üzerine, 31 Ağustos 2010’da gerçekleştirilecek 30 bin kadrolu öğretmen atamasına ilişkin iptal taleplerinin medyada yer aldığı belirtildi. KPSS’de soruların çalındığı ve kopya çekildiği iddialarının ÖSYM tarafından araştırıldığı ifade edilen açıklamada, ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan’ın “ÖSYM’nin güvenilir bir kurum olduğu, soruların hazırlanmasından dağıtılmasına kadar her aşamada sınav güvenliğine dikkat ettikleri ancak günümüz teknolojisinin geldiği noktayı da dikkate alarak kopya iddialarını ihbar kabul ettiklerini ve gerekli incelemeyi başlattıklarını” kamuoyuna açıkladığı bildirildi. KPSS’de kopya çekildiğine veya soruların elde edildiğine ilişkin iddianın özellikle “eğitim bilimleri” testinde 350 adayın tam puan almasına yönelik olduğu kaydedilen açıklamada, şöyle denildi: “ÖSYM hem söz konusu 350 adayı hem de sınavdan yüksek puan alan adayları tek tek araştırmaktadır. Ancak araştırmanın sonuçlanacağı tarih net değildir. Bu nedenle bakanlığımız 18 Ağustos 2010 itibarıyla almaya başladığı kadrolu öğretmen başvurularını 31 Ağustosta gerçekleştireceği atamalarla tamamlayacaktır.”

İşte herkesin merak ettiği o karı-koca! - Habertürk

---------- saat 11:14 eklendi ---------- önceki mesaj saat 11:12 eklenmişti ----------

Benim Yorumum:
Şimdi olayın başında kimsenin günahını almamak gerekir diyordum.Ancak hâla aynı şeyi düşünmekle beraber 38 yaşındaki birinin ve karısının aynı sınavdan tam puan almaları pek de ihtimal dahilinde değil bence.Kesinlikle hile var demiyorum.Ama % 99 hile var bu işte:)

findukfaresi

Dekan
Reaksiyon puanı
73
ama gene de bu kopya olduğunu kanıtlamaz. ihtimal düşük de olsa teorik olarak böyle bir ihtimal var

oxytacin

Asistan
Reaksiyon puanı
6
oturtun bi sınav daha yapın bidahada alamazlar öyle bi puan belliki bi oyun var

MüktesebaT

Profesör
Reaksiyon puanı
41
ama gene de bu kopya olduğunu kanıtlamaz. ihtimal düşük de olsa teorik olarak böyle bir ihtimal var

bu kadar düşük bir ihtimal var yani.ona bakarsan teorik olarak şuanda senin kafana bir saksı düşmesi ve bu olaydan sonra snein bu konudaki görüşlerinin değişmesi ihtimali de var.Yani mümkün:))

Açıkçası ihtimal çok zayıf olunca ve bu başarı(!) sadece bu karı kocayla sınırlı kalmayınca şüpheler çok artıyor

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Konuyu cemaatle ilişkilendirip "nurcuların işidir" diyenler merak ediyorum bu haberden sonra ne diyecekler. Karı koca "Tüm facebook gruplarım, kişisel profilim facebook’a Nurcuların yaptığı şikayetler sonrası silindi." diyor.

Ayrıca aktarılan bilgiler doğruysa 120'de120 çıkarması gayet normal:

1- Selçuk Üniversitesi’nde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik üzerine yüksek lisans yapıyor

2-
Daha önce 2 yıl Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Coğrafya Öğretmenliği’ni okumuş.

3-Ardından Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü 12. olarak bitirmiş.

4-eş tarih öğretmeni.

Bu özelikleri taşıyan birinin 120 net alması gayet normal.

post34

Doçent
Reaksiyon puanı
37
Kimsenin vebalini almamak lazım, bir yanlış varsa er-geç ortaya çıkar zaten.

Reaksiyon puanı
66
Bir şeyi kanıtlayamıyorsanız o şey yok demektir:)
herkes biliyor kopya çekilmiş 350 kişinin 120 net yapması ve bunlardan karı-kocanında olması tevaffuk değil:)

Persona Grata

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
53
Tabii ya, çalıştım. Gerekeni yaptım. Baktım. Evde baktım sadece... :D

eray045

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
250
Konuyu cemaatle ilişkilendirip "nurcuların işidir" diyenler merak ediyorum bu haberden sonra ne diyecekler. Karı koca "Tüm facebook gruplarım, kişisel profilim facebook’a Nurcuların yaptığı şikayetler sonrası silindi." diyor.

Ayrıca aktarılan bilgiler doğruysa 120'de120 çıkarması gayet normal:

1- Selçuk Üniversitesi’nde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik üzerine yüksek lisans yapıyor

2-
Daha önce 2 yıl Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Coğrafya Öğretmenliği’ni okumuş.

3-Ardından Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü 12. olarak bitirmiş.

4-eş tarih öğretmeni.

Bu özelikleri taşıyan birinin 120 net alması gayet normal.

git bi pdr profesörünü sok sınava kaç net yapıcak. :)
soruların kesin bir cevabı yok b yüzden millet hataya düşüp yapıyor hatayı...
matematikte cevap 10 sa 10 dur ama eğitim bilimlerinde öyle değil o iş..

1-2 kişi olsa kimsenin itirazı yok.. olabilir yapmıştır denir..
bukadar insanın full yapması ilginç..

ha okul işine geliceksek , marmara pdr yi 1. bitiren bir tanıdığım var. 108 net yapmış.
pdr - eğitim bilimleri çokta alakasız alanlar olmasa gerek :)

berckai

Profesör
Reaksiyon puanı
9
ya millet de tutturmuş günahına girmeyelim vebalini almayalım yüzde yüz diyemeyiz amma yüzde 99.5 mu desek günah olur mu

bu kdr Allah korkunuz varsa yorum yapmayın ozmn

MüktesebaT

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Ne alaka..% 1 ihtimal de olsa belirtmek beni vicdanen rahatlatıyor.

LaWa

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Bugüne kadar kpss seçme sınavı yapıldı,insanlar en ufak bir itiraz yapmadılar.
Durup dururken bu sene neden böyle oldu.
Bu ramazanda kimsenin günahını almak istemiyoruz,ama günahı alınmış binlerce insan ne olacak.
Tesadüflerin sayısı çoğaldığı zaman bunu olabilirlere bırakamayız.
Bu tezgahın altında her kim varsa Allah yanlarına bırakmasın diyorum.

tarumoloji

Profesör
Reaksiyon puanı
44
" Ben MEB’e başvurmayı düşünmüyordum. Çünkü özel sektörde daha fazla kazanıyorum. Ama kıskananlara karşı eşimle birlikte MEB’e başvurup daha az maaşla öğretmen olmaya çalışacağım"

Bakın bu cümle yeterlidir benim için, yıllarca sınava girmiyor şimşek çakıyor karı koca sınava giriyorlar, sınava girdikleri yıl full çekiyorlar ama tayin amaçları yok yine ama hergün 3 saat ders çalışıyorlar.... Cümlelerdeki karmaşayı çarpıklığı görümüyor musunuz... Yapmayın arkadaşlar.Birde kopya olayı nasıl kanıtlanmasını bekliyorsunuz anlayabilmiş değilim sınav yapılalı 10 günler oldu, yani sizin beklentiniz bir itirafsa asla olmayacak bir olay, sorarım nasıl bir kanıt arıyorsunuz daha...

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
sorarım nasıl bir kanıt arıyorsunuz daha...
Sanırım kanıt isteyenler şunu bekliyor. Kopya çekenler gelerek: "Biz kul hakkı yedik, çok pişmanız, Allah(c.c) bizim bin belamızı versin, ellerimiz kırılaydı da bu vebalin altına girmeseydik." diyecek. Ya da soruların nasıl çalındığına dair gizli kamera görüntüleri çıkarılıp gösterilecek. Ya da ünal yarımağan çıkıp, 3-5 kişi kopya çekmiş olabilir ben onu bilemem diyecek. (E bunu demiş zaten.)

tarumoloji

Profesör
Reaksiyon puanı
44
,O kanıt olmaz bu kanıt olmaz şu kanıt olmaz... ne kanıt olur acaba... Sınavda kopya çekildiğinin kanıtlarıdır bu olaylar her ölçme değerlendirme okuyan bilir... Ama şahısları tespit edemiyorlar ya olay orada patlak veriyor banane kardeşim banane... Sınavda kopya çekilmiş mi çekilmiş gereğini yap o zaman.

winchester07

Doçent
Reaksiyon puanı
22
,O kanıt olmaz bu kanıt olmaz şu kanıt olmaz... ne kanıt olur acaba... Sınavda kopya çekildiğinin kanıtlarıdır bu olaylar her ölçme değerlendirme okuyan bilir... Ama şahısları tespit edemiyorlar ya olay orada patlak veriyor banane kardeşim banane... Sınavda kopya çekilmiş mi çekilmiş gereğini yap o zaman.

görünen köy kılavuz istemez, bazı arkadaşlar seytanın avukatlıgına soyunmuş yazık.:cursing:

hayranim

Profesör
Reaksiyon puanı
32
Kpss sınavına kaç kere girdim. Hiç bir dönemde bu kadar ayyuka çıktığını hatırlamıyorum. Hatta bu kadar bilmem kaç yüz kişinin full yaptığını duymadım. Zaten Kpss ve Öss de hile hurdanın döndüğünü biliyorduk. Şimdi ispatlanmış oldu. Bütün bu olayları ortaya döken arkadaşa rahat vermeyecekler. Facebook sayfası bile kapatılmış. Neden? Gerçekleri yayınladığı için mi. MEB yerinde olsa atamaları iptal ederdim. Çok kişinin hakkını yedi bu ÖSYM denen kurum. Doğuda neler döndüğünü bliyoruz. Fettullahçıların ana gelir kaynağı dersanecelik. Yapmışlardır bir kıyak. Biz de anlamayacağız ya. Salağız ya. Lütfen arkadaşlar Türkiye de dönen sahtekarlıkları bir düşün ondan sonra olmaz deyin.

tuskilidi

Profesör
Reaksiyon puanı
17
bu haberde yazılanlar tamamen dikkatleri başka yöne çevirmeye yönelik provakatiftir.

öncelikle nucular ile ilgili iddialara karşı dikkatleri dağıtmak için nurcular tarafından kendisine saldırıldığını,

ayrıca özel sektörde daha fazla kazanıyoruz ama sırf inadına daha az kazanacağımızı bile bile bir kamu kurumuna yerleşecez demelerine çocuklar bile güler.

çok komik bir zeytin yağı gibi üste çıkma türünde bir savunma yazısı olmuş.

Reaksiyon puanı
66
günahlarına girmeyin:p
belki evde atmışlar hafızalarına gerekeni yapmışlar. beyin bedava nede olsa:D

0ReiS0

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
91
Neler dönüyor Neler bir bilseniz veya bilsek off :)