İşte Elano Planı!

crewd0x

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Massih, Elano’nun kafasını ‘karışık’ olarak yorumladı, sebebini, “O, İtalya’ya gitmek istiyor, yönetim Rusya’da diretiyor” şeklinde açıkladı.

Galatasaray’da Elano Blumer’le ilgili tatlı bir kriz başladı... Brezilyalı futbolcuyu göndermeyi kafasına koyan Sarı-Kırmızılı yönetim, bunun için 10 milyon Euro’luk bonservis bedeli biçerken, bu rakama yaklaşan ilk kulüp CSKA Moskova oldu.

10 MİLYONDA KARARLILAR
Ruslar, Elano için Galatasaray’a önce 8 milyon Euro’luk bir teklif sundu, kabul görmeyince de rakamı 9 milyona yükseltti. Ancak 10 milyonda direten başkan Adnan Polat ve yönetimi, bu yüzden transferi beklemeye aldı. Bütün bu yaşananların ardından Elano’ya iki sürpriz talip daha çıktı;

İtalyanlar’ın ünlü kulübü Milan ile Ruslar’ın bir başka ekibi Rubin Kazan... Milan, Elano için “Para da olabilir veya Huntelaar takası da...” dedi. Parayı ise 8 milyon Euro olarak açıkladı. Rubin Kazan da, sambacı için 8 milyon Euro önerdi. Sonra da 500 bin daha artırarak fiyatı 8.5 milyon Euro’ya çekti.

İKİ ARADA BİR DEREDE KALDILAR
İşte bu üç kulübün teklifini değerlendirmeye alan Sarı-Kırmızılı yönetim, Elano ve menajeri Jose Massih’le görüştü, en iyi teklifi veren CSKA Moskova’ya ‘Evet’ diyeceklerini bildirdi. İşte tam bu noktada Elano itiraz etti ve CSKA’ya değil Milan’a gitmek istediğini söyledi. Şimdi yönetim ve Elano arasında ‘tatlı’ da olsa bir kriz yaşanıyor. Bir tarafta yönetim CSKA’nın 9 milyon Euro’suna tav olmuş durumda diğer yanda da Elano’nun ‘Milano’ diretmesiyle karşı karşıya...

KAYNAK