İşte depremin olacağı nokta!

Bu konuyu okuyanlar

wwhirlwind

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Ünlü Fransız yerbilimci Prof. Armijo’nun doktora öğrencisi Uçarkuş, hocasına dayanarak depremin İstanbul’dan uzaklaşmadığını, Silivri ile Yeşilköy arasındaki fayın kırılmasının beklendiğini söyledi

DEPREM İSTANBUL'DAN UZAKLAŞMIYOR

Ünlü Fransız yerbilimci Prof. Rolando Armijo’nun doktora öğrencisi, İTÜ Avrasya Yer Bilimleri Enstitüsü Araştırma Görevlisi Gülsen Uçarkuş, daha önce ortaya atılan “Deprem İstanbul’dan uzaklaşıyor” iddialarının aksine depremin İstanbul’dan uzaklaşmadığını, 18. yüzyıldan beri sessizliğini koruyan Silivri ile Yeşilköy arasındaki fayın kırılmasının beklendiğini söyledi.
Uçarkuş, bu parçanın kırılması durumunda 7.2 büyüklüğünde bir depremin oluşacağının tahmin edildiğini belirtti.

ÜŞÜMEZSOY'UN İDDİASIYDI

Prof. Şener Üşümezsoy, “Büyük İstanbul depremi tezi çürütüldü” ve “Prof. Rolando Armijo’nun başkanlığında gizli bir rapor hazırlandı” şeklinde geçen hafta açıklamalarda bulunmuştu. Armijo’nun öğrencisi Uçarkuş, “gizli rapor” diye açıklanan yazının bilimsel bir makale olduğunu, Üşümezsoy’un makaleden yanlış çıkarımlarda bulunduğunu söylemişti.

DEPREMİN ŞİDDETİ 7.2 OLACAK

Uçarkuş, olası bir Marmara depremine ilişkin Paris Yer Fiziği Enstitüsü’nde görevli Armijo’nun görüşlerini şöyle aktardı:

“Adalar fayının 1963’te, 1912 Şarköy depreminin de denizin içinde 60 kilometreyi kırdığını varsayan Armijo, Silivri ile Yeşilköy (Çınarcık çukurluğu ile orta çukurluk) arasında kalan 70 kilometrelik Orta Marmara fayının 18. yüzyıldan beri sessizliğini koruduğunu, beklenen depremin bu fay üzerinde gerçekleşeceğini, bu parçanın kırılması halinde oluşabilecek depremin büyüklüğünün 7.2 civarında olacağını düşünüyor. İddiaların aksine deprem İstanbul’dan uzaklaşmıyor.”

KIRIK DENİZDE

Gülsen Uçarkuş, Armijo’nun denizaltıdan alınan görüntülerden, 1912 depreminde kırığın denizde oluştuğunu varsaydığını belirterek şunları söyledi: “1912 depreminin büyüklüğü, 7.4 olarak biliniyor. Bu depremde karada 50 kilometrelik bir fay kırıldı. Bu büyüklükte bir depremin kıracağı fayın daha uzun olacağı hesaplanıyor. O fayın da denizde olacağı düşünülüyor.
Bu varsayımı destekleyen bir başka düşünce de çekilen fotoğraflar. Denizaltının çektiği fotoğraflarda, 1912 depremi kırığına ait olabilecek olan, deniz tabanında izlenebilen taze fay izleri görülüyor. Yani, bu depremin deniz içindeki muhtemel devamı tespit edilmiş durumda.”

kaynak : http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=136574

ilkercelik1990

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Ne depremmiş bee... maşallah 99'dan beri geliyor geliyor diye diye milleti paranoyak yaptınız. :D

webdelisi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ilkercelik1990 dedi ki:
Ne depremmiş bee... maşallah 99'dan beri geliyor geliyor diye diye milleti paranoyak yaptınız. :D

17 Ağustostan hiç mi ibret almadın.Adamlar haklı.Ya şu anda deprem olsa ne olacak!

flood_77

Profesör
Reaksiyon puanı
4
yaw olacağı belli hala alınan ciddi bir tedbir yok ayıp.

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
İşte bu yüzden Japonları takdir ediyorum.Bizim başka dertlerimiz yokmuş gibi birde deprem ne zaman olacak diye tartışıp duruyoruz adamlarsa binalarını sağlam dikiyorlar işlerine bakıyorlar.

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
m1903 dedi ki:
İşte bu yüzden Japonları takdir ediyorum.Bizim başka dertlerimiz yokmuş gibi birde deprem ne zaman olacak diye tartışıp duruyoruz adamlarsa binalarını sağlam dikiyorlar işlerine bakıyorlar.
aynen biz de öyle yapmalıyız doğruya doğru

kırıkkalp

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Jojoba dedi ki:
m1903 dedi ki:
aynen biz de öyle yapmalıyız doğruya doğru

+1 kesinlikle ama kimse kılını bile kıpırdatmıyor... Ama Kocaeli tarafına binalar inşa edecekler diye duymuştum ne durumda olduğunu bilmiyorum... |)

GOTHiC

Asistan
Reaksiyon puanı
0
valla tr de kimsenin böyle bişiyi dikkade alacağını sanmıyorum.. elalem köpeği araba altında kalıyo diye tazminat davası açıp haklı bulunuyorken burada katillere girdikleri gibi af çıkartıyoruz..

naabalım bizim ülkemiz islam dininde.. islam dini bağışlayıcıdır :D