İşte Bulgaristan'daki internet fiyatları

AsDErA

Asistan
Reaksiyon puanı
0
He o orası çok ucuzya ondan Amsterdam'da 500 bini aşkın bulgar vatandaşı çöplerde demir topluyor. (red light district lerde kendini pazarlıyor. ) Ben Hollanda ve Belçika'da zigzag çiziyorum o fiyatları burası veremiyor hele hele Hollanda veremiyor. Garanti taahhüt istiyordur ne bileyim 2 yıllık falan ve 1 yıldan sonra bilmem şu kadar olur diye. Onuda geçtim internetin ucuzluğu bir milletin gelişmişliği yada ilerlemişliğini tartışmanız anlamına gelmez. Hollanda'nın alt yapısına bakacak olursak kumdan başka birşey yokturdur. 10 kürek küremeniz ile 1 metre rahat kazabilirsiniz. Ama benim güzel ülkemde bu mümkünmüdür? Hollanda'da birinin camına atacak taş bulamazsınız. He ben buluyorum diyen varsa gelsin bana adres versin yemin le kapısına dayanırım. Burada 5 kilometrelik bir asfalt çalışmasını 5 günde tamamlayabilirler bu teknolojiyle alakalı değil ki. Aynı araçları ülkemizde de kullanıyorlar ama çevre müsaade etmiyor. 2 metre kazarak koca kayaya denk gelmek insanımızın kaç saatine denk geliyor? Bu işi yapan kaç kişiyiz? Herşeyi fazla abartıyorsunuz ve yaşamadığınız için hep atıp tutuyorsunuz. Birgün anlayacaksınız neyin ne olduğunu.

michuozawa

Guru
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
493
şuan ayın 1 i ve hızım 3mbit e düşmüş gibi geliyor 8mbit tarifesindeyim.
ttnet kendi kaşındı. bugün superonline a geçiyorum :)

craftingMaterial

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
188
He o orası çok ucuzya ondan Amsterdam'da 500 bini aşkın bulgar vatandaşı çöplerde demir topluyor. (red light district lerde kendini pazarlıyor. ) Ben Hollanda ve Belçika'da zigzag çiziyorum o fiyatları burası veremiyor hele hele Hollanda veremiyor. Garanti taahhüt istiyordur ne bileyim 2 yıllık falan ve 1 yıldan sonra bilmem şu kadar olur diye. Onuda geçtim internetin ucuzluğu bir milletin gelişmişliği yada ilerlemişliğini tartışmanız anlamına gelmez. Hollanda'nın alt yapısına bakacak olursak kumdan başka birşey yokturdur. 10 kürek küremeniz ile 1 metre rahat kazabilirsiniz. Ama benim güzel ülkemde bu mümkünmüdür? Hollanda'da birinin camına atacak taş bulamazsınız. He ben buluyorum diyen varsa gelsin bana adres versin yemin le kapısına dayanırım. Burada 5 kilometrelik bir asfalt çalışmasını 5 günde tamamlayabilirler bu teknolojiyle alakalı değil ki. Aynı araçları ülkemizde de kullanıyorlar ama çevre müsaade etmiyor. 2 metre kazarak koca kayaya denk gelmek insanımızın kaç saatine denk geliyor? Bu işi yapan kaç kişiyiz? Herşeyi fazla abartıyorsunuz ve yaşamadığınız için hep atıp tutuyorsunuz. Birgün anlayacaksınız neyin ne olduğunu.

Taahhütsüz seçenekler de var. Ama sözleşme yapılırsa daha da ucuzluyor. Mesela biz 12 aylık sözleşme yaptık ilk 6 ay için bizden 6 leva istediler :) Bulgaristan avrupanın çöplüğü aslında ama bazı konularda Türkiye'ye göre aşırı fark var. İnternet ve 2.el araç fiyatları listenin en başında :)

EsPriTüeL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Her yıl ttnet yada diğer firmalara verilen paraları hesaplayınca , 1 yıl sabretsek üstüne biraz daha para eklesek ordan buraya kadar kablo döşenmez mi acaba :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bularistanda 70 lira yapsan kim alır interneti. adam 50 eroya ay sonunu zor getiriyor....

michuozawa

Guru
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
493
şuan ayın 1 i ve hızım 3mbit e düşmüş gibi geliyor 8mbit tarifesindeyim.
ttnet kendi kaşındı. bugün superonline a geçiyorum :)
SuperOnline a geçmiş bulunmaktayım 6 yıllık kötü ttnet maceramıza son verdik :D
ttnet Alex De Souza gibi uğurladı bizi...

Taahhütsüz seçenekler de var. Ama sözleşme yapılırsa daha da ucuzluyor. Mesela biz 12 aylık sözleşme yaptık ilk 6 ay için bizden 6 leva istediler :) Bulgaristan avrupanın çöplüğü aslında ama bazı konularda Türkiye'ye göre aşırı fark var. İnternet ve 2.el araç fiyatları listenin en başında :)
hocam oradan buraya bi iki araba getirsek :D
seat leon baktım bugün 35 bin tl istediler :) sıfırı 38 bin arabanın şaka gibi

ozgur79

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sadece ben değil herkes dolandırılıyor. istese bu btk sanki fiyatları değiştiremez mi ki? hepsi devletin işi %18 kdv falan filan. bunlarla dolandırılıyoruz. bak gezi parkına insanlar bi ayaklandı. sonra efenim başbakan eylemciyle görüşme yapıyor. sen git bakayım ttnet ofisine. kapıdan dönersin :D

yani bu insanlar haklarını aramalı. hiç değilse hızınız düşükse hizmet servisini arayın. sizi şikayet ederim. burası demokratik bir ülke deyin. bak nasıl evine ekip yolluyorlar :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Yunanistanda ikamet ediyorum..Sık sık Bulgaristana gidiyorum,yaşam koşulları zor,Türkiye ile kıyaslanamaz..Ayrıca bir memurun aldığı en yüksek maaş 250-350 Euro arası..

orcnd

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
255
50 mbit upload perakende olarak yok bildiğim kadarıyla türkiyede. dolayısıyla 45 liralık paket türkiyede datacenterlarda 1000 liraya falan geliyor :D.