İşte bittiğimiz resmidir yani!!!

Acaba bu virüs sizde de varmıdür?

• Kullanılan toplam oy
    107

Bu konuyu okuyanlar

Yunus ÖZCAN

Doçent
Reaksiyon puanı
9
tavsiyem hiçbir sürücüye çift tıklayarak girmeyin usb olur harici hdd olur veya dahili hdd olur adres çubuguna c: sürücü harfini yazarak girin
üsteki verdigim dosyaları çalıştırdıktan sonra sürücüye girerseniz çift tıklayarak virüs aktif olur ve gizli dosyaları göremessiniz

shaheen35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yazılanların hepsini okudum ve kıllandım...

peki şimdi bu dediğniz virus yada virus le bizdede varsa ne olcak..

olup olmadığını nasıl anlarız arkadaşlar yani hangi klasör altında olabilir yada görev yöneticisinde hangi isimde çalışıyordur..v.s.

belkide var haberimiz yok ?

ErkanPur

Asistan
Reaksiyon puanı
3
banada oldu aynı şey herşeyi yedekledm tüm harddiskleri sildim öyle kurtuldum yoksa kurtulamzdım yani

Yunus ÖZCAN

Doçent
Reaksiyon puanı
9
yazılanların hepsini okudum ve kıllandım...

peki şimdi bu dediğniz virus yada virus le bizdede varsa ne olcak..

olup olmadığını nasıl anlarız arkadaşlar yani hangi klasör altında olabilir yada görev yöneticisinde hangi isimde çalışıyordur..v.s.

belkide var haberimiz yok ?

gizli klasörleri göster ve korunan işletim sistem dosyalarını göster deyip
c-d-e ne kadar varsa resmini foruma atabilirmisin

sarp159

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Ya bilemiyorumda şu conficker virüsümü ne diyorlar usb üzerinden bulaşıyor.Her halde o virüstü.Ama nihayet ben bir şekilde format attım ve combofix ile de temizledim.Ardında da otomatik çalıştır özelliğini devre dışı bıraktım.Şimdilik sesi soluğu çıkmıyor bakalım ne olacak.

antilove

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Benim antivirüs 2.5-3 aydır yok
sistem haal çökmedi
bu dayanarak dedim ki yok
olabilir mi? Tabi olabilir.kul yapımı sonuçta

shaheen35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
gizli klasörleri göster ve korunan işletim sistem dosyalarını göster deyip
c-d-e ne kadar varsa resmini foruma atabilirmisin

sanırım dediğiniz virus bendede var...
autorun.exe ;S

02c8x0uyeh.jpg

f5e7w94jqq.jpg

Mehmet_Tahir

Asistan
Reaksiyon puanı
1
aynı şey bizimde başımıza geliyor her gun
müşteriler gelir format için veya bilgilerini kurtarılması için içlerinde her türlü virüs var
bizde malum yapacak bişe yok taşınabilir hdd atıyoruz bilgilerini yada usb format sonrası programları yüklemek için takıyoruz ama her ne olursa olsun yinede virüs bulaşıyor son care olarak önce ComboFix sonra Dracula virüs temizleyici çok işe yarıyor ;)

SurvivaL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar. sırf bu mesaja cvp yazabilmek için üye oldum buraya :D

olhrwef.exe ve AhnRpta.exe yaklaşık 1,5-2 aydır benimle birlikteler. olhrwef.exe nin virüs olduğunu biliyordum da AhnRpta dan tam emin değildim. Kaspersky , Nod32 , Ad-Aware , Dracula silmek için denediğim programlar. Flash diskim ve harici hard diskim le birlikte bu virüsü bi kaç bilgisayara bulaştırdım :wacko: İş yerimdeki bilgisayara 2 defa format attım değişen bir şey olmadı. Biraz önce şu dosyalar nedir tekrar arayayım derken buraya denk geldim , arkadaşların mesajlarını okudum. Önce Avast ı indirdim. Home sürümü ücretsiz sitesinden indirdim. Ücretsiz belki silmez diyordum ama yaklaşık yarım saat tarama yaptı , bilgisayara açılırken ve baya bi dosya dosya sildi. Bende de gizli dosyalar görünmüyordu. Avast la tarama yaptıktan sonra baktım tekrar görünmüyor. Bu sefer ComboFix i indirdim bir de onunla tarattım. Avast ın kaçırdıklarını o sildi. Artık gizli dosyaları görebiliyorum. Yarın da iş yerinde deneyeceğim. Bu konuda fikir beyan eden herkese teşekkürler.

yavuz_4106

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
aa bugün hocamız bahsetti bizim okulun bilgisayarlarındada varmış:D

korsan12

Doçent
Reaksiyon puanı
3
bu tür virüsler artık virüs bile değil yapılacak adımlar
1)antivirüs güncellemek
2)msconfig ile başlangıçta çalışıp çalışmadıkları (çalışıyorsa ikonu kaldırmak)
3)kayıt defterinde başlangıçta çalışan virüsü aratıp silmek
4)system32 yada windows altın bulunan virüsleri silmek
eğer gizli dosyaları göremiyorsanız combofix veya benzeri bir programı bir sefer kullanıp gizli dosyaları açmak normal modda işiniz yaramıyorsa güvenli modda kullanmak
en son adım ise antivirüse düşüyor system volume ve benzeri dosyların içindeki kolonileri silmeniz

wbmstr

Asistan
Reaksiyon puanı
3
cok onceden amvo virusunu silme ile alakalı bir konu görmustum burda bendede aynı sorun vardı o yolla cozdum ama cok oncedendi birkac tane duyulmadık program kullanıodun...

PRaNGA

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Offf banada Bulasstıııı nerden gelior bu virüs ya :S

vetstek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
en temizi ve en etkilisi;zaten virüs C: nin altına çeşitli exe ler şeklinde atıyor kendini.farklı bir yere kopyaladığını görmedim şimdiye kadar.ama tek bir exe ve inf değil bu meret onu söyliyebilirim.6-7 pc den temizledim bu lanet olasıca şeyi.çeşitli .bat dosyalarıyla komutlarla silmeye çalıştım ama bi yere kadar siliyor onlarda mutlaka birşeyler kalıyor arkada.Olay şu : taktım bir ubuntu live cd.boot ettim.ubuntu ile açıp c nin altında bilmediğim ne kadar abuk .exe ve inf varsa hepsini sildim.tertemiz oldu :).reg e yerleşen ekstra kısayollar için ise tavsiyem google da yapacağın küçük aramalarla ulaşabileceğin .bat dosyaları ile temizlemen.çeken bilir kardeş :D

edit : zaten arkadaşlar reg için .bat vermişler.

birzamanlar bende ve iş yerındekı dığer pc lerde de bu misafırden mevcuttu.arkadasında dediği gibi ilk once sıstemı guzel bır vırus programı ıle taratın sonrasında lınux türevi live cd ıle c d e vs.. de ne .exe , .inf gibi uzantılı dosyaları taratın ve silin d e gibi suruculerde uzantısını bılmedığınız suphelendığınız herseyı seılebılırsınız ama c de arama yapıp sılerken dıkkatlı olun.sadece sınır bozucu bır durum olmakla sısteme zarar vermeyen bır arkadastır kendılerı virüsün tam adını bılmıyorum ama mevcut olan klasorlerın aynı adıyla .exe uzantılı dosyalar olusturuyor.vırus bulasmıs arkadaslara allah kolaylık versın.

cemsnbc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
gizli klasörleri gösterimin engelleyen virüsten kurtulamnın tek çözüm yolu var oda aşağıda verecreğim programı bilgisyarına kurup bilgisyarı taratmak. %100 çözüm. denendi sorun kalkıyor.
draculalink:
http://www.gezginler.net/modules/my...p?download=dracula-virus-temizleyici&lid=5206

yalnız bu progrmaın çalışması için net framework 2 kurulu olması lazım. program yoksa aşağıdaki linkten indir
net framework 2 link:
http://www.microsoft.com/downloads/...cb-4362-4b0d-8edd-aab15c5e04f5&displaylang=en

maxtreme

Asistan
Reaksiyon puanı
5
USB'den bulaşan virüslerden kurtulmak için;
"USB Disk Security" adlı programı kullanmanızı öneririm.
Flash belleği taktığınız anda bir programın popup şeklinde penceresi açılıp flash bellekteki virusleri liste şeklinde gösteriyor.Eğer virus var ise "Delete All" diyerek virusleri silebiliyorsunuz.Sonrasında ise flash belleği tekrar çıkarıp takarak yolunuza davam ediyorsunuz.
Ayrıca bu program, çoğu antivirusun bulamadığı autorun viruslerini flash bellekten silebiliyor.

BuzzKnight

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Usb belleklerden acayip acayip virüsler bulaşmakta zon zamanlarda benimde başımın belası ''amvo'' virüsü arada bir uğrayıp çayımı içdikten sonra kendisi gider.

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Autorun virüsler popülaritesini yitiriyor.
Avira Antivir Free bu derdimize çare üretenlerden bir tanesi
Antivirüs ismi falan vermiyorum, tecrübelerimi paylaşıyorum.