İşte Başbakanın Sevdiği Medya

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yansimalar

Asistan
Reaksiyon puanı
0
148b.jpg
İşte Başbakan’ın sevdiği medya!

BAŞBAKAN, Deniz Feneri soygununu yazdığımız için bize kızıyor.

Zannediyor ki gazeteler yazmamış olsa, bu soygun örtbas edilebilecek.

Erdoğan işte böyle bir medya istiyor: Seveceği haberleri yayımlayan, beğenmeyeceği haberlere gözünü kapatan bir medya!

İhtiyacı da var buna, çünkü 6 yıllık AKP iktidarının dönüp dolaşıp geldiği yer, kendinden önceki iktidarların bulunduğu noktayla aynı.

Başbakan’ın sevdiği gazeteleri okuyor olsaydınız, Deniz Feneri soygunu davasının nasıl bittiğini bile öğrenemeyecektiniz.

Mesela, dikkatsiz Sabah okuyucuları haberi görmemiş olabilirler. Çünkü haber, birinci sayfanın el altına konmuştu. Sabah’ın o günkü manşetine bakınca bu haberin neden en alta saklandığını anlamak kolay değil.

Ya ciddi bir "haber değerlendirme sorunu" var ya da damat bey, bu haberin yayımlandığını kayınpederin gözünden saklamaya çalışmış!

Başbakan’ın, belediye zamanından "yürü ya Albayrak" dediği grubun gazetesi Yeni Şafak, haberi birinci sayfasından iki sütun olarak verebildi. Hákimin "Dernek Türkiye’den yönetiliyor" sözleri ve Kanal 7 patronu ile RTÜK Başkanı’nın isimlerinin kararda geçmesi bu gazetede yer almadı.

Başbakan adına bu gazeteye 10 üzerinden 8 veriyorum!Fethullahçı işadamının gazetesi Bugün’ün değerini de bilmek gerek. Haber küçük bir fotoğraf altı olarak yayımlandı: "Mehmet Gürhan’a 5 yıl hapis!" Gürhan kimdi, neden yargılandı gibi meselelere girilmedi. Bu gazete de 10 üzerinden 9’u hak etti! Ayrıca "bonus" olarak genel yayın müdürünün, bundan sonraki ilk yurtdışı gezisinde Başbakan’ın uçağında yeri hazır!

AKP medyasının "Başbakan’a yaranma" yarışında birinciliği Vakit’e verdim. Bu gazete, haberi "Deniz Feneri davasında iki tahliye" diye yayımladı. Mahkûm olanlardan, hákimin dolandırıcılık suçunu anlatışından, suçun Türkiye bağlantısından söz etmedi. Başbakan Erdoğan’ın bu gazeteye neden önem verdiğini böylece daha iyi anladım.

Kendilerine "yıldızlı 10" veriyorum.

Edibe Hanım da ’gülsün’ diye

BAŞBAKAN Recep Tayip Erdoğan, ortaya çıkmasından hazzetmediği haberleri yazan gazeteler için boykot çağrısı yaptı.

Bu tür çabalar esasen hiçbir işe yaramaz. Çünkü bu gazetelerin okurları, zaten bu gazeteleri okumayı tercih ettikleri için satın alıyorlar, Başbakan okumalarını önerdiği için değil. Bu yüzden "almayın" demesi de bir işe yaramaz.

Bu olay bana rahmetli Nihat Hoca’dan (Subaşı) dinlediğim "gazeteyi beğenmeyen adam" fıkrasını hatırlattı.

Anlatayım da bu cumartesi sabahına gülerek başlayalım. Bakarsınız Edibe Hanım da fıkrayı anlar, içinde bulunduğu sıkıcı ortamda tebessüm etme fırsatı bulur! Ona da bir faydam dokunur yani!

Adamın biri okuduğu gazeteye her gün bir "okuyucu mektubu" yazıyor ve gazetenin ne kadar kötü olduğunu, editörün geri zekálığını anlatıyormuş. Her mektup şu cümle ile bitiyormuş: "Gazeteniz o kadar kötü ki artık onu tuvalet káğıdı olarak kullanıyorum."

Aylar sonra editörün sabrı taşmış ve okuyucunun adresine bir mektup postalamış: "Mösyö, biraz daha gayret ederseniz, poponuz başınızdan daha akıllı olacak!"

Bu hedefler yetersiz kalır

BİR yandan Deniz Feneri soygunu, diğer yandan Şaban Dişli’nin 1 milyon doları!Türkiye artık din-iman adına nasıl soygunculuk yapıldığını konuşuyor. Din tüccarlarının gerçek yüzleri bir kez daha açığa çıkıyor. AKP’nin kurucu çekirdeğinde yer alan, AKP’nin kurduğu ilk iki hükümette Başbakan Yardımcılığı yapan Abdüllatif Şener’in Başbakan’a yaptığı "Devlet ihalelerini açıkla" çağrısı da bütün bunlara tüy dikiyor!

Başbakan’ın bu gündemi değiştirmek için giriştiği çabalar da tutmadı.

Geriye Ergenekon Davası kalıyordu ve nitekim beklediğim gibi "sürpriz tutuklamalar" gazetelere yansıdı. Nurseli İdiz, Sisi gibi "kázip şöhretler" ve beş teğmen!

Öyle görünüyor ki Ergenekon Davası’nda şöhret basamaklarından hızla iniyoruz.

Ergenekon Davası’nın, bugüne kadar üzerine örtülmüş, kasten soruşturulmamış suçları açığa çıkartmak için çok önemli bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Bunu daha önce de yazdım.

Ancak davanın gelişme seyri, bu tür "büyük tutuklamalar ile gündem değiştirme çabasını" da bana düşündürtüyor.

Dilerim ki bu son tutuklamaların amacı bu olmasın.

Eğer buysa da seçilen hedefler çok yetersiz, bunu da belirtmiş olayım!

Mehmet Y.YILMAZ

Reallist

Profesör
Reaksiyon puanı
0
BAŞBAKAN, Deniz Feneri soygununu yazdığımız için bize kızıyor.

Deniz feneri e.v. davasında kasıtlı yapmış olunan özel çevirinin sonucu; manşete taşıdığınız asılsız haberlere kızıyor.

Hatırlarsınız "başbakana" diye bir ibare vardı . Sonra bu ibare döndü dolaştı "başbakanlığa" oldu. Günlerce başbakan para aldı diye yayın yapıldı. Başbakana değilde Başbakanlığa gerçeği anlaşılıncada yannış çevirmişiz dediniz. Hatta çevirttiğinizi söylediğiniz hakimler bile biz cevirmedik dediler. E kim çevirdi ?. Başbakan mı başbakanlığa mı ?

Gaziantep Belediyesini o kadar haber yapıldı. Sonuç gene boş çıktı değilmi ? Manşetten okuyan arkadaşlar tezkipi göremediklerine eminim. Alın size kendilerinin tezkipleri Gaziantep Belediyesi Tezkip

Deniz Feneri e.v davası 1,5 senedir yargı önünde. Neden bu zaman seçildi? Patronunuz Hilton arazisimi ortya çıktı ? Rtük başkanınına saldırmanınız altında CNN Türk Karasal yayınımı var ? .

Demekki işiniz düşmese haber yapmayacaksınız öylemi ? Medya diye ortada geziyorsunuz sizi alıp okuyan kobaylara yazık.

yansimalar

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Deniz feneri e.v. davasında kasıtlı yapmış olunan özel çevirinin sonucu; manşete taşıdığınız asılsız haberlere kızıyor.

Hatırlarsınız "başbakana" diye bir ibare vardı . Sonra bu ibare döndü dolaştı "başbakanlığa" oldu. Günlerce başbakan para aldı diye yayın yapıldı. Başbakana değilde Başbakanlığa gerçeği anlaşılıncada yannış çevirmişiz dediniz. Hatta çevirttiğinizi söylediğiniz hakimler bile biz cevirmedik dediler. E kim çevirdi ?. Başbakan mı başbakanlığa mı ?

Gaziantep Belediyesini o kadar haber yapıldı. Sonuç gene boş çıktı değilmi ? Manşetten okuyan arkadaşlar tezkipi göremediklerine eminim. Alın size kendilerinin tezkipleri Gaziantep Belediyesi Tezkip

Deniz Feneri e.v davası 1,5 senedir yargı önünde. Neden bu zaman seçildi? Patronunuz Hilton arazisimi ortya çıktı ? Rtük başkanınına saldırmanınız altında CNN Türk Karasal yayınımı var ? .

Demekki işiniz düşmese haber yapmayacaksınız öylemi ? Medya diye ortada geziyorsunuz sizi alıp okuyan kobaylara yazık.

Çok güzel çarpıtmışsın. Şaban Dişliden neden bahsetmiyorsun. Zahit Akmanla ilgili çıkan gerçeklerden neden bahsetmiyorsun. Zahit Akmanla Erdoğanın akraba çıktığından neden bahsetmiyorsun.Çarpıtın bakalım nereye kadar yapacaksınız

Reallist

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Çapıtılmış bişi yok. İşine gelmemiştir. Dişli ve Akman hakkında sadece iddadır. Sonuçlansın ondan sonra konuş !!! Yazıkkı bu yalan haberlerle besleniyorsunuz. Elinizde başka koz yok... Yenilen pehlivan güreşe doymaz mış...

Başbakan mı Başbakanlığa ve Gaziantep Belediyesine sana delil gösterdim sen çarpıtıyorsun diye çıktın. Unuttum sizin zurriyeti. Doğrulara yalan diyebilen bir zurriyet olduğunuz....

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Doğan medya yazdıysa yalandır. Yazarları da Aydın Doğan gibidir. Boşuna tartışmaya gerek yok

legolas4444

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Erdoğanın amacı iyice anlaşılmıştır ki diktatör olmaktır. Kesinlikle demokrat değildir. Onu amacına ulaşmak için araç olarak kullanmaktadır. En ufak eleştiriyi dahi kabul etmemektedir. Çarpık arap yönetimleri gibi bir yönetim arzu etmektedir belkide. Kimse kalkıpta erdoğan demokrat masalını okumasın. Ha illede inanmak isteyen varsa bence o hala çocuk akılldır.

ATmaCA53

Profesör
Reaksiyon puanı
35
Çok güzel çarpıtmışsın. Şaban Dişliden neden bahsetmiyorsun. Zahit Akmanla ilgili çıkan gerçeklerden neden bahsetmiyorsun. Zahit Akmanla Erdoğanın akraba çıktığından neden bahsetmiyorsun.Çarpıtın bakalım nereye kadar yapacaksınız
neden çankaya yamyamından bahsetmiyorsunuz, neden müfteri kılıçdaroğlunun çocuklarını, torunlarını sigorta yaptığına bir şey diyemiyorsunuz, neden chp alman elbertden yardım aldığına dair bir şey denmiyor, başbakanın sevdiği kanal olabilir ama muhalifetçilerinde sevdiği kanal var doğan tv kanallarıdır. :D nbr

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Başbakan kızsa kızsa patronunuzun ülkeyi soymasına kızar

angoren

Doçent
Reaksiyon puanı
5
deni feneri davasının almanya ayağı ve türkiye ayağı çok farklı. türkiye ayağında henüz karar verilmiş değil velevki verilmiş olsun daha temyize bile gidilmiş değil. diyelim ki gidildi ve yargı deniz fenerini suçlu buldu. bunun başbakanla nasıl bir bağlantısı var yılmaz tam sallamış burada. belgen varsa konuş yoksa sus yılmazııım. sallamayla olmaz. daha dur sen aylık 15-20 bin lira alıp sağa sola saldırmak yok öyle.

googlog

Profesör
Reaksiyon puanı
46
Sİyaseten uzak durun şu anki siyaset hep yalan dolan oldu ne nedir kim kimdir anlamak zor.Birçek kişi yalan söylüyor.Artık dürüstçe siyaset olmuyor o yüzden fazla takılmamalıyız.
Artık gazeteler de haber yapmaktan çok karalama işşine girmişler.

Karakalem çalışması yapıyorlar. Ya da kara haber :)

ATmaCA53

Profesör
Reaksiyon puanı
35
deniz fenerin halinden yardım edenler anlar, fakir fukaraya yardım etmeyenler sadece iftira, karalama yapmakdan başka yaptıkları iş yoktur, bakın deniz fenerine yardımlar çığ gibi yapılmaya devam ediliyor , deniz fnerini hazmedemiyenler çatlasında patlasın kimse şikayetçi değil yargılama olmaz yapılmaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...