İstanbul'un fethi dünyanın en büyük 3D mapping sahnesi ile canlandırıldı

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Guru
Emektar
İstanbul'un Fethi 3d Mapping Video

Dünyanın en büyük 3D mapping sahnesinin kurulduğu Yenikapı Miting Alanı'nda, gerçek çekim, 3D animasyon, gerçek boyutlu gemi modelleri ve tiyatral gösteri entegrasyonu ile fetih yeniden canlandırıldı.İstanbul'un fethinin 563. yılı, Yenikapı'da görkemli bir törenle kutlandı.

İstiklal Marşı, saygı duruşu ve Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve Başbakan Binali Yıldırım konuşma yaptı.

Yenikapı Miting Alanı'na "dünyanın en büyük" 3D mapping sahnesi kurulurken, bu sahne için tasarlanan özel gösteride; gerçek çekim, 3D animasyon, gerçek boyutlu gemi modelleri, büyük boyutlu dönem toplarının modelleri ve tiyatral gösteri entegrasyonu ile fetih yeniden canlandırıldı. Gerçek boyutlarda bir Osmanlı kadırgası, 3D mapping gösteriye entegre olarak, leventler tarafından sahnede çekildi.


Yurtiçinden ve yurtdışından konusunun uzmanı 520 kişinin hazırladığı 3D mapping, lazer, pyroteknik, ışık, ses ve müziğin birlikte kullanıldığı gösteri, ilgiyle izlendi.

Canlı yayının 18 kamera ile yapıldığı program, işaret dilinin yanı sıra İngilizce, İspanyolca, Arapça, Fransızca ve Rusça dillerine çevrildi.

AA
 
Son düzenleme:

Sercan40

Profesör
Tarih filmlerinin sayısının artması lazım...Ne yazık ki okullarda verilen bilgiler unutuluyor hiç olmazsa filmler sayesinde akıllarda bişeyler kalsın...
 

arekamint

Asistan
Cumhuriyet Bayramı gösterilerini iptal edenler, İstanbul'un Fethi için büyük gösteriler düzenliyorlar.
 

SDN Son Haberler

Üst