İstanbullular, Tanımadığı İnsanlarla Öpüşecek!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

KenseiTakezo

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Terbiyesizliğe ve sapıklığa kılıf olarak sosyal proje mi demişler ? Vay anasını arkadaş

django

Doçent
Reaksiyon puanı
0
ne kadar güzel birşey insanların birbirlerine tahammülü kalmadığı sürekli kanın döküldüğü dünyada bence güzel bir proje bu olaya terbiyesizlik diyen yobazların yüzünden dünya bu halde insanların birbirini öpmesi birbirlerini kesmekten daha az günah merak etmeyin kardeşler.

by10ur

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Ölüm olaylarından, her gün gündeme gelen kazalardan, faşist davranışlardan çok daha güzel ve ahlaklı bir haber.

KenseiTakezo

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Dinimizde çok olan günah yerine az olanı işlemek daha iyidir diye bi ibare yok.

django

Doçent
Reaksiyon puanı
0
bende var demedim zaten ama terbiye konusunda bence konusmamız gereken bundan önce milyarlarca olay var bu yanlarında terbiyesizlik bile değildir

Reaksiyon puanı
10,327
Suudi Arabistan ve Türkiye...
İsveç, Norveç değil!
Şaşırmadım yani.

KraL_TR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yuh be kotam boşa gitti bunu izlemekle gereksiz bir proje

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
ne kadar güzel birşey insanların birbirlerine tahammülü kalmadığı sürekli kanın döküldüğü dünyada bence güzel bir proje bu olaya terbiyesizlik diyen yobazların yüzünden dünya bu halde insanların birbirini öpmesi birbirlerini kesmekten daha az günah merak etmeyin kardeşler.
Yobaz? Sizin gibiler yüzünden asıl bu haldeyiz, sizin gibiler olsun diye kanlar dökülüyor olmasın? Bizim gibiler kalmasın diye hani?
Yobazmış, çok hoşuna gidiyorsa ailecek gidersiniz!

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Bir gun yerin dibine girersek sasmayın. Kıyamet gercekten cok yakın. Hem de cok.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
İnsanların birbirine tahammül edemediği derken bile ahlaksızlık diyenlere tahammül edemiyor adam...

Reaksiyon puanı
16,118
bu ahlaklı ise ahlaksız ne? bunun savunulcak yanı yok ki...

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Bunlari destekleyerek "medeni" olacagima "yobaz" kalmayi tercih ederim.

Alcyone

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Öpüşerek medeni olacağını sanan cahil insanlar arasında yobaz kalmak kadar güzel bir şey yoktur
Yanlış anlamayın ama "Hadi öpüşelim medeni olunuyormuş." diye ve özellikle kendini medeni hissetmek için öpüşen insanlar olduğunu sanmıyorum. Bu sadece farklı görüşlerin savaşı. Bazı ülkelerde sokakta öpüşen birini gördüğünüzde banal karşılarsınız çünkü normaldir.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ayrıca verilmek istenen anlam bence "Biz medeniyiz!" değil aşkın, sevginin cinsiyet ile ilgili olmadığıdır. Tabii bunun gelir ve şov boyutu da var, orası önemli değil. :D

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
Yanlış anlamayın ama "Hadi öpüşelim medeni olunuyormuş." diye ve özellikle kendini medeni hissetmek için öpüşen insanlar olduğunu sanmıyorum. Bu sadece farklı görüşlerin savaşı. Bazı ülkelerde sokakta öpüşen birini gördüğünüzde banal karşılarsınız çünkü normaldir.

Ayrıca verilmek istenen anlam bence "Biz medeniyiz!" değil aşkın, sevginin cinsiyet ile ilgili olmadığıdır. Tabii bunun gelir ve şov boyutu da var, orası önemli değil. :D

ahlaksızlığı savunma .tanımadığın bir insanla öpüşmekle sevgi ,aşkın ne alakası var.bir de yat tam aşk a gel.

zaten gelenler pek sağlam ayakkabıda değildir.o da ayrı bir olay.

Alcyone

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ahlaksızlığı savunma .tanımadığın bir insanla öpüşmekle sevgi ,aşkın ne alakası var.bir de yat tam aşk a gel.

zaten gelenler pek sağlam ayakkabıda değildir.o da ayrı bir olay.
Öpüşme değilde sarılma olsaydı. Tanımadığı insanlar birbirine sarılsaydı nasıl karşılarlardı? Normal? Buna da abes bakacak ülkeler ve insanlar olacaktır. Ben bu yönetmeni savunuyorum değilim. Sadece "Bir televizyon kanalını sevmiyor musun? O zaman izleme! Onun için nefret söylemlerinde bulunmana gerek yok." mantığından gidiyorum, umarım anlatabilmişimdir. Ahlak ise, nedir ki ahlak?

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33

Ben edox arkadaşın medeni lafına yazmıştım. Üstteki arkadaş da kendini medeni sanıp tanımadığıyla sokakta öpüşmeyi halt sanıp bize laf söylüyor ya ondan dedim.
Medeni olmanın zaten öpüşmeyle alakası yok ama bunu öyle gören beyinler de içimizde olduğu için sıkıntı yok.

Aşkın, sevginin cinsiyet ile ilgili olmadığı deyince araya çok daha farklı şey girer. Cinsiyet ayrımı yapılmadan aşk oluyor gibi bir şey çıkıyor sanki...

Alcyone

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ben edox arkadaşın medeni lafına yazmıştım. Üstteki arkadaş da kendini medeni sanıp tanımadığıyla sokakta öpüşmeyi halt sanıp bize laf söylüyor ya ondan dedim.
Medeni olmanın zaten öpüşmeyle alakası yok ama bunu öyle gören beyinler de içimizde olduğu için sıkıntı yok.

Aşkın, sevginin cinsiyet ile ilgili olmadığı deyince araya çok daha farklı şey girer. Cinsiyet ayrımı yapılmadan aşk oluyor gibi bir şey çıkıyor sanki...
Anladım hocam, özür dilerim o zaman çünkü ben üstteki mesajları okumamıştım.
Aşk kelime anlamı olarak aşırı sevgi ve bağlılık duygusu demektir. Sadece biz onu öyle kalıplaştırmışız ki aşk dediğimizde aklımıza ilk gelen gerçek anlam kız-erkek aşkı oluyor. O bir yana burada çok bilgilendirici olduğunu düşündüğüm bir yazıyı sizinle paylaşıyorum.

Strake

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Erkek erkeğe veya kadın kadına olmaz diye düşünüyorum.Sonuçta ülkemizde böyle bir durumu kabul eden çıkmaz herhalde. :D

Alcyone

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Erkek erkeğe veya kadın kadına olmaz diye düşünüyorum.Sonuçta ülkemizde böyle bir durumu kabul eden çıkmaz herhalde. :D
Homofobik insan sayısı tahmini %90'larda olan ve bu kadar eşcinsel cinayetleri yaşanan bir ülkede tabii ki kimse bunu normal karşılamaz.

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
Öpüşme değilde sarılma olsaydı. Tanımadığı insanlar birbirine sarılsaydı nasıl karşılarlardı? Normal? Buna da abes bakacak ülkeler ve insanlar olacaktır. Ben bu yönetmeni savunuyorum değilim. Sadece "Bir televizyon kanalını sevmiyor musun? O zaman izleme! Onun için nefret söylemlerinde bulunmana gerek yok." mantığından gidiyorum, umarım anlatabilmişimdir. Ahlak ise, nedir ki ahlak?

onlara göre neymiş.bir de karşı çıktığım şey.bunu sevgi,aşk insanları birleştirmek için yapıldığı yalanıdır.

nefret söyleminde bulunmuyorum.sadece toplumun %99 nasıl bu olaya baktığını söylüyorum.

Alcyone

Asistan
Reaksiyon puanı
1
onlara göre neymiş.bir de karşı çıktığım şey.bunu sevgi,aşk insanları birleştirmek için yapıldığı yalanıdır.

nefret söyleminde bulunmuyorum.sadece toplumun %99 nasıl bu olaya baktığını söylüyorum.
Tabiiki toplum sizin dediğiniz gibi bakıyor. Zaten videoyu dediğim gibi savunmuyorum savunduğum düşüncelerim sadece.

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Ne bicim insanlar bunlar ya. Buna katilanlarin Allah belalarini versin. Abi bi dusunun o kadar osmanli torunuyuz diye bagiriyor herkes osmanli sizi gorse boyle ne yapardi acaba. Kolunuzu bacaginizi kesip asmazmiydi acaba. Ahlaksiz terbiyesizler. Milyonlarca dokulen kandan daha az gunahmis bu. Bak bak bak. Bise diyimmi. Bu millet yuzlerce senedir uc sey icin adam oldururken gozunu kirpmaz.

Din vatan ve namus . aklinizda bulundurun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...