İstanbul'da ücretsiz internet dönemi başladı..

ibrahimyzci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
250320141604382840093_2.jpg

İstanbul Büyükşehir Belediyesi vatandaşların yoğun olduğu nokta ve meydanlarda ücretsiz kablosuz internet hizmeti vermeye başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İstanbul Büyükşehir Belediyesi, vatandaşımızın yoğun olarak bulunduğu meydanlardan başlayarak İstanbul'un birçok noktasında ücretsiz kablosuz internet hizmeti vermeye başladı. Ücretsiz internetten faydalanmak için cep telefon numarası sisteme girilerek alınacak bir SMS şifresiyle sisteme kayıt olunacak. Alınacak şifreyle ücretsiz internet kullanımı mümkün olacak."

ÜCRETSİZ İNTERNET VERİLEN YERLER

1- Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi(Galatasaray Lisesi)
2- Sultanahmet Meydanı
3- Eminönü Meydanı
4- Beşiktaş Meydanı
5- Kadıköy Meydanı
6- Üsküdar Meydanı
7- Sultanbeyli Meydanı
8- Beyazıd Meydanı
9- Mecidiyeköy Meydanı ve Cevahir Önü
10- Miniatürk/İBB Bilgilendirme Çadırı
11- Saraçhane Parkı
12- Emirgan Korusu
13- Hidiv Kasrı korusu
14-Aksaray Meydanı
15- Bakırköy Meydanı
16- Beylikdüzü Meydanı
17- Eyüp Meydanı
18- Kartal Meydanı
19- Sarıyer İBB İletişim Noktası
20- Avcılar İBB İletişim Noktası
21- Şirinevler Meydanı
22- Pierre Lotti Tepesi
23- Anadolu Hisarı İskelesi
24- Dragos Sosyal Tesisler Çevresi
25- Galata Kulesi ve Yakın Çevresi
26- Alibeyköy Cep Otogarı
27- Bayrampaşa Otogar

İHA

krkmzmrt

Doçent
Reaksiyon puanı
2
bazı siteler yasak olur büyük ihtimal ?

yunasyus

Profesör
Reaksiyon puanı
6
kaydedildikten sonra izlenmesi daha kolay olur tabi :) ücretsiz ayağına direk kişisel olarak kayıt :)

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
kaydedildikten sonra izlenmesi daha kolay olur tabi :) ücretsiz ayağına direk kişisel olarak kayıt :)
Hizmet istersiniz, hizmet verilince böyle yorumlar yaparsınız. Kim size zorla o hizmeti kullandırıyor? Kullanmayın o zaman.

yunasyus

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Hizmet istersiniz, hizmet verilince böyle yorumlar yaparsınız. Kim size zorla o hizmeti kullandırıyor? Kullanmayın o zaman.

ne alakası var ben olumsuz bişey söyledmedim ki sadece kayıt daha da kolaylaşıcak dedim yalan mı söyledim..

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
ne alakası var ben olumsuz bişey söyledmedim ki sadece kayıt daha da kolaylaşıcak dedim yalan mı söyledim..

Yahu ne kaydından bahsediyorsun? O zaman google, yandex, facebook, twitter ve ya telefonundan kullanabileceğin üye olunabilir uygulamaları vb. kullanma, kısacası interneti kullanma. Hepsi seni kayıt altında(senin dediğin anlamda) tutuyor.

Şimdi bana yukarıdaki uygulamalardan kullanmadıklarını sayma, genel örnek olarak verdim onları çünkü. Ama birinden birini kullanıyorsundur.

icgiyimmoda

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
insanlar zaten telefon hastası. internette herkeste oldugunda çığrından çıkar

XTİMURX

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Herkesin bağlandığı ortak bir ağa bağlanıyorsun. Acaba güvenlik ne seviyede tutulacak...

icakir86

Asistan
Reaksiyon puanı
1
madem ücretsiz neden telefon numarası girilerek sms şifresi falan alıyosun. milleti fişlemek için yol arıyorlar resmen

bjkstormbjk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Diyelimki fisliyecekler? Fislenmekten neden korkuyosunuz. Yasa disi bise mi yapiyosunuz internette hayirdir?

efka_vasi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
madem ücretsiz neden telefon numarası girilerek sms şifresi falan alıyosun. milleti fişlemek için yol arıyorlar resmen
Sarıgül'ün seçim vaadlerinden biride buydu. Sarıgül yapsaydı harika olurdu dimiiii. Kullanmayın o zaman madem fişlenmek istemiyorsanız. Oturun evinizde kullanın o zaman

yunasyus

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Yahu ne kaydından bahsediyorsun? O zaman google, yandex, facebook, twitter ve ya telefonundan kullanabileceğin üye olunabilir uygulamaları vb. kullanma, kısacası interneti kullanma. Hepsi seni kayıt altında(senin dediğin anlamda) tutuyor.

Şimdi bana yukarıdaki uygulamalardan kullanmadıklarını sayma, genel örnek olarak verdim onları çünkü. Ama birinden birini kullanıyorsundur.

Ben zaten onlar kayıt yapmıyor demedim onları kullanmıyorumda demem ..

asıl konu olan ücretsiz internetide kullanmam demedim..

hemen her şeye atlamasanız o zaman kullanmayın diye çok güzel olucak ama olmuyor işte..

TosunPasaa

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Gerçekten çok komiksiniz. Eğer fişlenmekten korkuyorsan demek ki bişiler yaptın demektir. Yok eğer bişiy yapmadıysan kim seni fişleyip ne yapsın. Bana göre gayet güzel bi uygulama. İsterlerse girdiğim siteleri de kayıt altına alsınlar hiç sorun değil yani.

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
Fişlenmek güzel milletimin hoşuna gidiyor. Müptela olmuşlar :D

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Kullanacaklara şimdiden hayırlı olsun..

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Gerçekten çok komiksiniz. Eğer fişlenmekten korkuyorsan demek ki bişiler yaptın demektir. Yok eğer bişiy yapmadıysan kim seni fişleyip ne yapsın. Bana göre gayet güzel bi uygulama. İsterlerse girdiğim siteleri de kayıt altına alsınlar hiç sorun değil yani.
Ah teknoloji dostları.. Eğer yabancı bir wifi ağına bağlanırsan senin cookie'lerine ulaşma hakkı sağlar. Mesela bunlardan biri de facebook şifrendir. Şimdi senden facebook şifreni istediğimde verir misin bana? Kullanıcı adın, telefon numaran... Bu tarz ağlar yanlış kullanıma çok açıktır. Fişlenmek gibi tabirleri boşverelim. Peki yasal olmadan 500.000 kişi dinleyen bir devlete ben bütün özel yazışmalarım, maillerim vs bunları okuma hakkını verir miyim? Kimse vermemelidir! Güvenoyu alana kadar bu böyle kalmalıdır.

TosunPasaa

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Ah teknoloji dostları.. Eğer yabancı bir wifi ağına bağlanırsan senin cookie'lerine ulaşma hakkı sağlar. Mesela bunlardan biri de facebook şifrendir. Şimdi senden facebook şifreni istediğimde verir misin bana? Kullanıcı adın, telefon numaran... Bu tarz ağlar yanlış kullanıma çok açıktır. Fişlenmek gibi tabirleri boşverelim. Peki yasal olmadan 500.000 kişi dinleyen bir devlete ben bütün özel yazışmalarım, maillerim vs bunları okuma hakkını verir miyim? Kimse vermemelidir! Güvenoyu alana kadar bu böyle kalmalıdır.

Şuan zaten herkes internet paketi kullanıyor. En fazla o bağlantı noktalarından girmesin olur biter. Kalkıpta yok efendim devlet fişlemek için böyle yapıyor tarzında paranoyalara hiç gerek yok zaten. Hizmet orda almak isteyen alır almak istemeyen almaz bu kadar açık ve net. Saçma sapan teoriler uydurmaya gerek yok.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Twitter ve youtube'a girip fislenmekten korkuyoruz. Malum Twitter'a ve youtube'a girmek yasa disi sayılıyor guzel ülkemizde.

Şuan senin girdiğini devlet bilmiyor sanki. Komik olmayın lütfen.

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Şunu hazır alıp Sarıgül yapsa yüceltirler anasını satayım. Topbaş geçti Ücretsiz internet başlattı diye fişlenmeye atanlar var. Seçimle de alamadınız, hâlâ onunla bununla devleti suçluyorsunuz arkadaş. Ne yapsalar yaranamıyacaklar size.

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
arkadaşlar fişlenmekten korkuyorsanız vpn kullanırsınız olur biter. sms ile şifre verilmesi ise ağa bağlananların ononim olmamaması için. işlenecek bir siber suç durumunda kimlik tespiti için

Absolut Milk

Profesör
Reaksiyon puanı
46
yorumlara güldüm harbiden milletin işi gücü yok nelerle uğraşıyor hey Allah'ım sen sabır ver..

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Buraya fişleneceğiz diye yorum atanlar,bu olayı sadece medyadan okur değil mi ? Alınan kararları,nasıl bir kanun sınırı içerisinde olacağını,hak ihlali durumunda neler olacağını zaten bu kararı alanlar düşünemedi.Burada sınıf başkanı karar almıyor arkadaşlar.Yorum yapmadan az araştırın ya.Sizin korkmanız gereken internet paylaşımını sağlayanlar değil,bu ağ üzerinden sizin bilgilerinize erişmeye çalışacak olan,siber suç örgütleridir.

taner20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yorumlar gerçekten felaket :) Devletin en üst düzey kurumlarının,görüşmelerinin bile kayda alınıp dinlenildiği bir ortamda bizden bu kurumlara güvenmemiz,gönül rahatlığı ile telefon numaramızın,kişisel bilgilerimizin verilmesi,bunun karşılığında bir haktan yararlanabilme imkanı sunuluyor.

Yahu senin amacın insanların internet hakkından sonuna kadar faydalanması,insanlara sadece internet imkanı sunmak olsaydı zaten telefon numarasıymış,sms miş böyle çağ dışı uygulamaları ön koşul olarak sunmazdın. Kusura bakmayın ama bu kadar güvensiz,karışık ortamda ben bu uygulamanın bu koşullar altında doğru olduğuna inanmıyorum. Ver kardeşim koşul,şart aramadan bir kez olsun bir şey ver bu millete!

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Hata Belediyede Tabii.
Sen Niye Bunlara Beleş İnternet veriyorsun ki.
Yok Fişleniyorlarmış Falan Filan.
Ulen Az çok Teknoloji ile iç içe olan bilir ki,sizin her türlü Bilginiz zaten bir şekilde kayıt altında.
İzleniyorsunuz,Dinleniyorsunuz.
Boşuna Bağırmıyor Başbakan.

Ha Birde Bu işte Ben Belediyeyide Haksız buluyorum.
Burada Pozitif Bir ayrımcılık uygulanmalı.
Nerede Sana daha çok oy çıkmış,oraya ver bu Hizmeti.
Sen Bunlara niye verirsin ki bu Hizmeti.
Hizmeti Kadir Kıymet Bilene vereceksin.
Baksana Bunlar yok Kullanmam,Fişleniyoruz diye feveran ediyorlar.
Misal Kadıköy'de onca Hizmet götürmüşsün Sana oradan oy çıkmamış.
Adam lar önce kafalarını değiştirsin,ondan sonra ver Hizmetini...
Orayı kazanan versin o zaman oradaki Fişlenmeyen İnterneti...

taner20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hata Belediyede Tabii.
Sen Niye Bunlara Beleş İnternet veriyorsun ki.
Yok Fişleniyorlarmış Falan Filan.
Ulen Az çok Teknoloji ile iç içe olan bilir ki,sizin her türlü Bilginiz zaten bir şekilde kayıt altında.
İzleniyorsunuz,Dinleniyorsunuz.
Boşuna Bağırmıyor Başbakan.

Ha Birde Bu işte Ben Belediyeyide Haksız buluyorum.
Burada Pozitif Bir ayrımcılık uygulanmalı.
Nerede Sana daha çok oy çıkmış,oraya ver bu Hizmeti.
Sen Bunlara niye verirsin ki bu Hizmeti.
Hizmeti Kadir Kıymet Bilene vereceksin.
Baksana Bunlar yok Kullanmam,Fişleniyoruz diye feveran ediyorlar.
Misal Kadıköy'de onca Hizmet götürmüşsün Sana oradan oy çıkmamış.
Adam lar önce kafalarını değiştirsin,ondan sonra ver Hizmetini...
Orayı kazanan versin o zaman oradaki Fişlenmeyen İnterneti...

mustang kardeş,ulen falan diyorsun ama madem o kadar teknoloji ile iç içesin biz değiliz kusura bakma :) bana şunun mantığını söyle,bizim her türlü bilgimiz kayıt altındaysa neden ekstradan telefon numaramıza ihtiyaç duyulur ?
Ayrıca izlenilmek,dinlenilmek herhangi bir suça yönelik fiil işlemediyse insanlar bu özel hayatın gizliliğinin ihlalidir.Bu insanlar üzerinde baskı kurmaktır,bu özgürlük ile bağdaşmamaktır,bu evrensel hukuk ile çağdaş demokratik ülke anlayışı ile modern devletle bağdaşmamaktadır.

''Pozitif ayrımcılık'' dan bahsetmişsin ve bu terimi adeta katletmişsin. Pozitif ayrımcılık kimlere,hangi şartlarda uygulanır nasıl uygulanır önce bunu bir öğrenmek lazım,pozitif ayrımcılık toplumda ki dezavntajlı,eşit olmayan kesimler varsa eğer bunların da diğerleri gibi yarışa eşit başlaması için uygulanır.Sağdan soldan kulaktan doğma bilgilerle insanları yanıltmayınız lütfen. Bizim sorunumuz tam da bu işte,araştırmıyor,sorgulamıyor,gerçekleri öğrenmek zor geliyor sizi anlıyorum.

Demokrasi sana oy vermeyenleri ezme,yok etme,dışlama,ötekileştirme rejimi değildir. O rejimin adı Diktatörlük olabilir,mutlak monarşi olabilir,faşit dikta olabilir ama demokrasi ve hukuk bu değildir,saygılar..

- - - Mesaj Güncellendi - - -

şunu da belirtiyim,ben görüşlere saygılıyım karşı değilim.Karşı olduğum şey bir şeye körü körüne bağlı olma düşüncesi.Kardeşim yanlışa yanlış hatalıya hata yapıyorsun diyelim yahu,bu zor veya kötü bir şey değildir.

İnternetten yararlanmak için telefon numarası istenmemesi,senin zararına olacak bir uygulama değil.Bu konuda hassasiyeti olan,tedirginlik içinde olan şüpheleri olan insanları rahatlatır bir uygulamadır ve sosyal devletin,demokratik,hukuk devletinin toplumun tüm kesimini kucaklayıcı politikasından ibarettir.Boşuna birbirimizi yemeyelim empati yapalım arkadaşlar..

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
mustang kardeş,ulen falan diyorsun ama madem o kadar teknoloji ile iç içesin biz değiliz kusura bakma :) bana şunun mantığını söyle,bizim her türlü bilgimiz kayıt altındaysa neden ekstradan telefon numaramıza ihtiyaç duyulur ?
Ayrıca izlenilmek,dinlenilmek herhangi bir suça yönelik fiil işlemediyse insanlar bu özel hayatın gizliliğinin ihlalidir.Bu insanlar üzerinde baskı kurmaktır,bu özgürlük ile bağdaşmamaktır,bu evrensel hukuk ile çağdaş demokratik ülke anlayışı ile modern devletle bağdaşmamaktadır.

''Pozitif ayrımcılık'' dan bahsetmişsin ve bu terimi adeta katletmişsin. Pozitif ayrımcılık kimlere,hangi şartlarda uygulanır nasıl uygulanır önce bunu bir öğrenmek lazım,pozitif ayrımcılık toplumda ki dezavntajlı,eşit olmayan kesimler varsa eğer bunların da diğerleri gibi yarışa eşit başlaması için uygulanır.Sağdan soldan kulaktan doğma bilgilerle insanları yanıltmayınız lütfen. Bizim sorunumuz tam da bu işte,araştırmıyor,sorgulamıyor,gerçekleri öğrenmek zor geliyor sizi anlıyorum.

Demokrasi sana oy vermeyenleri ezme,yok etme,dışlama,ötekileştirme rejimi değildir. O rejimin adı Diktatörlük olabilir,mutlak monarşi olabilir,faşit dikta olabilir ama demokrasi ve hukuk bu değildir,saygılar..
Sana oy vermeyenlere Hizmet götürüyorsanız,yinede o kitle memnun olmuyorsa,her şeyde bir bit yeniği arıyorsa.Ben O Pozitif ayrımcılığı isterim Kardeşim.:)
Bu Belediye Hizmetlerindede Böyle.
Çoğu Belediyede Mantık Şu,'A' mahallesinden Ben zaten oy alıyorum,orası Çantada keklik,Bana oy vermeyene Hizmet götüreyim Mantığı Doğru Bir Mantık mı?
Herkese eşit Hizmet götürmek Doğru olanı değil mi?
Ama diğer oy verenler Bir çok şeyden Mahrum kalıyor.
Adamları önlerine altın serseniz,mutlu olmuyor,olamıyorlar.
Misal,Marmaray.
Neler söylendi,Kimi su alıyor,kimi ben binmem dedi,şimdi benden çok kullanıyorlar.
Madem öyle Bu uygulanmalı,Belki iyi Hizmeti kim getiriyor,görülür o zaman...
Saygılar Bizden.:)

taner20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
seni anlıyorum bir kesim var ki onlara hizmetin alasını sunsan bi bit yeniği bulur.O konuda haklı olabilirsin ama inanki o kesim eskiye nazaran çok çok çok azaldı.Benim tepkim sanki herkes,her eleştiren o kesimdenmiş gibi muamele görmesi. Artık insanlar gerçekten hizmet alıyorsa aldığı hizmetin karşılığını veriyor.Mesela yerel seçimlerde,belediyecilikte ben Akp'yi başarılı buluyorum,yiğidi öldür hakkını ver.

Teşekkür ederim saygı çerçevesinde beni dinlediğin ve tartışmayı sürdürdüğün için :)

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
seni anlıyorum bir kesim var ki onlara hizmetin alasını sunsan bi bit yeniği bulur.O konuda haklı olabilirsin ama inanki o kesim eskiye nazaran çok çok çok azaldı.Benim tepkim sanki herkes,her eleştiren o kesimdenmiş gibi muamele görmesi. Artık insanlar gerçekten hizmet alıyorsa aldığı hizmetin karşılığını veriyor.Mesela yerel seçimlerde,belediyecilikte ben Akp'yi başarılı buluyorum,yiğidi öldür hakkını ver.

Teşekkür ederim saygı çerçevesinde beni dinlediğin ve tartışmayı sürdürdüğün için :)
Eyvallah.
Sizin gibi İnsanları tanımak güzel.
Bende Teşekkür Ederim.:)