İstanbul'da toplu taşıma ücretlerine zam

Bu konuyu okuyanlar

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201

UKOME kararına göre, İstanbulkart ilk biniş ücretleri tam 1,95 liradan 2,15 liraya, öğrenci 1 liradan 1,10 liraya, Sosyal Kart 1,35 liradan 1,50 liraya yükseldi
Aylık Mavi Kart; tam 170, öğrenci 77, Sosyal Kart 100 lira olurken, sınırlı kullanımlı elektronik bilet ve Adalar hariç jeton ücreti 3 liradan 4 liraya çıktı
Kadıköy-Kartal Metro Hattı'nda yüzde 50 indirimli yolculuk yıl sonuna kadar devam edecek
Yeni tarife, 15 Haziran'da uygulanmaya başlanacak

akbile_zam_457635793.jpg

Aylık Mavi Kart; tam 155 liradan 170 liraya, öğrenci 70 liradan 77 liraya, Sosyal Kart 90 liradan 100 liraya yükseltildi.

Düzenleme ile tam için 180, öğrenci indirimli ve sosyal indirimli gruplar için 200 biniş hakkının tamamıyla kullanılması neticesinde, birim yolculuklar ve kontörlü yolculuklara göre, Aylık Mavi Kart fiyat avantajları sağlanacak.

Elektronik Bilet (sınırlı kullanımlı) ve jeton (Adalar hariç) kullanımında; jeton ücreti 3 liradan 4 liraya çıkarken, tek geçişlik, 2 geçişlik ve 5 geçişlik bilet ücretlerinde değişikliğe gidilmedi. Sadece 3 geçişlik bilet 9 liradan 10 liraya, 10 geçişlik bilet 28 liradan 30 liraya yükseltildi. İskelelerde sabit turnikelerin veya deniz araçları üzerinde sabit validatörlerin bulunmaması halinde, bu sistemlerin hizmete alınmasına kadar, jeton ücreti 2 lira olarak uygulanacak.

Kadıköy-Kartal hattında yüzde 50 indirime devam
Şehir Hatları ve özel deniz motorlarının Adalar seferlerinde kullanılan jeton ücretinde herhangi bir değişikliğe gidilmedi. Tam, öğrenci ve Sosyal Kart'ta (indirimli gruplar) yüzde 10'luk artış oldu. İskelelerde sabit turnikelerin veya deniz araçları üzerinde sabit validatörlerin bulunmaması halinde, bu sistemlerin hizmete alınmasına kadar jeton ücreti 3 lira olarak uygulanacak.

Bu kategoriler dışında; Şehir Hatları vapurları, İDO deniz otobüsleri ve feribotları ile özel deniz motorlarında 50 litre veya 30 kilogram üzeri yük ücrete tabi olacak.

Metrobüslerde, mevcut aktarma almaz-verir uygulamasının devam etmesine, aktarma uygulanan bilet türleriyle yapılan yolculuklarda; 2 saatlik aktarma süresinin devam etmesine, arabalı vapurların saat 06.00-24.00 arasında çalışmasına karar verildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin, Kadıköy-Kartal Metro Hattı'nın açılışından bu yana yüzde 50 indirimli yolculuk yapılmasının devam etmesi için her ay 3 milyon 500 bin lira, öğrenci geçişleri için de tüm toplu ulaşım otoritelerine her ay 6-7 milyon lira destek sağladığı belirtildi.

Kadıköy-Kartal Metro Hattı'nda yüzde 50 indirimli yolculuk yıl sonuna kadar devam edecek.

http://ekonomi.milliyet.com.tr/istanbul-da-toplu-tasima/ekonomi/detay/1896410/default.htm

Ay Parçası

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
istanbulda yaşamak kolay değil allahtan istanbulda yaşamıyorum

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Antalya ile aynı hemen hemen. Antalya'ya bakarsak İstanbul ucuz bile.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
1.10 kuurşta 1.10 kuruşluk hizmet alabiliyormuyuz birde o yönü var aslında her metrobüs desen oturmayı geçtim ayakta gidecek yer yok :)

sleeper

Asistan
Reaksiyon puanı
0
O değilde 10 kuruş için kart yüklemesi yapacağım günler geldi.Öğrenciye gelmeyeydi iyiydi :hammer:

brskyk

Doçent
Reaksiyon puanı
4
İnasnların hali ne olacak bu ülkede herşeye zam zam zam.

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Her gün şu manzarayı yaşıyoruz ayıptır yahu. Sen otobüs seferlerini artır, ondan sonra gel zam yap.

ybaqevu4.jpg

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Aslinda ogrenciye zama karsiyim calisan kesime gecirsinler :D o degil ogrenci fiyati ankaradan uygun

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Yuh ya harbiden haşırt olmuş bu

vimjunon

Asistan
Reaksiyon puanı
2

Tam duruma uygun olmuş bu karikatür. O kadar maaş alıyorlar, onlar da ödesin demeye çalışmıyorum ama buna bir orta yolun bulunması gerekiyor. Haftasonu İstanbul'daydım, orda yaşamak gerçekten bir meziyet, Allah yardımcıları olsun. Bu arada Bursa'da da fiyatlar 2liraya çıktı, İstanbul'la aynı fiyat nerdeyse, İstanbul'u görünce neden bu kadar çok ödüyoruz dedim! Ulaşım maliyetleri konusunda şikayetçiyiz!

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
devletimiz bizim sağlığımizi düşündüğü için zam yapiyor heralde

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Tam duruma uygun olmuş bu karikatür. O kadar maaş alıyorlar, onlar da ödesin demeye çalışmıyorum ama buna bir orta yolun bulunması gerekiyor. Haftasonu İstanbul'daydım, orda yaşamak gerçekten bir meziyet, Allah yardımcıları olsun. Bu arada Bursa'da da fiyatlar 2liraya çıktı, İstanbul'la aynı fiyat nerdeyse, İstanbul'u görünce neden bu kadar çok ödüyoruz dedim! Ulaşım maliyetleri konusunda şikayetçiyiz!
Bu resimi değiştirmeye türkiyede kimsenin gücü yetmez, here konuda aynı ayrım mevcut,
örnek gsm operatörlerinde yok kamu hattı bilmem ne hattı onlar insanda millet enayimi

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
86
1.10 kuurşta 1.10 kuruşluk hizmet alabiliyormuyuz birde o yönü var aslında her metrobüs desen oturmayı geçtim ayakta gidecek yer yok :)
metrobüste ayağı yere değmeden gidenler varmış
bu paraya kimse ayaklarını yerden kesmez.

Son mesajlar