İstanbul'da 'Pamir' seferberliği : Pamir'den acı haber

Bu konuyu okuyanlar

brkytml

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu günahsız yavruyu pis siyasetlerine alet edenler mutludur umarım. Her seyin altında bir oyun arayan paranoyak sizofrenlerin azalarak bitmesini diliyorum.

Allah rahmet eylesin pamir mekanin cennet olsun.

Aynen katiliyorum.. Mekani cennet olsun.. siyaset senaryosu üretenler de herkesi kendi gibi çıkarcı zannetmesin.. 3.5yasindaki çocuklar uzerinden yok birilerinin oyunu falan bunlar kimin zihniyeti belli

GhostX

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Allah Mekanını cennet etsin ailesine sabır versin, yanlız benim aklıma takıldı diğer kaybolan çocuklar için neden böyle seferberlik olmuyor bu yazımı çarpıtmayın lütfen gerçekten acı bir olay ama insan aklı bazı yerlerde takılıyor işte ailesinin varlıklı olmasından dolayımı medya her saniye canlı yayına veriyor vb.. neden diğer kaybolan ölenler pamir değilmi ? düşündürüyor bu durum tekrardan allah rahmet eylesin.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Uyardığın için teşekkür ederim @mr_rain, siyasetin yasak olduğunu bilmiyordum. Hele diğer arkadaşların mesajlarından da hiç anlamadım. Kusura bakma, bir dahakine daha beğeneceğin şeyler yazarım. :)

Bu çocuk için merhameti, ailesi için sabrı geniş olan Allah'ın gücü de pek büyüktür. Hesap edenler O'nu hesap etmiyorlar. Çok ince ayrıntılara kadar her şeyi, hatta "50 yıl sonra İsrail'i kurulacak" diyecek kadar 50, 100, 200 yıl sonrasına kadar detaylı hesap ediyorlar. Lakin bu kadar detayı hesaplayabilmelerine rağmen, "yedullahi fevka eydihim". (Fetih/10)

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
529 Müslüman kardeşimizin idamı için "Sisi ağaç kesiyormuş" desek Dünya Medyasının ilgisini çeker miyiz?!

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
bunumu çıkardınız :D tmm mesaj alındı türkiyenin sosyalleşmesine demokratikleşmesine daha uzunnn yıllar var saolun aydınlattınıziçin.
Günde onlarca çocuk kaybolurken sadece zengin kesimin çocuğu için seferberlik ilan ediliyor. Ondan sonra birileri çıkıp alın köprüyü bir tarafınıza monte edin diyor. Bunların asıl derdi çocuk mu yoksa birşeyler üzerinden sağa sola sataşmak mı?
Bunu mu çıkardınız derken asıl gülünç duruma düşen sizsiniz. Orda benim anlatmak istediğim zaten yukarıda yazdığımla aynı.
Şimdi aydınlattıysam ne mutlu bana!

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
"Berkin elvanin ailesi zengin değildi"
Cenazede yaşananlar ve katilin kim olduğuyla ilgili hiçbir fikriniz yokmuş gibi yazıp da iki olayı karşılaştırmayın bence.
İnşallah tüm kayıplara bu kadar duyarlı olur millet de samimiyetini sorgulamayız...

Berk9405

Asistan
Reaksiyon puanı
0
"Berkin elvanin ailesi zengin değildi"
Cenazede yaşananlar ve katilin kim olduğuyla ilgili hiçbir fikriniz yokmuş gibi yazıp da iki olayı karşılaştırmayın bence.
İnşallah tüm kayıplara bu kadar duyarlı olur millet de samimiyetini sorgulamayız...

Inşallah. Butun temennimiz bu yonde.

Bu arada katilin kim olduğunu biliyorum.

<SxA>

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Ya siz nasıl geceleri rahatca yatabiliyorsunuz. bu ülkenin her çocuğu kıymetli oturduğu yer maddi durumu hiçbirinin önemi yok.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Çocuk kaybolduğunda ailenin verdiği tepki düşündürücü. Acaba bunun sebebi çocuğun evlatlık olması mı?
Bahçenin duvarları 2.5m ve çocuğun aşamayacağı söyleniyor.
Ne hikmetse çevredeki bütün villaların güvenlik kameraları bozuk.
Çocuk sabah vakti, dışarıda birisiyle görülmüş.
Aynı havuz bir gün önce aranmış ancak çocuk o havuzda bulunamamış.
Arama ekiplerine evin çevresi arandı diyip ormanlık alana yönlendirilmiş.
Hadi diyelim daha önce düzgün aranmamış, çocuk 1 gündür havuzda, ceset şişmemiş ve su yüzüne çıkmamış.
Çocuğun başka bir yerde boğulup havuza atıldığı söyleniyor.

Bunun gibi ortada bir sürü şaibeli durum varken otopsi raporu ortada yok. Cenaze apar topar defnediliyor. Sanırım birilerinin oynadığı oyun tutmayınca da biz paranoyak oluyoruz.. Ben bu olaydan cinayet kokuları alıyorum..
Evet belki gerçekten çocuk kendisi gitti, düştü, boğuldu ama ortada kanıt yokken, Bunca şaibeden sonra siz bu olayın altında bir şey aramıyorsanız, çocuk düşmüş boğulmuş amma paranoyaksınız diyorsanız, kusura bakmayın da o sizin genişliğiniz, sizin insanlığınız(!)..

Üzülmeyin Pamir'e bir şey olmadı. Sizin kirli dünyanızdan kurtulup Cennet'e gitti.. Siz kendi halinize üzülün. Pamir gibi karşınızda sadece Cennet yok, bir de Cehennem ihtimaliniz var.. Hepimizin olduğu gibi..

Berk9405

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Eger ortada bir oyun varsa çocuğun olmesi de oyunun bir parçası degil mi. E cocuk oldu peki neden ortada bir eylem yok.

Berk9405

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Mesajımi silen admine selamlar. Gerçekler acitir derler.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Eger ortada bir oyun varsa çocuğun olmesi de oyunun bir parçası degil mi. E cocuk oldu peki neden ortada bir eylem yok.
Dikkatli okusaydın yazıda onu da görürdün..
Ortalığı karıştıramayanlar bizi paranoyak ilan ettiler. Çünkü bu oyunu kimse yemedi. Olan Pamir'e oldu. O da Cennet'e gitti.

Berk9405

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Millet twitter'da çıldırmış. Pamir öldüyse sokağa çıkarım, yakarım, dökerim diyor. Olayı gezi parkına kadar bağlayan var. Arkadaş ne alaka yaa? Ne alaka? Amaç kabak gibi ortada. Günahsız bir yavrunun canını hiçe sayıp yine kaos, yine savaş ortamı hazırlıyorlar. Gezi olaylarından çok daha büyük olaylar çıkacak. Bu porovokasyonlara gelenleri de, bu toplumu provoke edenleri de Allah'a havale ediyorum.
Ne hikmetse 1 gün suda bekleyen çocuk bedeni de hiç şişmemiş.
"Gezi olaylarından çok daha büyük olaylar çıkacak"

Hani olay falan çıkmadı. Çocuğun ailesinin gunahini aldin simdi. Onlara evlatlari üzerinden cok alcakca seyler ima ettin. Müslümanliga yakışiyor mu bunlar. Hayır sonra paranoyak deyince kızıyorsunuz.

Berk9405

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Dikkatli okusaydın yazıda onu da görürdün..
Ortalığı karıştıramayanlar bizi paranoyak ilan ettiler. Çünkü bu oyunu kimse yemedi. Olan Pamir'e oldu. O da Cennet'e gitti.

Aferin size cok buyuk bi oyunu daha bozdunuz. Simdi dis gucler baska bir oyun icin toplantı yapıyorlar. Ama siz onu da bozarsiniz. Sağlam irade bu olsa gerek.

Reaksiyon puanı
10,325
Pamir'in babası: Başbakan aradı, acımızı paylaştı

633363788366200150.jpg

Sarıyer'de komşu evin havuzunda boğularak hayatını kaybeden küçük Pamir’in ailesi gün boyu taziyeleri kabul etti. Başbakan Erdoğan’la yaptığı telefon görüşmesini basın mensuplarına anlatan acılı baba Serdar Dikdik, "Ona 'sen bize üç çocuk yap dedin ama biz bir çocuğa bakamadık' dedim. Allah razı olsun. Böyle bir başbakan istemiyor muyuz biz. Herkesin acısını paylaşsın diye" dedi.

Sarıyer Zekeriyaköy'de çok sayıda kişi, taziye için minik Pamir'in evine akın etti. Acılı aile, gün boyu evde taziyeleri kabul etti. Bu sırada Jandarma ekipleri de eve gelerek, olayın gerçekleştiği güne ait kamera kayıtlarını aldı. Acılı Anne Süverçe Dikdik gözyaşları içinde taziyeleri kabul ettiği görüldü.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan baba Serdar Dikdik, "Başbakan Erdoğan aradı. Ona 'sen bize üç çocuk yap dedin ama biz bir çocuğa bakamadık' dedim. Allah razı olsun. Böyle bir başbakan istemiyor muyuz biz. Herkesin acısını paylaşsın diye. Zaten bizi bölen bu küçük şeyler insanları birleştirir. Biri kaybolmuş. Bir büyük aramayınca insanlar bir kesim kalbi kırılıyor. Bu ülke senelerdir bir. Bizi kimse bölemez. Bir çocuk kayboldu binlerce kişi bir araya geldi. Tayyip Beyle konuştuk. 'Başın sağolsun' dedi ben de teşekkür ettim" dedi.

Pamir'in cesedinin bulunduğu havuzun daha önce defalarca arandığını anlatan Dikdik, "Defalarca kalaslarla arandı. Bundan önce oturan kişi arkadaşımdı. Adam borsacıydı. Stresten uzak durmak için her gün havuzu temizliyordu. Orası pırıl pırıldı. Ancak ev sahibi onu çıkardı. O çıkınca tadilat başladı. Şansa bak inşaat başlayınca havuz bu hale geldi" şeklinde konuştu.

KAMERA GÖRÜNTÜLERİNE GÖRE BİR ÇOCUK GETİRİYOR...

Kamera görüntülerini de izlediğini söyleyen acılı baba, "Kameralarda bir çocuk Pamir'i eve getiriyor. Sonra diğer tarafa gidiyor bizim çocuk. Bahçenin içinde herif. On dakika sonra ben çıkıyorum aramaya başlıyorum" ifadelerini kullandı.

Serdar Dikdik cesedin bulunduğu gün bağrışmaları duyunca sağ olduğunu düşünerek sevindiğini anlatarak şunları söyledi: "Bulundu diye sevindim. Hemen çite yöneldim. Bu boyla o çitten çıkamadım. Çocuk kafayı koymuş oradan geçmeye. Savcıya da söyledim. 'Savcım ben geçemedim o nasıl geçti bir bak' diye. O bile inanamadı."

Bugün Pamir'i ana okuluna yazdırmayı planladığını kaydeden acılı baba, "Bugün araba alacaktım. Çocuğu anaokuluna yazdıracaktım. O ana okulundayken internetten ev bakacaktım. Şimdi yukarıda üçlü kanepe var. Ona bakarken nasıl ben dayanabilirim. Daha birkaç gün önce o kanepede boğuşuyorduk. Ben şimdi o kanepede nasıl oturacağım. Bir melek gitti başka insanlar gitmesin" şeklinde konuştu.

KaynaK

valla gezici arkadaşlara buradan da bir ekmek çıkmadı, üzgünüm! :D

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
"Çocuk kaybolduğunda ailenin verdiği tepki düşündürücü" diyen arkadaşların "Pamir'in babası başbakan aradı" şeklindeki haberi beğenmesi ne mide bulandırıcı bir samimiyetsizliktir. Bu kadar mı batmışız..

Çocuk kaybolduğunda ailenin verdiği tepki düşündürücü.. Çocuk evlatlık falan filan.. Burada kirli işler var.. Dış ses: "Çocuğun babası başbakanı övdü". Haa tamam o zaman çocuk için üzülelim, iyi çocuk, babası da iyi adam..

Yazıklar olsun.

- - - Mesaj Güncellendi - - -
@braveheart.fb, seni gördüğüme sevindim, uzun zamandır görüşmemiştik. Senin mesajına alıntıyla cevap yazdım, fakat malum, "bana" siyaset yasak. Beni eskiden tanıdığın için şimdi bu vefat eden çocuk üzerinden diğer bazı tanıyanlar gibi kasıtlı bir yalan söyleyip "cemaatçi" demeyeceğini tahmin ediyorum.

Zira zulmün karşısında durduğum zaman "yandaş" dediler, cemaati eleştirdiğim zaman "karşı partici, laikçi" dediler. Zulüm onun eline geçince karşısına dikildiğim için şimdi "cemaatçi" diyorlar. Elbette yalan yatsıya kadar.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
valla gezici arkadaşlara buradan da bir ekmek çıkmadı, üzgünüm! :D

Benim beğendiğim nokta buydu. Hadi şimdi dağılabilirsin. :)
İnşaAllah olaylara çok daha geniş ve farklı pencerelerden yaklaşırsın. Bu düz mantıktan kurtulmanı diliyorum Allah'tan. :)

Ben hem, ortada kesinleşmemiş şaibeli durumlar var dedim, ailesi hakkında kesin hüküm vermedim. Düşündürücü dedim. Yine lafımı cımbızlamışsın bütününü görememişsin. Ya da görmek işine gelmemiş, ateistlerin Kur'an'dan ayet cımbızlamasına benzedi artık senin iş. Belli ki aynı sorular senin de aklına takılıyor. Ama illa bi yerden vuracaksın güyaa. Neyse ya ben sana niye cevap veriyorum ki. Nasıl olsa anlamıyorsun. Yine olayı nereye çekeceğin de meçhul. Yine yazımın neresini cımbızlayacaksın ve o kısımla ilgili ne senaryolar kuracaksın acaba merak da etmiyor değilim hani. :D Arkadaşların dediği gibi senin niyetin üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek. :)

brkytml

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yokya pamir varken berkin varken ali ismailller....

Bunlar insan degil mi dostum cocuk degilmi? Bu kadar korelmeyin Allahinizi severseniz..
529 kisinin idam edilmesi toplu katliamdir ve insan olan herkesin sag sol bati dogu demeden herkesin tepki gostermesi gerekir.. Bu olaylari lutfen insaniyet yonuyle elestirelim hep beraber..

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Sevgili @elmacık (Turab Garip) bizler senin düşüncelerinden hep istifade ettik. Halende ediyoruz. Ancak; özelikle son zamanlarda attığın mesajlara doğrusu anlam vermekte zorlanıyorum.

Lee Tai

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Bunlar insan degil mi dostum cocuk degilmi? Bu kadar korelmeyin Allahinizi severseniz..
529 kisinin idam edilmesi toplu katliamdir ve insan olan herkesin sag sol bati dogu demeden herkesin tepki gostermesi gerekir.. Bu olaylari lutfen insaniyet yonuyle elestirelim hep beraber..

Ya pff çokta tın ya. Zibidi gidicek eylem yapicak taş aticak ben ona uzulucem benim oylesine insaniyetim yok , onun yok cunku benimde yok. Otekini bilemem. Ya dost'um olmusun arkasindan mi konusucan , gozgore gore oleceklerimi konusucaz...

Lee Tai

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Ya pff çokta tın ya. Zibidi gidicek eylem yapicak taş aticak ben ona uzulucem benim oylesine insaniyetim yok , onun yok cunku benimde yok. Otekini bilemem. Ya dost'um olmusun arkasindan mi konusucan , gozgore gore oleceklerimi konusucaz...

Kars'ta 12 yaşindami hatirlayamadim ömer isimli cocuga tecavuz edip olduren adi dolasiyo hala. Niye dokulmuyolar sokaga insenize niye inemiyolar , tek kaş berkin mi , ömer mi ? Başlarım berkininize ha hasta etmeyin adamı.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Kars'ta 12 yaşindami hatirlayamadim ömer isimli cocuga tecavuz edip olduren adi dolasiyo hala. Niye dokulmuyolar sokaga insenize niye inemiyolar , tek kaş berkin mi , ömer mi ? Başlarım berkininize ha hasta etmeyin adamı.

Haksız yere yapılan her türlü cinayet zulümdür. İster adı Berkin olsun, ister Ahmet olsun ne olursa olsun. İster müslüman olsun, ister Yahudi olsun, ister ateist olsun; haksız can alanın hükmünü Allah vermiştir zaten; bu konuda tartışacak bir şey yok.

Bununla beraber yaptığın kıyas doğru değil; çünkü birisi münferit bir olaydır, diğeri ise siyasi çıkar amaçlı yapılan, kamuyu ilgilendiren toplumsal bir olaydır.

Ülkemizde ve diğer "gelişmiş" ülkelerde avukatlar, hakimler, yargıçlar eğer suç işlerlerse normal vatandaştan iki kat daha fazla cezaya çarptılırlar. Sebebini biliyor musun? Çünkü bunlar adaleti kaim tutmakla görevli insanlar. O yüzden örneğin bir hakimin adam öldürmesi, senin adam öldürmenden daha büyük bir suçtur. Yani başbakana varana kadar bu silsilede adaleti elinde tutan adamın suç işlemesi, hem de siyasi çıkarlar için canlara kıyması, çok ama çok daha büyük cürümlerdir.

Yoksa niye bir vatandaş aç veya açıkta diye halife kendi kendini dövüyor? Eğer bir çocuğa tecavüz edip onu öldürmüşlerse, herkesten önce yöneticinin vah etmesi dövünmesi ve kendini suçlaması gerekir. Ama görüyorum ki aksine bir de üste çıkma söz konusu.

Lee Tai

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Gitti yöneticiye suç attı çocuğun hayatını kaydıran adama imkan sağlayamadı diye. Nasil bi varliksin , adam belki psikopat sen imkani olup olmadigini nerden biliyosun saçma konuşuyosun uzun uzun boş konuşuyosun. Berko nasil öldü , nerde öldü , ne yaparken öldü? Ekmek mi aldiki ? Saçma. Park olayi varken ben inmedim sokaga benim oldugum mahallede yasimdaki herkes indi. Ne yaptilar ? Strest attilar , kafa dagittilar , eğlendiler. Bunun aksini kimse iddia edemez. Ozaman eylem yapan õlenlerde yetişkin bireylerdi. Gozumun önünde toma ezse tükürür gecerim. Ağaç diye ciktilar ne yaptilar. Yapmiyicaksin oyuna gelmiyiceksin , aklin yokmu. Ulkeyi yonetemiyo soyuyo. Ya yonetemese soysa , ukrayna basbakani gibi olurdu , bizde ukrayna gibi olurduk tum ulke ayaklanirdik , bizde ekonomi var , alim gucu var , forumda herkes 0 telefon icin konu aciyo. Kimse para yok caliyo culuyo demesin. Ülke iyi gidiyo kim nederse desin. Sana açıkça ağız konuşmasıyla yorum yaptım. Son mesajin gibi afilli yazilar ile dolambaçlı mantıksız boş kelimeler ile cümle doldurmaya çalışma. Okadar harfe bastın cevap verilecek tek yanı , ömere bu olayı yaşatan adamın suçu yok , yöneticinin suçu var.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Ozaman eylem yapan õlenlerde yetişkin bireylerdi. Gozumun önünde toma ezse tükürür gecerim ... Ulkeyi yonetemiyo soyuyo. Ya yonetemese soysa , ukrayna basbakani gibi olurdu , bizde ukrayna gibi olurduk tum ulke ayaklanirdik

Ortaya çıkarmaya çalıştığım düşünceyi tüm çıplaklığıyla ortaya koyduğun için teşekkür ederim. :) Demokrasi işte buraya kadar. Senin beğenmediğin bir şey olursa sen ayaklanırsın; başkasının beğenmediği bir şey olunca "hop arkadaşım demokrasi var, ayaklanamazsınız, bir derdiniz varsa sandığa gidin".

Gözünün önünde toma ezse tükürüp geçecek olman da yine bu "dindar nesil" ahlakını ortaya koyuyor maalesef.

ömere bu olayı yaşatan adamın suçu yok , yöneticinin suçu var.

Tabii ki bunu yapan suçlu. Mesajımdan o "suçsuz" sonucunu hangi akılla çıkardın? Toplumdaki suçlardan, suç oranından, suça yönelik eğitimsizlikten yönetici sorumlu olmayacak da ben mi sorumlu olacağım?

Ayrıca yineliyorum, münferit bir olay ile toplumsal bir olayı nasıl eşleştiriyorsun diyeceğim; ama onu ortaya koymuş oldun zaten; "tükürür geçersin". Helal olsun. Doğum yeri Kasımpaşa mıydı senin?

Lee Tai

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Ortaya çıkarmaya çalıştığım düşünceyi tüm çıplaklığıyla ortaya koyduğun için teşekkür ederim. :) Demokrasi işte buraya kadar. Senin beğenmediğin bir şey olursa sen ayaklanırsın; başkasının beğenmediği bir şey olunca "hop arkadaşım demokrasi var, ayaklanamazsınız, bir derdiniz varsa sandığa gidin".

Gözünün önünde toma ezse tükürüp geçecek olman da yine bu "dindar nesil" ahlakını ortaya koyuyor maalesef.

Tabii ki bunu yapan suçlu. Mesajımdan o "suçsuz" sonucunu hangi akılla çıkardın? Toplumdaki suçlardan, suç oranından, suça yönelik eğitimsizlikten yönetici sorumlu olmayacak da ben mi sorumlu olacağım?

Ayrıca yineliyorum, münferit bir olay ile toplumsal bir olayı nasıl eşleştiriyorsun diyeceğim; ama onu ortaya koymuş oldun zaten; "tükürür geçersin". Helal olsun. Doğum yeri Kasımpaşa mıydı senin?

Kadıköy , rizeliyim merak ettiysen. Ya ben anlamiyorum , şu zamana kadar yöneticiyi destekleyen kesim hiç bir eylem yapmiyo olay çıkarmiyoda , o öteki kesim niye sürekli ortalığï karıştırma derdinde niye olay çıkarıyolar , neden yakıp yıkıyolar , mesele ağaç diyip çıkanlar , mesele ağaç değil arkadaş sen hala anlamadın mı diyerek niye farklı amaca doğru gittiler. Siz neden oturmuyosunuz , kimin ne zararı var , yöneticinin sana bi zararı oldumu , bana şimdiye kadar hiçbi zararı dokunmadı , sen siz neyin peşindesiniz , yönetici nasıl biri olsun istiyorsunuz ?

Zorlanıp ıh diye tıkandığın zaman alaycı , dalga geçici şekilde yorumlar atiyorsun , takip ediyorum yorumlarini kime ne tavirda yazdigini . Demokrasi işte buraya kadar , kapalı hanımları okula almadıklarında kimse ayaklandımı zamaninda oturup bekledi herkes kimse olay çıkarmadı , o üniversitelerdeki bonus kafali tipler onlara neki kapali ogrencileri okula almamak ona ne , hani demokrasi kapali diye ayrim hani eşitlik sen ne konuşuyon neyin demokrasisi bi karin agrin mi var , mesela örnek ver , bunun boyle olmamasi lazim , bi ornek ver .

Gozumun onunde molotof atan , taş atan , sopalarla arabaları parçalayan , dukkanlari kiran , kaldirimlari soken , ağaç diye çıkıp kaldirim uzerindeki ağaclari soken bi varligin uzerinden toma geçse , kafasina jop yese gaz bombasi gelse , tekrar söyluyorum tükürür geçerim , olayi dindar tarafa çekme sabit dur ben burda bu adama nasil davranilir onu soyluyorum ne yaptida boyle yapiyorum , sabit dur dine çekme konuyu :) laf ebeliği yapma şimdi bana. O adam böyle şeyler yapacak insanlarin mallarina zarar verecek bende ona el mi uzatacam :).

Adam kafayı bozmuşsa eğitimin ne suçu var. Hangi eğitim de okuldaki derslerde bak din dersi hariç , kimseye zulum etmeyin birbirinizi kirmayin gibi içerik dolu bi ders var. Din dersi dışında varmi , yok. Varsa söyle. Üniversite okuyan genç kedisini kesip videoya çekti , bu manyağa eğitim versen ne olacak. Kafayı bozmuş ne yapabilicen...

Bende tekrar yineliyim , münferit ve toplumsal olay terimlerini bir kenara birak. Ikiside insan , ikiside cocuk , aralarinda yaş farki var , biri demokrasi hak özgürluk irade yolunda gitti size gore , diğeri tecavuze ugrayip olduruldu. Burda kim için 1 hafta boyunca televizyonlar ne yapti , kim şiirler yazdi , kim karikaturler yapti heleki ekmegin ustunde gokyuzunde kayak yapiyo , kim kanalinda ki programlara hangi cocuk icin konusma duzenledi , kim sokaga indi ? Bu yazdigim durumlar kim için yapildi belli. Ya ömer için ne oldu ? Akşam haberlerinde bi defa anlatıp değişti haber. Nerede burda adalet anlayışınız ? Sizin adalet anlayışiniz , berko icin adalet arayanlar , ömer için niye aramiyolar ? Ikisinede insan olarak bakin , ikiside tc vatandaşı , farkli göz ile bakmak yok.

kehfest

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Herkeste bir akıl tutulması var. Olayı geziye başlayan mı dersin yoksa komplo üretmeye çalışan mı dersin garip

Bir de twitteri çok ciddiye alıyorsunuz. İsteyen istediğini iddia edebilir ama Türkiye ne Mısır ne de Ukrayna silah ve sandık harici hükümetler devrilmez rahat olun