İstanbul'da 'Pamir' seferberliği : Pamir'den acı haber

Bu konuyu okuyanlar

BEFEGA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
13 yaşındaki çocuğun "ekmek almaya gitmişti"si ile "pilotlar da mı ekmek almaya gitmişti" diye dalga geçen başbakanın 3.5 yaşındaki çocuğun "hee oynamaya çıkmıştı tabii tabii" demesi bizi şaşırtmazdı. Ülke gündeminin değişmesi de en çok kime yarar sorusunu kendinize ve vicdanınıza sorun, ondan sonra konuşalım.

AKP çocuğu kaybetti öldürdü gibi affedersiniz biraz saçma sapan düşüncelerle değil, mantıkla yaklaşalım konuya. "AKP ülke gündemini değiştirmek için çocuğu kaçırdı öldürdü" gibi daha da salakça olacak bir şeyi kimse söylemedi; lakin çocuğun üzerinden "kirli siyaset var" diyen de AKP tarafıdır. (Bakınız, yukarıdaki mesajlar.) İşte ben de o kirli siyasete dikkat çekiyorum. Yani söyledikleri doğrudur, kirli siyaset var; ve bu AKP'nin işine yarıyor, başka kimsenin değil.

Bana şu konuda da cevap verebilecek birisi var mı; ne zaman bir çocuk kaybolduğunda böyle ülkece seferber olduk?

Bir de okumadıkları, yani bilmedikleri konularda fikir saçan arkadaşlara yetişemiyoruz. :) Okumadan her şeye cevap verme yetenekleri bizde yok, o yüzden biz o konularda baştan pes ediyoruz.

Saçmalıyorsun !

Yukarıda ki tek kelime mesajını anlatmaya yetiyor bence !

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Konuyu nereye getirmiş gene..
Hadi biz burdan iplemiyoruz, geçiyoruz da bunun çevresindeki insanlara acıyorum. :)

Bu arada ölen yavrumuz için Allahım rahmet eylesin.

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
qapabupy.jpg

Bebeğe üzüldüm fakat köprü ile nasıl bir bağlantı kuruyorlar arkadaş. Gelde böyle insanlara laf söyleme.

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Mekanı cennet olsun Allah annesine babasına sabır versin.

Kim olursa olsun hangi Taraflı olursa olsun Aleviler üzerinde Kendi rant sağlamak isteyen şerefsizleri Allah Belasını versin.

MrJuckLees

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle Allah ailesine sabırlıkık versin. versinde bu çocuk neden öldürülmüş ? kimle bağı varmış ? olay neymiş hiç anlayamadım. anlayanınız varsa anlatsın. çok sevineceğim.

byjackal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ne acınacak bir durumdayız ya..Ortada daha 3.5 yaşında olan minicik güzel mi güzel bir çocuğun hayatı söz konusu,bazıları buna bile siyaset karıştırıyor ya utanıyorum,sizin gibi insanlardan utanıyorum.Yazıklar olsun!
Mekanın cennet olsun güzel çocuk.Allah ailene sabır versin. :(

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Ekli dosyayı görüntüle 9571

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Demiri demirle dövdüler, biri sıcak biri soğuktu, İnsanı insanla kırdılar, biri aç biri toktu ( Pir Sultan Abdal)

Ne Doğru Söz değilmi.

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Kucucuk cocuk cok uzuldum allah rahmet eylesin ailesine sabirlar ihsan eylesin. De bu medya neden bu kadar abartmayi seviyor ntv canli yayin aracini goturmus kiralik medya

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Sevgili @elmacık (Turab Garip) “cemaat kafası” insan zihni öylesine köredir ki bir an kendinizi, toplumun 3,5 yaşındaki bir çocuğun kaybolmasına gösterdiği duyarlılığı aslında siyasi iktidarın bir “gündem değiştirme” hamlesi olarak yaptığına inanırken bulursunuz.

Eski bir üye olarak eski mesajlarınızın tanırım sizi. Şunu unutmayın ki halk hiçbir zaman iktidardaki partilerin yolsuzluğa bulaştığına dair delil istemez. Zira bu bariz gerçek halka göre zaten aşikârdır. Ancak aynı halk, aynı şekilde cemaatlerinde temiz olduğuna inanır. Bunlarında temiz olduğuna inanmak için ayrıca bir kanıta ihtiyaç duymaz.

Ancak gelinen süreçte cemaat ne kadar kirli olduğunu kendi yayın organlarıyla ve duruşuyla göstermiştir. Halkın bir kanıta ihtiyaç duymadan sevdiği, taktir ettiği cemaat kendi elleriyle kirli bir dünyanın mensubu olduğunu ortaya koymuştur. Bu durumda halkı hayal kırıklığına uğratan iktidardaki parti değil, bilakis cemaat olmuştur.Nitekim kaybedende cemaat olmuştur.

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Mağlum yalakacı Mehmet Barlası iyi Tanırız bu da onun oğlu.
Bke4oVaCYAEGU24.jpg

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Ekli dosyayı görüntüle 9571

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Demiri demirle dövdüler, biri sıcak biri soğuktu, İnsanı insanla kırdılar, biri aç biri toktu ( Pir Sultan Abdal)

Ne Doğru Söz değilmi.

Fotoğrafları sunucuya yükleme. Çalışmıyor. SDN'in bu özelliğinin çalıştığını görmedim vede ne hikmetse ısrarla bu özellik karşımıza çıkıyor.

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Fotoğrafları sunucuya yükleme. Çalışmıyor. SDN'in bu özelliğinin çalıştığını görmedim vede ne hikmetse ısrarla bu özellik karşımıza çıkıyor.

Aynen üsteki foto da sunucu özeliğini tik kaldırdığına rağmen yinede sunucuya yüklenmiş gibi gösteriyor.

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Yazık oldu üzüldüm :( Yan villanın havuzunda buldular küçüğü :(

Jomolocco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Bizim millet siyaset yapmayi her konuda bir yerden laf sokmayi sever.
Su masum konuyu , ufacik cocugun arkadasinda ailesine biraktigi uzuntuyu bir kenara atip birbirinize halen gundem degistirmek diyebiliyorsaniz sizin insanlikla bir iliskiniz kalmamis. Bu kadar acik ve net.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Hani ivedigin bir sözü vardi ya, face de cok amele kayniyor diye.. bu durum twitter'de de mevcut.

Ayrica, nasil oluyorda 550! kisilik ekip cocugu yan evin havuzunda bulamiyor? Bu isin icinde gercekten bir seyler var.

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Mağlum yalakacı Mehmet Barlası iyi Tanırız bu da onun oğlu.
Bke4oVaCYAEGU24.jpg
Bu adamlar, sokakta 5 kişiyi yan yana görse korkudan eli ayağı titriyor.Ne darbe girişimiymiş arkadaş.Bunlar gibi düşünmüyorsan işlediğin suçun adı darbe girişimi.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Su masum konuyu , ufacik cocugun arkadasinda ailesine biraktigi uzuntuyu bir kenara atip birbirinize halen gundem degistirmek diyebiliyorsaniz sizin insanlikla bir iliskiniz kalmamis. Bu kadar acik ve net.

İnsanlığı senden mi öğreneceğiz? Evet bir çocuk öldü ama nasıl öldü, neden öldü? Bunları sorgulamayacak mıyız? O zaman ölen ölmüş diyelim, arkasından 2 göz yaşı dökelim, gömelim gitsin. Ne güzel insanlık..

Birileri inlerine girilmesinden rahatsız oldu belki de. Dikkatleri başka yerlere çekip inlerinden mi kaçacaklar acaba?

Lee Tai

Profesör
Reaksiyon puanı
2

Ailesinin uzuntusunu mu tartisalim ? Bana gore uzulmeleri yanlis , ona gore dogru , şuna gore eşit , örnek verdim he dalga geçmiyorum. Ne sacma konuştun , insanlikla iliskimiz 0. Sen bu cocuk icin ne yaptin. Dua ettin mi ? Klavyeden Allah rahmet eylesin demeyle olmuyo. Kalbinden dedin mi jamiryo

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bir çocuk kaçaz kaçırılır heleki 4 yaşında ise Allah kolaylık versin tehlikeli bir zamanda yaşıyoruz

hasan231

Asistan
Reaksiyon puanı
2
hakikaten çok üzüldüm yan villanın havuzunda bulunduğunu duyunca ama daha ilginci yaklaşık 15bin kişi aramaya koyulmuş çok güzel bişey hakikaten gurur verici türkiye için ama şu soru kafamda yılan gibi dönüo.bu çocuğun ailesi zengin olmasa istanbulun varoş mahallelerden birinde kaybolsa bu kadar yaygara koparmıydı? Ne zaman o varoş mahalledeki çocuk içinde bu kadar seferberlik olunursa o gün Türkiyenin geleceğine daha güzel bakarız.Vesselam Allah rahmet eylesin.Cennette anne babana kavuşasın

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
zu6y7yny.jpg

Alaka? Anladınız mı meseleyi? Aslında hiçbirinin umrunda değil o ufacık can..

Jomolocco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Ben sorgulanmayacak mi dedim lafi ne guzel kendinize benzetiyordunuz tebrik ederim.
Ben bu isi gundemi degistiyor diyen adamlara soyluyorum ha lafi ustune alirsin almassin bilmem.

Bu arada dua edip etmedigimi bi allah bir bilir bir ben klavye adamligi sen misin benmiyim bilemedim

Ayrica jamiryo diyerek kendi seviyeni belli ettin hadi rastgele .

Lee Tai

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Ben sorgulanmayacak mi dedim lafi ne guzel kendinize benzetiyordunuz tebrik ederim.
Ben bu isi gundemi degistiyor diyen adamlara soyluyorum ha lafi ustune alirsin almassin bilmem.

Bu arada dua edip etmedigimi bi allah bir bilir bir ben klavye adamligi sen misin benmiyim bilemedim

Ayrica jamiryo diyerek kendi seviyeni belli ettin hadi rastgele .

Ohooo hemen trip yapıyosunuz ya , demek istediğin : burda çocuk ölmüş ailesine bıraktığı üzüntü var , bunu neden konuşmuyosunuz da siyasete çekip laf sokuyosunuz birilerine vs vs. E ne bu şimdi ne konuşucak bu insanlar evin yan havuzundan çıkmış nerdeyse ilçenin dışına çıkıp arıycaklardı , eee burda bi saçmalık var , ailesinin üzüntüsünümü paylaşalım bana 1,5 porsiyon çocuğu vefat etmiş aile üzüntüsü lütfen , ahanda bu mantığa geliyo dediğin , jamiryo dediğimede takılma öz.d.

WarriorEagle

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Allah Rahmet Eylesin Pamir Bebek.Bu İşide Siyasete Getirenler Ölüye Saygınız Olsun Vicdansızsınız,Terbiyesizsiniz,Ahlak Yoksununuz.

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Allah rahmet eylesin. Ailesine sabır diliyorum.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Pamir ile aynı gün aynı saatlerde Şanlıurfa'da bir çocuk kayboldu. Kimse seferber olmadı, aile eş ve dostlarla küçük bir grup ile çocuğu aradılar, evin yakınlarındaki bir su kuyusuna düştüğü tespit edildi, ne Akut, ne komandolar ne gönüllüler ne de twitter ahalisi orada değildi, Pamir için ülkenin en büyük televizyonları canlı yayın yaparken adını bile öğrenemediğimiz o çocuğu kuyudan bir ip yardımıyla kuyuya inen amcası çıkardı. Bütün bunlar Pamir bir villa çocuğu, Şanlıurfalı çocuk ise bir doğulu çocuk olduğu için mi böyle oldu, kim bilir?

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Pamir ile aynı gün aynı saatlerde Şanlıurfa'da bir çocuk kayboldu. Kimse seferber olmadı, aile eş ve dostlarla küçük bir grup ile çocuğu aradılar, evin yakınlarındaki bir su kuyusuna düştüğü tespit edildi, ne Akut, ne komandolar ne gönüllüler ne de twitter ahalisi orada değildi, Pamir için ülkenin en büyük televizyonları canlı yayın yaparken adını bile öğrenemediğimiz o çocuğu kuyudan bir ip yardımıyla kuyuya inen amcası çıkardı. Bütün bunlar Pamir bir villa çocuğu, Şanlıurfalı çocuk ise bir doğulu çocuk olduğu için mi böyle oldu, kim bilir?

Bir günde sadece iki çocuğun kaybolduğunu da sanmıyorum.