İstanbul ve Ankara'da okullar ne zaman açılacak? Lise Sınavları Olacak mı?

Lise Sınavları Yapılmalı mı?

• Evet

Kullanılan: 1 12.5%
  • Hayır

Kullanılan: 7 87.5%

• Kullanılan toplam oy
    8

Bu konuyu okuyanlar

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Bildiğiniz gibi 1 Mart yani Pazartesi günü, ilkokullar ile 8. ve 12. Sınıflar yüz yüze eğitime başlayacaktı.
Fakat son açıklamalara göre tarih değişti.
1614429222602.jpeg

Son açıklamalara göre okullar ne zaman açılacak?
Sağlık Bakanlığı'nın son açıklaması : “İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı Haritası”nın güncellenme takvimi ve Koronavirüs Bilim Kurulunca belirlenen kriterlerin Kabine Toplantısı’nda değerlendirilecek olması nedeniyle 1 Mart 2021 Pazartesi günü eğitim öğretime geçişi planlanan resmî ve özel tüm okullarımızda yüz yüze eğitime ve sınavlara, 2 Mart 2021 Salı günü illerin salgın koşullarına göre başlanılması kararlaştırılmıştır.

Bu açıklamaya göre okullar 2 Mart Salı günü açılacak.

1 Mart Pazartesi Günü Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda alınacak kararlara göre yüz yüze eğitim başlayacak ve lise sınavları gerçekleşecek veya gerçekleşmeyecek.

Gözler Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda.

Sizce lise sınavları yapılmalı mı?

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
İptal kokusu alıyorum. Her seferinde böyle yapıp iptal etmişlerdi, şimdi de böyle olacak.

Not: Bıktık sizin sınav muhabbetinizden yaw. Notlarımız düşecek diye ağlayıp duruyorsunuz bence.

Şikayetlenenlerin çoğu da dersle alakasız, tembel tipler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
İptal kokusu alıyorum. Her seferinde böyle yapıp iptal etmişlerdi, şimdi de böyle olacak.

Not: Bıktık sizin sınav muhabbetinizden yaw. Notlarımız düşecek diye ağlayıp duruyorsunuz bence.

Şikayetlenenlerin çoğu da dersle alakasız, tembel tipler.
Notu pek beğenmedim :D
İptal isteyenlerin iki sebebi var:
1. Vakaların artışa geçmesi
2. Dediğin gibi dersle alakasız tipler

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Bence iptal olması gerekiyor, yapılamayan eğitimin sorgulamasını nasıl yapacaklar ki?

Bu arada ben vakaların artmasını bahane eden, dönem başından beri yatan tiplerdenim. :D

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Bence iptal olması gerekiyor, yapılamayan eğitimin sorgulamasını nasıl yapacaklar ki?

Bu arada ben vakaların artmasını bahane eden, dönem başından beri yatan tiplerdenim. :D
Ben de ilk konuları bilen, ama sınav stresine girmek istemeyen tiplerdenim.

kirmiziamayesil

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Sınavların iptal edilmesi taraftarıyım. Bir tarafta çalışmayıp sınavların iptal edilmesini isteyenler, diğer tarafta da çok çalışıp boşa mı çalıştık diyenler var. Çalışmayanlara bir şey demiyorum. Çok çalıştık deyip de sınavın iptal edilmemesini isteyenler; hayır, boşa çalışmadınız. Çalışmanız size gerek YKS'de olsun gerek konuları unutmamanızdan olsun sizin yararınıza.

Son mesajlar