İstanbul Havalimanı İngiliz Standartları Enstitüsü Tarafından Setifikalar Aldı!

Bu konuyu okuyanlar

atılgannn

Asistan
Reaksiyon puanı
188
İngiliz Standartları Enstitüsü (British Standards Institution) İstanbul Havalimanına kalite, müşteri memnuniyeti, çevre, bilgi güvenliği ve enerji yönetiminde uluslararası sertifikalar verdi. Ben bu haberi ülke ekonomisi ve turizimin gelişmesi açısından güzel buluyorum. Özellikle bir ülkenin turizim gelirisi varsa bunda ulaşım sektörünün katkısı büyüktür. İstanbul havalimanı en son teknoloji ile donatılmış gerçekten çok büyük bir havalimanı yolcu kapasitesi 200 milyon civarı. Özelikle pandemi döneminde büyüklüğü avantaj sağladı. Ben pandemi döneminde yolculuk yaptığım da gayet hijyen kurallarına uygun ve kalabalık oluşmadan seyahat edebiliyordunuz. Ayrıca Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI) tarafından 24 Temmuz 2020 tarihinde başlatılan “Havalimanı Sağlık Akreditasyonu” (Airport Health Accrediation) programı kapsamında verilen sertifikayı alan dünyadaki ilk havalimanı oldu.

ahmetdeniz1990

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Ütüne bir de 'sıfır atık' belgesi geldi şimdi :)
Bu sayede yani ‘Sıfır Atık’ stratejisi bakımından havalimanının açıldığı tarihten bu yana 1 milyon 310 bin ton daha az karbondioksit salımının gerçekleşmiş ve 49 bin 500 ton daha az yakıt kullanılmış, yanı sıra 44 milyon 217 bin kilowatt daha az enerji tüketilmiş ve bu sayede bin 175 kilo daha az hammadde kullanılarak tasarruf sağlanmış