İstanbul Bilişim nasıl bir site?

Bu konuyu okuyanlar

FY2005

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Selam arkadaşlar,

LG G3 almayı düşünüyorum. İstanbul Bilişim' de diğer sitelere göre baya bi uygun satıyorlar. Ama daha önce bu siteden hiç alışveriş yapmadım. Büyük bir firma, telefonu göndereceklerinden şüphem yokta; herhangi bi arıza çıktığında garanti ve servis durumları nasıldır? Bilgisi olan var mı?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
bulaşma ama yok bayılırım belaya diyorsan nick nolte filmi gibi kapsı açık orda kırmızı ve mavi hap seç...

nzmcnarz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ordan uygun fiyata macbook air almistim sorunsuz gelmisti 2-3 aydir sorunsuz kullaniyorum

telepati75

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaş ben iki yıl önce bu siteden Samsung Ace 2 aldım ve ROM atarken birick oldu siteye geri gönderdim tamir için ama onlarda telefonu acamadilar ve bana yenisini gönderelim diye dönüş yaptılar yenisi kargolanırken ben arayıp ace 2 yerine s3 mini ile değiştirmek istediğimi söyledim ve olumlu karşıladılar site üzerinden farkını ödeyerek s3 mini aldım. Bu süreç on gün içinde gerçekleşti.

cutinç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sitesinden hiç alışveriş yapmadım ama yerlerinden çok gidip aldım gayet iyilerdi aldıklarımdan da memnun kaldım

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Hocam hem distiribütör garantili ürün hemde paralel ithalat satıyor distiribitör ürünü alırsan sorun yaşamazsın da paralel ithalat yani kendi garantisi vasat. Laptop ta en küçük arızayı bulamadılar beş para etmez yani.

ynsemre61

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Bak kardeşim ben anlatıyim aldığın mal yurt dışından ithal olur genellikle ve şirket kendi garantisi altına almıştır o markanın servisleri cihazınıza bakmaz sadece istanbul bilişim bakar ve sıkıntıda burada başlar bence servise bakan adamlar çokta bilmiş adamlar değil.
Htc one almıştım kapasitif tuşları basmıyordu adama sorunumu anlatana kadar canım çıktı adam sorunu anladı iade etmek istiyorum dedim zaten hakkım vardı 2 gün kullanmıştım iade istedim ve adam bana iade hakkınız yoktur dedi değişim yapalım dedi bende hazırlıklıydım bu iş için ve adama sitelerinde yazan kuralları telefona kaydetmiştim ve adama bunları okuttum ardından içeride birilerine danıştı sonra benden telefonu istedi bende verdim paranız 3 iş günü içinde hesabınıza yatıcaktır dedi 3 iş günü ardından hesapta para yoktu m. hizmetlerini aradığımda şuan hesabınız işlemde 1 gün içerisinde yatar dediler yani dediklerinin üstünde durmadılar bir bakıma.

Ben ordan bir daha cihaz alırımıyım diye sorarsanız alırım ama yani mağazasındaki görevliler biraz laubali insanlar eğtim almamış bir halleri var bazıları ise gayet iyi yani ordan alırsan ucuza getirirsin belki ama bir sıkıntısı çıktığında adamlara laf anlatmak için kıçını yırtmak zorunda kalabilirsin yani alınmaz demiyorum ama eğer paran yetiyorsa dist. garantili ürünleri almaya gayret et kardeşim.

FY2005

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Yorumlardan sonra vazgeçtim. Aslında en iyisi LG Türkiye garantili bir yerden almak ama arada 400 TL fark var. Başka bir siteden Delta Servis garantili sipariş verdim. İnşallah bi sıkıntı çıkmaz..

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
86
heyecan aramıyorsanız istanbul bilişimden uzak durmak lazım.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Kısa ve net.. Uzak dur!.. :)

CorvoAttano

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
Ben memnunum. Bu zamana kadar bir problem ile karşılaşmadım.

FY2005

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Telefonu çoktan aldım, geçen günde düşürmüşüm, üstünden araba geçmiş :( Böyle konuları hortlatıpta deşmeyin yaramı :)

sametaltunel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ne olursa olsun bu magandalardan alışveriş yapmayın arkadaşlar 2 kasım 2015 tarihinde aldığım iphone 6 mın 23 ağuston 2015 tarihinde aktive edildiğini öğrendim. yani bana sıfır diye daha önce açılmış telefon sattılar sonra dalga geçer gibi yok yasal hakkınızı kullanın yok bişey yapamayız gibi şeyler söylediler . ben bu durumu ordan alışveriş yapmayı düşünen birçok insana aktarmaya çalışıyorum siz de kendi dostlarınızı akrabalarınızı uyarın sizi de dolandırabilirler.

hukukneco

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
((dp-2415212 numaralı siparişim)) 1 Şubat'ta iptal ettiğim telefonun ücretini talep ettim. Ancak 36 gün oldu hala ödeme yapılmadı. Müşteri hizmetlerini arıyorum her defasında durumun aciliyetini muhasebeye bildirdik diyorlar. Bir çok forum sitesinde on binlerce mağdur insan var. Ya kargoya verilmiyor yada ücret iadesi yapılmıyor. Müşteri hizmetlerine ulaşmak ayrı bir müşkül durum. Yarım saat telefonda bekliyoruz. Bankaya hizmet itirazında bulundum ve tüketici hakem heyetine başvuru yaptım. Ancak Şişli'de ki akın plazaya gidip parasını alanlar var. Ben Erzurum'da olduğum için gidemiyorum. Yardımcı olacak biri çıkarsa memnun olurum.

Son mesajlar